TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ: Србија не можат да ја победат

МКД - 25.03.2019

Србија не дава да ја скршат, Србија не можат да ја победат, порача синоќа претседателот на Србија Александар Вучиќ во Ниш, пренесуваат српските медиуми. Тој во обраќањето пред околу 20.000 луѓе во Ниш на манифестацијата на одбележување на двете ...

Трамп за бомбардирањето на Југославија: Со авионите направија хаос, јас ќе испратев копнени трупи

МКД - 25.03.2019

Сегашниот претседател на САД, Доналд Трамп, на почетокот на октомври 1999 година беше гостин во шоуто на Лари Кинг на Си-ен-ен и зборуваше за бомбардирањето на НАТО врз Сојузна Република Југославија, кое заврши неколку месеци пред тоа.

(ВИДЕО) Ова е Русинката која ја бомбардираше Србија

Фактор - 25.03.2019

Се навршија 20 години од почетокот на бомбардирањето на СФРЈ. НАТО 78 дена убиваше луѓе и уништи многу фабрики во Србија и Косово. Никол Малачовски е Русинка, поради бомбардирањето на Србија со борбени авиони, доби чин на „Мајор„ но исто така беше и ...

Оваа Русинка ја бомбардираше Србија 200 часа без престан – за Албанците е жена ХЕРОЈ, а за Србија е убиец

Магазин - 25.03.2019

Никол Малачовски беше еден од главните пилоти на НАТО, во текот на бомбардирањето на Србија. Вчера се навршија 20 години од почетокот на бомбардирањето на СФРЈ, во кој НАТО 78 дена убиваше невини луѓе и уништи голем број фабрики во Србија и Косово.

ВИДЕО: Претседателот на Србија одржа потресен говор за НАТО бомбардирањето и почна да плаче

Магазин - 25.03.2019

На вчерашната церемонија на одбележувањето на 20. години од НАТО бомбардирањето во Србија, која се одржа во Ниш претседателот Александар Вучиќ, не издржа и во еден момент почна да плаче. Тој се расплакал во моментот кога му се обраќал на подофицерот ...

Оваа Русинка ги бомбардираше Србите 200 часа без прекин: За Албанците е жена херој, а за Србите е воен злосторник

Сител - 25.03.2019

Навршени се 20 години од почетокот на бомбардирањето на СРЈ во кое НАТО 78 дена вршеше напади низ земјата и убиваше луѓе. Една жена, во текот на бомбардирањето доминирала, се вика Никол Малачковиќ која поради „заслужените заслуги“ за време на ...

Кој е човекот што го расплака Александар Вучиќ (ВИДЕО)

365 - 25.03.2019

На обраќањето во Ниш по повод две децении од почетокот на бомбардирањето на Србија од страна на НАТО, српскиот претседател го искористи своето „право да плаче“. Во и онака емотивниот говор, Вучиќ најемотивен беше додека зборуваше за српскиот ...

Вучиќ заплака во Ниш: Србија се подигна од пепелта како феникс, дваесет пати сме посилни отколку во 2008 година (ВИДЕО)

Алфа - 25.03.2019

Претседателот на Србија Александар Вучиќ говореше на државната церемонија со која се одбележаа 20 години од нападот на НАТО. „Неброено многу пати сум бил во Ниш, но никогаш не сум видел толку луѓе.

Вучиќ плачеше на говорница (ВИДЕО)

365 - 25.03.2019

На обраќањето пред насобраните околу 20.000 граѓани во Ниш, на манифестацијата за одбележување на 20 години од почетокот на бомбардирањето на Србија од страна на НАТО во 1999 година, српскиот претседател Александар Вучиќ си дозволи многу повеќе ...

Интервенцијата на НАТО во Србија, 20 години потоа

Deutsche Welle - 25.03.2019

Бомбардирање на НАТО на Југославија (Србија и Црна Гора) во 1999 година му стави крај на насилството врз косовските Албанци. Но и 20 години подоцна, нападите извршени без одобрение на ОН, остануваат контроверзни Косовскиот конфликт се интензивираше ...

(Видео) Вучиќ заплака за време на говорот во Ниш

Макфакс - 25.03.2019

,,Србија нема да даде да ја скршат, Србија неможат да ја победат”, порача претседателот на Србија синќа во Ниш, на манифестацијата на одбележувањето на две децении од почетокот на бомбардирањето на НАТО.

