TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гонзалес: Нашата шанса ја загубивме денеска, утре ќе биде тешко

Телма - 23.01.2018

Селекторот Раул Гонзалес очекувано беше разочаран по поразот на Македонија од Чешка, особено што нашите ракометари водеа до самиот финиш. Противникот за прв пат поведе во последните неколку минути од натпреварот и успеа да дојде до победата.

Раул Гонзалес: Бевме катастрофа во последните десет минути

24 Ракомет - 23.01.2018

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес после средбата против Чешка беше разочаран од резулратот. „Нападот имаше проблеми. Имавме шанси за да постигнеме уште голови, но не успеавме да ги искористиме.

Раул: Испуштивме голема шанса!

МКД - 23.01.2018

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес вели дека Македонија пропуштила голема шанса откако прокацкавме +5 против Чешка и загубивме во драматичен финиш „Црвено-жолтите“ беа на добар пат да направат крупен чекор кон полуфинале, но потфрлија во ...

Македонија поразена од Чешка ги загуби шансите за полуфинале

Р.С.Европа - 23.01.2018

Македонската ракометна репрезентација денеска го доживеа и вториот пораз од втората фаза по групи на европското првенство во Хрватска. Тимот на Раул Гонзалес беше поразен од репрезетацијата на Чeшка со резултат 25:24, иако речиси целиот натпревар до ...

Раул Гонзалез: Нашата шанса ја пропуштивме вечерва

РК Металург - 23.01.2018

Не му беше лесно на селекторот Раул Гонзалез, по мачниот пораз од селекцијата на Чешка. Резигниран, тој успеа само кратко да искоментира: “ Одигравме добро, но немавме среќа во последните десетина минути. Имавме шанса за гол и за нерешено.

Раул: Немавме среќа во последните 15 минути

А1 On - 23.01.2018

По поразот од селекцијата на Чешка, селекторот на Македонија, Раул Гонзалез изјави дека била испуштена голема шанса за висок пласман. – Имавме добар натпревар, но немавме среќа во последните 15 минути.

Гонзалес: Немавме среќа

+инфо - 23.01.2018

Тој смета дека со Данска ќе биде многу тешко да се остане непоразен. Селекторот на Македонија Раул Гонзалес по поразот од Чешка рече дека е пропуштена голема шанса за висок пласман. - Одигравме многу добар натпревар.

Раул Гонзалез: Нашата шанса беше на овој натпревар

SportMedia - 23.01.2018

Водевме и со пет голови предност во вториот дел од дуелот со Чешка. Но и тоа не беше доволно за да победиме. Да биде уште полошо, загубивме од Чесите, кои во второто полувреме едноставно ја „прочитаа" нашата игра.

Раул Гонзалес: Нашата шанса беше денеска

Екипа - 23.01.2018

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Стеван Цаневски, Билјана Б. Петрушева, Игор Паневски Ги имавме Чесите в џеб…Имавме пет-шест гола разлика, а потоа паднавме. Ја вративме Чешка во игра, им ’подаривме’ и водство, а на крајот Дејан Манасков не искористи и ...

Раул: Пропуштивме голема шанса!

Sport 1 - 23.01.2018

Селекторот на македнската репрезентација Раул Гонзалез истакна по поразот денеска од Чешка (24-25) дека Македонија пропуштила денеска голема шанса, особено што речиси цел меч и без Кире Лазаров одиграа фанастично 50 минути во мечот.

Раул: Испуштивме голема шанса…

Дерби - 23.01.2018

Македонија го загуби натпреварот против Чешка на драматичен начин, а поразот со директниот ривал во групата веројатно не остави без можност да се бориме за повисок пласман во Вараждин. Тоа го призна и селекторот Раул Гонзалес во својата прва изјава ...

Раул: Одигравме добар меч, но немавме среќа во последните 15 минути!

Gol.mk - 23.01.2018

По одигрувањето на претпоследниот натпревар во групата во Вараждин, македонската ракометна репрезентација нема шанси за полуфинале. Несреќниот пораз од Чепка со 24-25 го коментираше селекторот Раул Гонзалез.

Раул по трагичниот пораз: Шансата за нас беше овој натпревар

Спортски - 23.01.2018

Maкедонија вечерва навистина трагично загуби од Чешка против која имавме во еден момент и пет голови разлика. По натпреварот зборуваше селекторот Раул Гонзалес кој сметаше дека шансата за Македонија бил денешниот натпревар.

