TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Градоначалникот на Ново Село и цело негово семејство вмешани во шверц на цигари

365 - 11.07.2018

Градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев, вчера бил уапсен откако полицијата пресретнала две моторни возила натоварени со кутии со цигари. Од СВР Струмица соопштиле дека во едното возило имало 29, а во другото 49 кутии со по 50 штеки цигари.

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Телма - 11.07.2018

Јавното обвинителство од Струмица побара притвор за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и за уште три други лица, членови на неговото потесно семејство со коишто тој синоќа беше фатен во шверц на цигари.

Пукотници во Струмичко Ново Село, Уапсен градоначалникот, осомничен за шверц со цигари

ТВ21 - 11.07.2018

Комбиња полни со картонски кутии со цигари, мотор, токи воки комуникација, двоглед, фрлена торба, биле дел од реквизитите што ги користела петчлената група шверцери, на чело со градоначалникот на Општина Ново Село, а во која била вклучена и неговата ...

Приведен градоначалникот на Ново село, Боро Стојчев за шверц со цигари

24 Вести - 11.07.2018

Како по филмско сценарио, во обид за шверц на цигари, упасен е градоначлникот на Ново село, Боро Стојчев. Приведени се уште четири лица, меѓу нив сопругата и синот на ...

Приведен градоначалникот на Ново Село поради шверц со цигари

Телма - 11.07.2018

Дење градоначалник-ноќе шверцер. Првиот човек на пограничната струмичка општина Ново Село, Боро Стојчев, синоќа е приведен со потесното семејство додека со две возила превезувале близу 1.600 штеки цигари.

ОЈО поведе постапка за шверцот со цигари во Ново Село

Нова ТВ - 11.07.2018

Основното јавно обвинителство Струмица поведе постапка против пет лица за сторено кривично дело Криумчарење од чл.278 ст. 2 во врска со ст. 1 во врска со чл.22 од Кривичниот законик. -Лицата се осомничени дека на 10.07.2018 година се обиделе да ...

Цигарите на градоначалникот шверцер наменети за бугарски пазар – ОЈО бара притвор

1tv - 11.07.2018

Боро Стојчев и неговите соучесници се обиделе да шверцуваат цигари во Бугарија преку див премин. Јавното обвинителство Струмица поведе постапка против градоначалникот на Ново Село и уште четири други лица за криумчарење и бара притвор за четворица, ...

Градоначалникот на Ново Село приведен за шверц на цигари

Канал5 - 11.07.2018

Градоначалникот на струмичко Ново Село, Боро Стојчев, синоќа бил приведен во голема полициска акција под обвинение за шверц со цигари. Патот до целта со мотор го чистел 52 годишен маж од село Самоилово, а позади него се движеке два автомобила, кои ...

Видео од акцијата на македонската полиција во Ново Село каде е уапсен градоначалникот

24Инфо - 11.07.2018

Видео од акцијата на македонската полиција во Ново Село каде е уапсен ...

Уапсен градоначалникот на Ново Село и уште четворица други за шверц на цигари

1tv - 11.07.2018

Во полициска акција, уапсени се градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев и членови на неговото семејство. Кутии полни со штеки цигари биле пронајдени во автомобилите кои тие ги управувале.

(ВИДЕО) МВР со видео од акцијата во која е приведен градоначалникот Стојчев

Фактор - 11.07.2018

МВР објави видео од акцијата при која се приведени пет лица шверцери на цигари а меѓу кои е и еден градоначалник од СДСМ. Како што објавија од таму меѓу приведените е и градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев ...

Приведен градоначалникот на општина Ново Село поради шверц на цигари

Фокус - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Уапсен градоначалникот на Ново Село

Алсат-М - 11.07.2018

Уапсен градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев под обвинение за шверц со цигари. Бил приведен синоќа додека бил заедно со неговата сопруга и синот и уште еден соучесник. За време на полициската акција имало и вооружена престрелка.

