TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се врати на Инстаграм: Карлеуша ја објави првата фотографија по смртта на мајка си (ФОТО)

1tv - 24.03.2019

Јелена Карлеуша се врати на социјалните мрежи прв пат по смртта на нејзината мајка. Ѕвездата на Инстаграм објави заедничка фотографија со Дивна Карлеуша која за неколку часа има повеќе од 60 илјади лајкови.

Новото видео на Анастасија Ражнатовиќ растура на YouTube (ВИДЕО)

1tv - 24.03.2019

Анастасија Ражнатовиќ по успехот кој го доживеа со деби хитот „Совршен пар“, продолжува со својата музичка кариера. Ќерката на мега-ѕ вездата Цеца ја објави втората песна „Рани“. Во видеото Анастасија е провокативна како и секогаш, а истото за ...

(Видео) Провокативна Анастасија, растура со новиот спот

Репортер - 24.03.2019

Српската пејачка Анастасија Ражњатовиќ, ќерка на Цеца, провокативна и секси во новото видео руши рекорди со гледаност. Таа неколку месеци работеше на првата песна „ Совршен пар“, а сега ја промовира и „Рани“.

Цеца Ражнатовиќ: „Обожавам кога сум турист“ (ФОТО+ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 24.03.2019

Популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ , по настапот во Виена, каде што пееше на матуранти, отпатува во Рим. Фолк-пејачката ги посети знаменитостите на италијанската престолнина, а на своите обожаватели им откри дека си замислила и желба фрлајќи ...

Вељко Ражнатовиќ се пофали со стомачните мускули (ФОТО)

Убавина и Здравје - 24.03.2019

Вељко Ражнатовиќ веќе две години професионално се занимава со бокс, а за тој период, освен фантастични резултати во рингот, постигна и тело ремек-дело. Имено, синот на Цеца Ражнатовиќ изгледа многу подобро, а одвреме-навреме умее и да се пофали на ...

Фотографирана во кафуле: Јелена Карлеуша првпат насмеана по смртта на нејзината мајка (фото)

Вистина.мк - 24.03.2019

По смртта на Дивна Карлеуша, која почина на 3 март, Јелена воопшто не го напушташе својот дом и не се појавуваше во јавност. Пејачката Јелена Карлеуша вчерашното попладне го поминала во друштво на пријателите на Земунскиот кеј.

Згодна и талентирана на мама: Ќерката на Цеца објави нова песна и спот, Анастасија има хит (ВИДЕО)

Курир - 24.03.2019

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражњатовиќ ја објави својата нова песна. Истата се вика „Ране“, а нејзин композитор е Дарко Димитров. Во спотот, наследничката на Цеца изгледа одлично, а песната сигурно ќе биде голем ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Слушнете го новиот хит на Анастасија Ражнатовиќ – „Рани„ (видео)

Магазин - 24.03.2019

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката од српската пеачка Светлана Цеца Ражнатовиќ најверојатно ќе ја замени својата мајка за пеење. Денеска го претстави својот втор хит во нејзината музичка кариера.

Погледнете каква желба си замисли? Цеца фрли паричка во Фонтана Треви

Република - 24.03.2019

Цеца Ражнатовиќ го посети Рим во сосема опуштено , но сјајно и секогаш модерно издание. Најголемата српска фолк ѕвезда го посети овој италијански град за да се одмори по настапот во Виена, каде пееше за матуранти.

(Видео) Пијан Вељко се качи на шанк во диско

Репортер - 24.03.2019

Синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ излезе со друштво, како и со вереницата Богдана Родиќ на забава во еден клуб. Се пееше и пиеше во преполното диско, а кога атмосферата кулуминираше на турбо фолкот, синот на Цеца се качи на шанк столица.

Цеца во 1999. останала жива благодарение на една грешка!

MTM - 23.03.2019

Светлана Цеца Ражнатовиќ останала жива само благодарение на грешките што ги правеа војниците на НАТО, во текот на бомбардирањето во 1999 година, пишуваат норвешки новинари. Оваа информација ја откриле Ханс Петер Ос и Ролф Видеро пред неколку години ...

Вељко Ражнатовиќ призна дека бил проблематичен

Убавина и Здравје - 23.03.2019

Вељко Ражнатовиќ последниве години професионално се занимава со бокс, и тоа мошне успешно, па во емисијата посветена на боречките спортови „Во клинч“ зборуваше за својата кариера, но и за своето семејство.

Цеца за време на бомбардирањето 1999 година останала жива благодарејќи на една грешка !