Македонија го има Кире Лазаров, капитенот се загрева пред мечот со Чешка!

МКД - 23.01.2018

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров е подготвен за игра, тој заедно со останатите ракометари се загрева за мечот со Чешка. Добри вести од Вараждин пред почетокот на натпреварот со Чешка, Македонија го има Кире Лазаров на ...

Раул: Нашата шанса беше вечерва

24 Ракомет - 23.01.2018

Репрезентацијата на Македонија во драматичен финиш доживеа пораз од Чешка со резултат 24-25. Македонија цели 45.минути имаше контрола над резултатот, но чесите смогнаа сили и успеаа на се вратат во натпреварот.

Раул: Ја испуштивме нашата шанса

Стандард - 23.01.2018

По поразот од Чешка, селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез изјави дека нашата шанса за повисок пласман беше денеска против Чешка, но за жал ја испуштивме. „Одигравме добро, но немавме среќа во последните моменти.

Гонзалес: Штета, имавме шанси за висок пласман

TopSport - 23.01.2018

Раул Гонзалес жали што Македонија не успеа предноста од пет гола разлика против Чешка да ја претвори во победа, откако во драматичен финиш не само што ни избега победата, туку и по одбранетиот пенал на Дејан Манасков, загубивме од Чесите.

Хота Гонзалес го засили стручниот штаб: Новиот помошник на Раул на трибините во Вараждин(ФОТО)

24 Ракомет - 23.01.2018

Новиот помошник на Раул Гонзалес во репрезентацијата на Македонија, Хота Гонзалес е веќе во Хрватска и денеска ќе биде во првите „борбени“ редови на дуелот против селекцијата на Чешка. Помошникот со кој Раул ќе работи во иднина во ПСЖ дојде како ...

Лазаров се загрева пред мечот со Чешка

Стандард - 23.01.2018

Кире Лазаров заедно со останатите ракометари од репрезентацијата на Македонија се загрева за мечот со Чешка. Можеби Лазаров ќе остане на клупата, па во зависност од текот на мечот Раул Гоналез ќе одлучи дали тој ќе влезе во игра. Капитенот во 11.

Јан Филип: Раул Гонзалес ја направи Македонија уште подобра

МКД - 23.01.2018

Селекторот на чешката репрезентација, Јан Филип, има само пофалби за Раул Гонзалес, смета дека Македонија сега е подобра репрезентација. Чешка ја почувствува силата на Македонија под водство на Раул Гоналез кога во Скопје загуби со убедливи 33:20.

Гонзалес не планира да го смени составот за натпреварот со Чешка

Алсат-М - 23.01.2018

Тренерот на македонска ракометна репрезентација, Раул Гонзалес за денешниот натпревар со Чешка не планира да го смени составот. Во неговиот потесен избор е и капитенот Кире Лазаров кој поради повреда го пропушти дуелот со Шпанија.

Гонзалес не прави промени во составот против Чешка – дали Кире Лазаров ќе игра вечерва?

Либертас - 23.01.2018

Македонскиот селектор Раул Гонзалес нема да прави промени во составот за вечерашниот натпревар со Чешка во групата 2 на Европското првенство во ракомет кое се игра во Хрватска. Капитенот Кире Лазаров ќе биде во тимот, но бидејќи се уште нема ...

Селекторот на Чешка: Македонија е наш должник

Спортски - 23.01.2018

Македонската селекција вечерва го игра најважниот натпревар на првенството. Ракометарите вечерва на чело со Раул Гонзалес ќе имаат тешка задача, но Чешка мора да се совлада доколку сакаме пласман во полуфиналето.

Јан Филип: Раул ја издигна Македонија на повисоко ниво

Макфакс - 23.01.2018

Македонија вечерва игра против Чешка на Европското првенство. Во случај на победа, нашата репрезентација ќе остане во игра за полуфинале, а ќе имаме и загарантирана можност да играме за петтото место на Европското ...

Кузмановски за 24Ракомет ТВ: Шансата е тука, треба да ја искористиме (ВИДЕО)

24 Ракомет - 23.01.2018

Македонија денеска го игра вториот натпревар од главната фаза на Европскиот шампионат во Хрватска. По поразот од Шпанија, избраниците на Раул Гонзалес ќе се соочат со Чешка. Тоа е репрезентација што ни го има нанесено најубедливиот пораз во ...