ГАЛЕРИЈА: Ова е градоначалникот на СДСМ кој беше приведен со полн автомобил цигари

Press24 - 11.07.2018

Боро Стојчев, градоначалникот на струмичко Ново Село вчера бил приведен во голема полициска акција во која било користено и огнено оружје. Полицијата соопшти дека при приведувањето дел од осомничените се дале во бегство поради што биле испукани ...

Уапсен градоначалник на СДСМ по престрелка со полиција

Фактор - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев, од редовите на СДСМ, е уапсен под обвинение за шверц со цигари. Бил приведен синоќа додека бил заедно со неговата сопруга, синот и уште еден соучесник.

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Курир - 11.07.2018

Јавното обвинителство од Струмица побара притвор за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и за уште три други лица, членови на неговото потесно семејство со коишто тој синоќа беше фатен во шверц на цигари.

Сопругата на градоначалникот на Ново Село била приведена заедно со него за шверц на цигари

Фокус - 11.07.2018

Сопругата на градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев била заедно со него во автомобилот кога бил приведен за шверц на цигари, неофицијално дознава „Фокус“. Во соопштението од струмичкото СВР се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од ...

Цигарите на градоначалникот шверцер наменети за бугарски пазар – ОЈО бара притвор

Либертас - 11.07.2018

Боро Стојчев и неговите соучесници се обиделе да шверцуваат цигари во Бугарија преку див премин. Јавното обвинителство Струмица поведе постапка против градоначалникот на Ново Село и уште четири други лица за криумчарење и бара притвор за четворица, ...

Приведен градоначалникот на општина Ново Село

А1 On - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Уапсен градоначалникот на Ново Село за шверц со цигари

+инфо - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев е уапсен под обвинение за шверц со цигари. Бил приведен синоќа додека бил заедно со неговата сопруга, синот и уште еден соучесник. За време на полициската акција имало и вооружена престрелка.

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Република - 11.07.2018

Јавното обвинителство од Струмица побара притвор за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и за уште три други лица, членови на неговото потесно семејство со коишто тој синоќа беше фатен во шверц на цигари.

(ВИДЕО) Приведениот градоначалник пред изборите ветуваше чесност

Независен - 11.07.2018

Градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев во неговата предизборна кампања пред локалните избори во 2017 година на сограѓаните им ветуваше транспарентност, демократија, визија и домаќинско работење.

Видео од акцијата на македонската полиција - падна градоначалникот на Ново Село

Сител - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Приведен градоначалникот на општина Ново Село поради шверц на цигари

Точка - 11.07.2018

Приведен е градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев. Според неофицијални информации тој се сомничи за шверц со цигари. Стојчев бил приведен синоќа додека бил заедно со неговата сопруга, синот и уште еден соучесник.

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Коктел - 11.07.2018

Јавното обвинителство од Струмица побара притвор за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и за уште три други лица, членови на неговото потесно семејство со коишто тој синоќа беше фатен во шверц на цигари.

Обвинителството од Струмица сомничи пет лица за криумчарење цигари

Стандард - 11.07.2018

Основното јавно обвинителство Струмица поведе постапка против пет лица за сторено кривично дело криумчарење цигари. Тие се осомничени дека вчера се обиделе да пренесат непријавена стока – цигари преку див премин на македонско-бугарската граница.

Приведен градоначалникот на општина Ново Село

Кајгана - 11.07.2018

Струмица, 11 јули 2018 (МИА) - Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на ...

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

+инфо - 11.07.2018

Основното јавно обвинителство Струмица поведе постапка против пет лица за сторено кривично дело криумчарење цигари. Тие се осомничени дека вчера се обиделе да пренесат непријавена стока – цигари преку див премин на македонско-бугарската граница.

Приведен градоначалникот на општина Ново Село за шверц на цигари

CivilMedia - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Обвинителството од Струмица сомничи пет лица за криумчарење цигари

CivilMedia - 11.07.2018

Основното јавно обвинителство Струмица поведе постапка против пет лица за сторено кривично дело криумчарење цигари. Тие се осомничени дека вчера се обиделе да пренесат непријавена стока – цигари преку див премин на македонско-бугарската граница.

