TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради Министерскиот совет на ОБСЕ

Бизнис Вести - 29.11.2023

Посебен сообраќаен режим ќе биде воведен во Скопје поради одржувањето на Министерскиот совет на ОБСЕ на кој се очекуваат околу 70 делегации. Почнувајќи од денеска од 13 часот до завршување на Министерскиот совет повремено ќе бидат затворени за ...

Утре од 13 часот и задутре ќе бидат затворени за сообраќај булеварот „Илинденска“ и дел од „8 Септември“ поради самитот на ОБСЕ во Скопје

Сакам да кажам

Во вторник од 9-12 часот дел од Скопје ќе биде затворен за сообраќај, ќе се вежба за министерскиот состанок на ОБСЕ

Сакам да кажам

МВР ЌЕ ПРАВИ ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ПРЕД САМИТОТ НА ОБСЕ Еве кои улици утре ќе бидат затворени во Скопје

+инфо

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Кајгана

Утре во Скопје ќе се блокираат крстосници, измена и во јавниот превоз – генерална проба за министерскиот совет

Мета

Утре затворени булевари и улици во Скопје, генерална проба за Министерскиот совет на ОБСЕ

ММС

Макфакс MTM Точка Centar Независен Мета +инфо

ОСМАНИ ЈА ПОКАЖА САЛАТА КАДЕ ЌЕ СЕ ОДРЖИ САМИТОТ НА ОБСЕ И НАПИША: „Спремни“

Фактор - 28.11.2023

За само неколку дена во Скопје ќе се одржи Самитот на Обсе, а министерот за надворешни работи и актуелен претседавач со Обсе, Бујар Османи, на фејсбук објави како изгледа наместената сала во СЦ Борис Трајковски.

Салата во Борис Трајковски е спремна, за вработените во МНР не важат слободните денови

МКД

Османи: Спремни сме/ФОТО

Вечер Прес

Македонската дипломатија подготвена за самитот на ОБСЕ

Нетпрес