Магазин - 23.03.2019

Светлана Цеца Ражнатовиќ, останала жива благодарение на тоа што во моментот на бомбардирањето се наоѓала со својот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан, во „Хотел Југославија„ пишуваат норвешки новинари.

(ВИДЕО) Јелена Карлеуша го посети гробот на мајка си

Убавина и Здравје - 23.03.2019

Радиоводителката Дивна Карлеуша почина на 3 март во својата семејна куќа по долга борба со тешката болест. Нејзината смрт изненади многумина, а особено ја погоди нејзината ќерка Јелена Карлеуша , која се’ уште закрепнува од шокот поради загубата на ...

Дара Бубамара ги покажа градите на Инстаграм (ФОТО)

1tv - 23.03.2019

Дара Бубамара повторно реши да провоцира на социјалните мрежи со своите фотографии. Фолкерката на Инстаграм објави фотографија на која носи црн комбинезон, а сите погледи беа вперени во нејзиното деколте.

Неутешна и тажна: Јелена Карлеуша на гробот на нејзината мајка (ФОТО)

1tv - 23.03.2019

Јелена Карлеуша ретко излегува во јавност откако почина нејзината мајка, Дивна Карлеуша. Иако долго боледуваше од рак, мега ѕвездата не беше подготвена за нејзината смрт која ја прими со неверување, од која сеуште е во шок и голема болка.

Потресни моменти: Јелена во очајна состојба на гробот на својата мајка, погледнете како денес изгледа пејачката (ВИДЕО)

Курир - 23.03.2019

Дивна Карлеуша почина на 3-ти март по долга битка со тешката болест. Нејзината смрт најтешко ја поднесе ќерката Јелена Карлеуша. Таа не може да се избори со болката. Пинк.рс обрави фотографии на кои се гледа како утрово, на гробиштата, се појавува ...

Дара-Бубамара не престанува градите „да ги луфтира“ и вербално да провоцира: „Јас на сите олоши, устата им ја ...

Вистина.мк - 23.03.2019

Дара Бубамара никако не седи мирна. Познатата српска фолк пејачка по скандалозното вибратор видео шоу и секс фотографиите, повторно реши да провоцира. Пејачката во моментов ја снима својата нова песна, па паузата меѓу два дубла, реши да ја искористи ...

ФОТО: Дара БубаМара не седи мирна - Едвај ги додржа бујните гради

Press24 - 23.03.2019

Дара БубаМара по порно скандалот со нејзините голи фотографии кој одекна во јавноста, не седи мирна и повторно провоцира со бујното деколте и задник. Дара се пофали со нови провокативни ...

Прв пат по смртта на нејзината мајка: Јелена Карлеуша со објава на Инстаграм (ФОТО)

Курир - 24.03.2019

Јелена Карлеуша се врати на социјалните мрежи, прв пат по смртта на нејзината мајка. Ѕвездата на Инстаграм објави заедничка фотографија со Дивна Карлеуша која веќе има над 60.000 допаѓања.

ФОТО: Дара Бубамара со нова провокација, овој пат „градите се на слобода“

Курир - 23.03.2019

Дара Бубамара не седи мирна. Познатата пејачка по скандалозното видео, повторно почна да провоцира. Дара во моментов ја снима својата нова песна, а за време на паузата искористи да направи неколку фотографии за својот Инстаграм профил.

Синот на Цеца лумпуваше до зори: Вељко пееше и танцуваше качен на шанкерска столица среде дискотека (ВИДЕО)

Вистина.мк - 23.03.2019

Вељко Ражнатовиќ се потруди во Лозница добро да се забавува. И злезе со друштво, како и со вереницата Богдана Родиќ, па лумпуваше до доцна во ноќта. Се пееше и пиеше во преполниот диско клуб на звуците на српскиот турбофолк и поп – фолк, а дека има ...

Дали Јелена Карлеуша ќе се врати во познатото шоу, нејзината колешка откри детали

Хитпортал - 23.03.2019

Пејачката Марија Шерифовиќ е меѓу нај блиските пријателки на Јелена Карлеуша која меѓу првите ја тешеше својата колешка, по смртта на нејзината мајка Дивна Карлеуша. Таа во едно интервју неофицијално открича дека Карлеуша за брзо ќе се врати во ...

Годините се нижат, а лицето на Цеца сè уште е без брчки (ФОТО)

Убавина и Здравје - 22.03.2019

Цеца Ражнатовиќ ги воодушеви почитувачите на својот лик и дело со најновата селфи-фотографија објавена на Инстаграм. На неа пејачката позира со минимална шминка на лицето, а токму тоа ги воодушеви нејзините многубројни обожаватели, кои ја наградија ...