ДУИ ја прослави 20 годишнината од бомбардирањето на Србија

AKO - 25.03.2019

Владејачката ДУИ, вчера ја прослави 20 годишнината од бомбардирањето на Србија од страна на НАТО сојузничките сили. Според Али Ахмети, бомбардирањето на Белград и другите градови во Србија е оправдано, затоа што се ослободени , како што рече во ...

ВИДЕО: Вучиќ се расплака додека му се обраќаше на човекот кој во бомбардирањето ги изгубил двете раце

А1 On - 25.03.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ многу емотивно ја доживеа средбата со подофицирот Слаѓан Вучковиќ, во Ниш, кој за време на бомбардирањето на НАТО ги изгубил двете раце. „Драг Слаѓан, прекрасен човек, подофицир кој ги изгуби двете раце кога ...

Вучиќ се расплака на говорницата во Ниш

Република - 25.03.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на одбележувањето 20. години од бомбардирањето во Србија, одржа говор во Ниш и се расплака на говорницата. истакна Вучиќ. Додаде дека никој не одговарал за српските цивили и дека за некого тие биле само ...

ВИДЕО: Вучиќ излезе на говорница и почна да плаче

Press24 - 25.03.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на одбележувањето 20. години од бомбардирањето во Србија, одржа говор во Ниш и плачеше на говорницата. - Не ни мислев дека ќе видам волку луѓе, јас многу пати сум бил во Ниш но не сум го доживеал ова.

Вучиќ се расплака на одбележувањето на 20 години од бомбардирањето на Србија (видео)

AKO - 25.03.2019

На главната манифестација за одбележување на 20 години од бомбардирањето врз СР ЈУгославија од страна на НАТО , која се одржаа во Ниш, српскиот претседател Александар Вучиќ се расплака за време на говорот.

20 години од бомбардирањето на НАТО врз Србија

Кумановски м. - 25.03.2019

Во не така далечната 1999 година на денешен ден започна НАТО бомбардирањето врз тогашната Сојузна Република Југославија, по наредбата на генералниот секретар на Алијансата Хавиер Солана. Бомбардирањето заврши на 10 јуни 1999 година со усвојување на ...

Синоќа е одржан нов протест во Белград, Милошевиќ и НАТО главна тема

МКД - 24.03.2019

Саботните протести „1 од 5 милиони" против владата на српскиот претседател Александар Вучиќ започнаа во Белград со едноминутно молчење во спомен на жртвите од 1999 година за време на двоипол месечното бомбардирање на НАТО на тогашна Сојузна ...

Хуманитарна интервенција на НАТО или само потврда на своето постоење?

Телма - 24.03.2019

Воена агресија или кампања, хуманитарна интервенција на НАТО или само потврда на своето постоење? И денеска 20 години по НАТО бомбардирањето на Сојузна Република Југославија нема согласно кај ниту една од страните за воената акција.

И 20 години по воздушните напади на НАТО, Србија и Косово со различни ставови за акцијата

Сител - 24.03.2019

Србија никогаш нема да ги заборави жртвите на НАТО бомбардирањето на тогашна созјуна Република Југославија кое не ја постигна целта –решение за косовскиот проблем истакна претседателот Вуќик.

20 години од НАТО - бомбардирањето на Србија

24 Вести - 24.03.2019

Со оваа вест, точно пред 20 години Милан Радосављевиќ го почна централниот дневник на РТС. Од италијансаката база во Авиано полетаа првите авиони, кои и во следните 78 дена бомбардираа цели ширум Србија.

Европски експерт: Бомбардирањето на Југославија е стратешка грешка на ЕУ

Макфакс - 24.03.2019

За Европската Унија, бомбардирањето на Југославија во 1999 година беше стратешка грешка, смета шефот на Центарот за геополитички истражувања, „Еуроконтинент“, Пјер Емануел Томан, пренесе „Спутник“. „Сметам дека тоа беше стратешка грешка.

Двете децении од НАТО бомбардирањето на Југославија ќе бидат одбележани во Србија и Косово

Макфакс - 24.03.2019

Денеска во Србија и на Косово ќе бидат одбележани 20-те години од бомбардирањето на НАТО на Југославија. Имено, во Србија најавено е одржувањето на повеќе комеморативни манифестации. Денот на сеќавање на настраданите во воената кампања на НАТО ќе ...

„Без НАТО, балканот денес ќе беше во пламен“ – се одбележаа 20 години од интервенцијата во Косово

ТВ21 - 24.03.2019

На денешен ден, пред 20 години, НАТО интервенираше во Косово бомбардирајќи го Белград и воените и полициските точки на Србија, откако не успеаја да го убедат претседателот на Србија, Слободан Милошевиќ да ја запре агресијата врз Косово.