Селекторот на Чешка дециден: Раул ја издигна Македонија на повисоко ниво

Спортклуб - 23.01.2018

Македонија вечерва против Чешка го игра веројатно најважниот натпревар на ова Европско првенство. Во случај на победа, нашата репрезентација ќе остане во игра за полуфинале, а ќе имаме и загарантирана можност да играме за петтото место на Европското ...

Да ја заборавиме Шпанија, вечерва на менито ја имаме Чешка

МКД - 23.01.2018

Македонските ракометари денеска имаат нов настап на Европското првенство во Хрватска, противник ни е Чешка која мора да ја добиеме за да ги одржиме шансите за полуфинале. По бледата партија против Шпанија и високиот пораз, Македонија денеска ги ...

Раул не менува ништо, Чесите со тројца пикери против Македонија

TopSport - 23.01.2018

Македонскиот селектор Раул Гонзалес нема да менува ништо во составот за вечерашниот натпревар против Чешка во Групата-2 на Европското првенство. Капитенот на репрезентацијата Кирил Лазаров ќе биде во тимот, иако поради повреда на „задната ложа“ на ...

Раул не направи измена, Лазаров останува во составот

МКД - 23.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гоналез не направи измени за денешниот натпревар против Чешка, тоа значи дека Кире Лазаров има шанси да настапи. Убави вести од Вараждин, Кире Лазаров останува во составот на македонската ...

Јан Филип: Раул ја искачи Македонија на повисоко ниво

Gol.mk - 23.01.2018

Бубмејкерите ја ставаат Чешка во улога на фаворит воочи натпреварот против Македонија вечерва од 20.30 часот во Вараждин. За првпат селекторското дуо Кубеш-Филип против себе ќе го има Раул, а не Червар или Обрван како во претходните две соочувања ...

„Командантот“ Раул го избра составот, Кире ќе се чека до последен момент

Дерби - 23.01.2018

Присуството на Кирил Лазаров на денешниот меч против Чешка е сериозно доведено во прашање откако заработи незгодна повреда на задната ложа за време на дуелот со Шпанците, а дека до последен момент нема да се знае дали ќе настапи на исклучително ...

Јан Филип: Македонија е наш голем должник, сакаме да ја победиме тука на ЕП

SportMedia - 23.01.2018

Од Вараждин, Марија Ковачева Чешка е една од репрезентациите со кои Македонија често пати играла во квалификациите или пак на Европските првенства. Селекторот, Јан Филип го респектира нашиот тим, но не крие дека тој и неговите момци се гладни за ...

Одлични вести: Лазаров останува во тимот за Чешка!

Спортски - 23.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес, не направи измени за денешниот натпревар против Чешка, што значи дека Кире Лазаров останува во тимот и има шанси за настап. Македонскиот капитен до утрово беше во Загреб на детални прегледи, ...

Раул не направи замени, Кире е во составот за Чешка!

Sport 1 - 23.01.2018

Македонија ќе ѝ се спротивстави на Чешка со истите 16 играчи од натпреварот со Шпанија, што значи и повредениот Кире Лазаров ќе биде, барем, на клупа. Раул Гонзалес не ја искористи втората и последна замена во оваа главна фаза од Европското ...

Убави вести од Вараждин: Без измени во составот, пријавен и Лазаров за дуелот со Чешка

Спортклуб - 23.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалес не пријави измени за вечерашниот натпревар против Чешка, а во составот се најде и капитенот Кире Лазаров. Иако уште нема детални и официјални информации за неговата состојба, ова се вести што ...

Јан Филип: Долго не сме играле со Македонија, речиси пола година!

Екипа - 23.01.2018

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б.Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Во последните шест години, Македонија и Чешка дури шест пати играле меѓусебе во квалификациските циклуси или на европски првенства.

Без измени, Кире Лазаров останува во составот

365 - 23.01.2018

Вечерва (20:30 часот) Македонија против Чешка ќе настапи со непроменет состав на репрезентацијата. Тренерот Раул Гонзалес не го искористи правото на уште една замена, што значи дека меѓу ракометарите на располагање останува и Кире Лазаров.

Лазаров во составот против Чешка

SportMedia - 23.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез нема да менува ништо во составот за натпреварот со Чешка. На списокот на шпанскиот стратег се Кирил Лазаров. Капитенот кој на мечот со Шпанија се здоби со повреда на мускулот на задната ложа и ...