Приведен градоначалникот на општина Ново Село

Бриф - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Обвинителството од Струмица сомничи пет лица за криумчарење цигари

А1 On - 11.07.2018

Основното јавно обвинителство Струмица поведе постапка против пет лица за сторено кривично дело криумчарење цигари. Тие се осомничени дека вчера се обиделе да пренесат непријавена стока – цигари преку див премин на македонско-бугарската граница.

Бркотници и пукање: Приведен градоначалникот на општина Ново Село, шверцувал цигари

еМагазин - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

ОЈО поведе постапка за шверцот со цигари во Ново Село

Press24 - 11.07.2018

Основното јавно обвинителство Струмица поведе постапка против пет лица за сторено кривично дело криумчарење цигари. Тие се осомничени дека вчера се обиделе да пренесат непријавена стока – цигари преку див премин на македонско-бугарската граница.

(Видео) Приведен градоначалникот на општина Ново Село за шверц на цигари

Н.Македонија - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Приведениот градоначалник од СДСМ пред изборите ветуваше чесност (видео)

Република - 11.07.2018

Градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев во неговата предизборна кампања пред локалните избори во 2017 година на сограѓаните им ветуваше транспарентност, демократија, визија и домаќинско работење.

МВР потврди – приведен е градоначалникот на општина Ново Село. Пукано е предупредувачки

Либертас - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Пукање во струмичко: Падна првиот градоначалник на СДСМ

Press24 - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Приведен градоначалникот на општина Ново Село

Стандард - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Приведен градоначалникот на општина Ново Село (ФОТО)

Курир - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Во полициска акција уапсен градоначалникот на Ново Село

Р.С.Европа - 11.07.2018

Во полициска акција синоќа бил приведен градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев, информираше СВР Струмица. Според соопштението, синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени две моторни возила натоварени ...

Видео од акцијата на македонската полиција – падна градоначалникот на Ново Село

МК News - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Приведен градоначалникот на Ново Село поради шверц со цигари

Мета - 11.07.2018

Приведен е градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев, кој се сомничи за шверц со цигари. Стојчев бил приведен синоќа додека бил заедно со неговата сопруга, синот и уште еден соучесник.

Приведен е градоначалникот на општина Ново Село поради шверц на цигари!

24 Вести - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

МВР со детали за апсењето на градоначалникот на Ново Село струмичко

Република - 11.07.2018

МВР ги објави детали за апсењето на градоначалникот на Ново Село. „На 10/11.07.2018 година околу 19 часот од страна на полициски службеници при СВР Струмица во близина на с. Баделен општина Ново Село, запрени се две моторни возила натоварени со ...

Приведен градоначалникот на општина Ново Село

Канал5 - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...

Приведен градоначалникот на општина Ново Село, фатен со пакети цигари

Нова ТВ - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата, потврдија од СВР Струмица. Во соопштението се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени две моторни возила ...

(Видео) Приведен е градоначалникот на Ново Село за шверц на цигари

Макфакс - 11.07.2018

Приведен е градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев. Тој се сомничи за шверц со цигари. Стојчев бил приведен синоќа додека бил заедно со својата сопруга, синот и уште еден соучесник што се обидел да ѝ избега на полицијата.

ВИДЕО од запленетите цигари што ги шверцувал градоначалникот на Ново Село

AKO - 11.07.2018

Градоначалникот на струмичко Ново Село, Боро Стојчеев, од редовите на СДСМ, е приведен за шверц со цигари. Како што соопшти МВР, на 10/11.07.2018 година околу 19 часот од страна на полициски службеници при СВР Струмица во близина на с.

МВР објави видео од спроведената акција во стумичко, во која беше уапсен градоначалникот (видео)

Press24 - 11.07.2018

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение.Во него се наведува дека синоќа во близина на село Бадилен, од страна на полициски службеници, се запрени ...