Пилиштарец ѝ подметнал на Северина спот на Цеца

Република - 23.03.2019

Северина пред два дена ја објави новата песна „Попила“, а со хитот во најава беше промовиран и видеоспотот. За малку повеќе од еден час новата песна на Северина омаше преку 14 илјади преслушувања и илјада и шестотини лајкови на Јутјуб.

Фотографирана во кафуле: Јелена Карлеуша за првпат со насмевка на нејзиното лице

Скопје24 - 24.03.2019

По заминувањето на Дивна Карлеуша на 3 март, Јелена воопшто не го напушташе својот дом и не се појавуваше во јавност. Пејачката Јелена Карлеуша вчерашното попладне го поминала во друштво на пријателите на Земунскиот кеј.

Ќерката на Цеца објави нова песна и спот, Анастасија има хит

Пулс24 - 24.03.2019

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражњатовиќ ја објави својата нова песна. Истата се вика „Ране“, а нејзин композитор е Дарко Димитров. Во спотот, наследничката на Цеца изгледа одлично, а песната сигурно ќе биде голем ...

Погледнете каква желба си замисли? Цеца фрли паричка во Фонтана Треви

Курир - 24.03.2019

Цеца Ражнатовиќ го посети Рим во сосема опуштено , но сјајно и секогаш модерно издание. Најголемата српска фолк ѕвезда го посети овој италијански град за да се одмори по настапот во Виена, каде пееше за матуранти.

(Видео) Карлеуша го исчисти овенатото цевќе, скршена на гробот на својата мајка

Репортер - 23.03.2019

Радиоводителката Дивна Карлеуша, мајка на фолк пејачкта Јелена, почина на 3 март во својата семејна куќа по долга борба со ракот. Нејзината смрт изненади многумина, а особено ја погоди нејзината ќерка Јелена Карлеуша, која се’ уште закрепнува од ...

(ФОТО) Прв пат по смртта на нејзината мајка: Јелена Карлеуша со објава на Инстаграм

iPortal - 24.03.2019

Јелена Карлеуша се врати на социјалните мрежи, прв пат по смртта на нејзината мајка. Ѕвездата на Инстаграм објави заедничка фотографија со Дивна Карлеуша која веќе има над 60.000 допаѓања.

Вака синот на Цеца лумпуваше до зори: Вељко пееше и танцуваше качен на шанкерска столица среде дискотека (ВИДЕО)

Скопје24 - 24.03.2019

Вељко Ражнатовиќ се потруди во Лозница добро да се забавува. Излезе со друштво, како и со вереницата Богдана Родиќ, па лумпуваше до доцна во ноќта. Се пееше и пиеше во преполниот диско клуб на звуците на српскиот турбофолк и поп – фолк, а дека има и ...

ВИДЕО: Синот на Цеца пијан танцува на шанк во преполн клуб

Курир - 23.03.2019

Синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ излезе со друштво, како и со вереницата Богдана Родиќ и добро се забавуваше. Се пееше и пиеше во преполниот диско клуб на звуците на српскиот турбофолк и поп – фолк, а дека има и танцувачки афинитети и квалитети синот ...

(Фото) Јелена Карлеуша првпат со насмевка по смртта на мајка си

Репортер - 24.03.2019

По смртта на нејзината мајка Дивна, пејачката Јелена Карлеуша не излегиваше никаде од дома, одвен што ќе отидеше на гробот на својата мајка. Пејачката вчерашното попладне го поминала во друштво на пријателите на Земунскиот кеј.

Згодна и талентирана на мама: Ќерката на Цеца објави нова песна и спот, Анастасија има хит

Скопје24 - 24.03.2019

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражњатовиќ ја објави својата нова песна. Истата се вика „Ране“, а нејзин композитор е Дарко Димитров. Во спотот, наследничката на Цеца изгледа одлично, а песната сигурно ќе биде голем хит.

Цеца се прошета во Рим и си замисли желба во Фонтана ди Треви (ФОТО)

Скопје24 - 24.03.2019

Цеца Ражнатовиќ го посети Рим во сосема опуштено , но сјајно и секогаш модерно издание. Најголемата српска фолк ѕвезда го посети овој италијански град за да се одмори по настапот во Виена, каде пееше за матуранти.

На згодната девојка која вози велосипед и стана жешко

Пулс24 - 24.03.2019

Синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ излезе со друштво, како и со вереницата Богдана Родиќ и добро се забавуваше. Се пееше и пиеше во преполниот диско клуб на звуците на српскиот турбофолк и поп – фолк, а дека има и танцувачки афинитети и квалитети синот ...