Две децении од почетокот на воената кампања на НАТО во поранешна СР Југославија

ТВ21 - 24.03.2019

Во Србија денеска со повеќе комеморативни манифестации ќе бидат одбележани 20 години од почетокот на бомбардирањето на НАТО на СР Југославија. Денот на сеќавање на настраданите во воената кампања на НАТО ќе биде одбележан во Ниш, во присуство на ...

Тачи со кратка изјава ги збесна Србите на 20-годишнината од почетокот на НАТО-бомбардирањето

Фактор - 24.03.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи напиша дека "ОВК на земја и НАТО од воздух во заедничка борба за мир го присилија режимот на (Слободан) Милошевиќ на капитулација" на 20-годишнината од почетокот на бомбардирањата на североатлантската алијанса на ...

Ова се последиците од НАТО бомбардирањето- Докторка Грујичиќ зборува за малигните болести

Магазин - 24.03.2019

Началникот на неврохирургијата во Клиничкиот центар во Србија, д.р Даница Грујичиќ изјави дека во Србија мора да се направи научно студирање, на која ќе се докаже колку државата е загадена од ураниум, после бомбардирањето кое се случи 1999 година ! ...

(ВИДЕО) Трамп наместо бомбардирање поинаку ќе го решел проблемот

Фактор - 25.03.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, на почетокот на октомври 1999 година беше гостин во шоуто на Лари Кинг на Си-ен-ен и зборуваше за бомбардирањето на НАТО врз Сојузна Република Југославија, кое заврши неколку месеци пред тоа.

(ВИДЕО) Вучиќ се расплака зборувајќи за бомбардирањето

Фактор - 25.03.2019

На церемонијата на одбележувањето на 20. години од НАТО бомбардирањето во Србија, која се одржа во Ниш претседателот Александар Вучиќ, во еден момент почна да плаче. Тој се расплакал во моментот кога му се обраќал на подофицерот Драган Вучковиќ, кој ...

(Видео) Вучиќ заплака за време на говорот во Ниш

24Инфо - 25.03.2019

,,Србија нема да даде да ја скршат, Србија неможат да ја победат”, порача претседателот на Србија синќа во Ниш, на манифестацијата на одбележувањето на две децении од почетокот на бомбардирањето на НАТО.

Вучиќ се расплака на одбележувањето на 20 години од бомбардирањето на Србија

Сител - 25.03.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ многу емотивно ја доживеа средбата со подофицерот Слаѓан Вучковиќ, во Ниш, кој за време на бомбардирањето на НАТО ги изгубил двете раце. „Драг Слаѓан, прекрасен човек, подофицер кој ги изгуби двете раце кога ...

(ВИДЕО) Вучиќ излезе на говорница и почна да плаче

iPortal - 25.03.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на одбележувањето 20. години од бомбардирањето во Србија, одржа говор во Ниш и плачеше на говорницата. – Не ни мислев дека ќе видам волку луѓе, јас многу пати сум бил во Ниш но не сум го доживеал ова.

ВИДЕО: Вучиќ се расплака на одбележувањето на 20 години од бомбардирањето врз Србија

Фокус - 25.03.2019

На главната манифестација за одбележување на 20 години од бомбардирањето врз Србија од страна на НАТО, која се одржаа во Ниш, српскиот претседател Александар Вучиќ се расплака за време на говорот.

Европски експерт: Бомбардирањето на Југославија е стратешка грешка на ЕУ

Centar - 24.03.2019

За Европската Унија, бомбардирањето на Југославија во 1999 година беше стратешка грешка, смета шефот на Центарот за геополитички истражувања, „Еуроконтинент“, Пјер Емануел Томан, пренесе „Спутник“. „Сметам дека тоа беше стратешка грешка.

Двете децении од НАТО бомбардирањето на Југославија ќе бидат одбележани во Србија и Косово

Точка - 24.03.2019

Денеска во Србија и на Косово ќе бидат одбележани 20-те години од бомбардирањето на НАТО на Југославија. Имено, во Србија најавено е одржувањето на повеќе комеморативни манифестации. Денот на сеќавање на настраданите во воената кампања на НАТО ќе ...