Без измени пред Чешка: Раул ги задржа истите 16 од дуелот со Шпанија

24 Ракомет - 23.01.2018

Како што се очекуваше, селекторот на Македонија, Раул Гонзалес ги задржа истите ракометари со кои играше на дуелот против Шпанија. Нема да има никаква измена така што момците коишто беа дел од дуелот против „фуријата“ во неделата ќе треба да се ...

Нема промени – Лазаров останува во составот против Чешка

Република - 23.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез нема да менува ништо во составот за натпреварот со Чешка, објави Спортмедиа.мк. На списокот на шпанскиот стратег е и Кирил Лазаров.

Раул: Треба да научиме да играме и без Кире, Чешка е финале за нас

Фокус - 22.01.2018

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез попладнево изјави дека утре ќе се знае дали капитенот Кирил Лазаров ќе игра на утрешниот натпревар против Чешка, но посочи дека играчите мора да научат да играат и без него.

Раул: Заборавете на Шпанија, дуелот со Чешка за нас е финале!

МКД - 22.01.2018

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес сака што поскоро да го заборавиме високиот пораз од Шпанија и да се фокусираме само на средбата со Чешка, која за нас е како финале „Црвено-жолтите“ се уште имаат шанси за историски успех и покрај тоа што ...

Гонзалес: Играчите се сигурни со Кире, но треба да играат и без него

Телма - 22.01.2018

Ситуацијата со Кире Лазаров и неговата повреда се уште е неизвесна и под знак прашање дали ќе може да настапи против Чешка. Селекторот Раул Гонзалес им порача на останатите репрезентативци дека треба да се навикнат да играат и кога тој не може да ...

Гонзалес: Шпанија треба да се заборави, мечот со Чешка за нас е финале!

Дерби - 22.01.2018

Македонија доживеа тежок пораз од Шпанија во првиот меч од втората фаза во Вараждин, но за нас сега следува нов предизвик и битка со Чешка која е закажана за утре од 20:30 часот. Селекторот Раул Гонзалес го посочува овој меч како финале, зошто ...

Гонзалез: Настапот на Лазаров неизвесен, но во мислите ни е само победа

+инфо - 22.01.2018

На тренингот покрај вообичаениот „баскет“ се разработуваше и тактиката за утрешниот противник - селекцијата на Чешка. Македонската ракометна репрезентација вечерва одржа тренинг, но на него не тренираше капитенот Кире Лазаров поради повредата ...

Раул: Чешка е нашето финале! Што ќе биде со Лазаров не знаеме, ама мораме и без него да победиме!

Sport 1 - 22.01.2018

Македонија загуби од Шпанија, убедливо во вчерашшниот меч во главната фаза, ама црвено-жолтите не ги изгубија шансите за историско полуфинале, но за да се стигне дотаму, ќе мора прво да се помине Чешка утревечер од 20.30 часот во Вараждин, а потоа и ...

Раул Гонзалес: Имаме шанса, да се фокусираме на Чешка

Екипа - 22.01.2018

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б.Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Непријатниот пораз од Шпанија треба да се заборави и да се мисли само на она што не очекува во наредните два дена.

Гонзалез: Имаме шанса и ќе се бориме, без разлика дали со или без Кире

SportMedia - 22.01.2018

Од Вараждин, Марија Ковачева Од убедливиот пораз од Шпанија треба само да извлечеме поука, останатото да го заборавиме. Вака размислува селекторот, Раул Гонзалез и неговите избраници. Нашите момци целосно се насочени кон Чешка, добро познат ...

РАУЛ ГОНЗАЛЕС: Треба да научиме да играме и без Лазаров

Спортклуб - 22.01.2018

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалес можеби меѓу редови најави дека утре против Чешка ќе биде без нашиот најдобар играч Кире Лазаров. Иако призна дека уште не знае детали за неговата состојба, шпанскиот стручњак посочи ...

Раул: Мора да се научиме да играме и без Кире кога е потребно!

Gol.mk - 22.01.2018

Раул Гонзалез, селекторот на македонската ракометна репрезентација, за првпат на ова Европско првенство работеше без првата ѕвезда Кирил Лазаров. Десниот бек се повреди на натпреварот против Шпанија, „виси“ за Чешка, а Раул потенцира дека тој е од ...