„Без НАТО, балканот денес ќе беше во пламен“ – се одбележаа 20 години од интервенцијата во Косово

4NEWS - 24.03.2019

На денешен ден, пред 20 години, НАТО интервенираше во Косово бомбардирајќи го Белград и воените и полициските точки на Србија, откако не успеаја да го убедат претседателот на Србија, Слободан Милошевиќ да ја запре агресијата врз Косово.

Србија одбележува 20 години од почетокот на НАТО нападите

Нова ТВ - 24.03.2019

Во Србија денеска со повеќе комеморативни манифестации одбележува 20 години од почетокот на бомбардирањето на НАТО на СР Југославија, пренесува агенцијата Танјуг. Денот на сеќавање на настраданите во воената кампања на НАТО ќе биде одбележан во Ниш, ...

Последиците од НАТО бомбардирањето- Докторка Грујичиќ зборува за малигните болести

Алфа - 24.03.2019

Како што рече за РТС, мора да се гледаат локациите кои се бомбардирани, а бомбардирано е 70 % од државата. Ние како медицински лица, забележавме дека тоа се одредени врсти на тумор, кои не се јавуваат исклучиво кај луѓе од педесет или шеесет години, ...

Вучиќ заплака за време на говорот во Ниш додека му се обраќаше на човекот кој во бомбардирањето ги изгубил двете раце

Точка - 25.03.2019

„Србија нема да даде да ја скршат, Србија неможат да ја победат”, порача претседателот на Србија синоќа во Ниш, на манифестацијата на одбележувањето на две децении од почетокот на бомбардирањето на НАТО.

Вучиќ излезе на говорница и почна да плаче

Скопје24 - 25.03.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на одбележувањето 20. години од бо*бардирањето во Србија, одржа говор во Ниш и плачеше на говорницата. – Не ни мислев дека ќе видам волку луѓе, јас многу пати сум бил во Ниш но не сум го доживеал ова.

(Видео) Се одбележуваат две децении: Како НАТО ја бомбардираше Србија

еМагазин - 24.03.2019

Во Србија и на Косово денеска се одбележуваат 20-те години од бомбардирањето на НАТО на Југославија. На денешен ден, пред точно 20 години, од база на НАТО во Италија полетаа првите авиони кои ја бомбардираа Србија во напад што траеше 78 дена.

Две децении од почетокот на воената кампања на НАТО во поранешна СР Југославија

4NEWS - 24.03.2019

Во Србија денеска со повеќе комеморативни манифестации ќе бидат одбележани 20 години од почетокот на бомбардирањето на НАТО на СР Југославија. Денот на сеќавање на настраданите во воената кампања на НАТО ќе биде одбележан во Ниш, во присуство на ...

(Видео) Српскиот претседател Александар Вучиќ се расплака пред 20.000 граѓани на Ниш

еМагазин - 25.03.2019

Претседателот на Србија,Александар Вучиќ вчера во Ниш на одбележувањето две децении од почетокот на бомбардирањето на НАТО во еден момент се расплака на отворена сцена. „Србија нема да даде да ја скршат, Србија не може да ја победат“, порача во ...

Двете децении од НАТО бомбардирањето на Југославија ќе бидат одбележани во Србија и Косово

Centar - 24.03.2019

Денеска во Србија и на Косово ќе бидат одбележани 20-те години од бомбардирањето на НАТО на Југославија. Имено, во Србија најавено е одржувањето на повеќе комеморативни манифестации. Денот на сеќавање на настраданите во воената кампања на НАТО ќе ...

Две децении од почетокот на воената кампања на НАТО во поранешна СР Југославија

MakPress - 24.03.2019

Во Србија денеска со повеќе комеморативни манифестации ќе бидат одбележани 20 години од почетокот на бомбардирањето на НАТО на СР Југославија. Денот на сеќавање на настраданите во воената кампања на НАТО ќе биде одбележан во Ниш, во присуство на ...

Одбележани две децении од бомбардирањето на НАТО врз СР Југославија

Вечер - 24.03.2019

Во Србија вчера со повеќе комеморативни манифестации беа одбележани 20 години од почетокот на бомбардирањето на НАТО на СР Југославија. На 24 март пред точно 20 години, по серија обиди на меѓународната заедница да се реши косовската криза, од ...

20 години од НАТО бомбардирањето на СР Југославија

Тера - 24.03.2019

На денешен ден, пред точно 20 години, по серија обиди на меѓународната заедница да се реши косовската криза, од италијансаката база во Авиано полетаа првите авиони, кои и во следните 78 дена бомбардираа цели ширум Србија.