TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски: Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50% повисока дневница

Локално - 23.01.2022

„Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс” е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден”. Вработените на оваа компанија, која заради сложениот производствен процес мора да работи и во недела, ...

Ковачевски:Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50% повисока дневница

Канал5

Ковачевски: Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50% повисока дневница

ТВ21

(ВИДЕО) Ковачевски: Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50% повисока дневница

Бриф

Ковачевски: Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50% повисока дневница

24Инфо

Ковачевски: Сите работници кои работат во недела, ќе добијат дополнителни 50 отсто од основната дневница

Zoom

Ковачевски: Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50 отсто повисока дневница

Макфакс

Фактор Н.Македонија Опсервер Сител Денешен Frontline А1 On МКД

Ковачевски: Сите кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50 проценти повисока дневница

Алсат-М - 23.01.2022

Премиерот Димитар Ковачевски кој денеска ја посети компанијата „Дура Аутомотив Системс“ изјави дека денешната посета на оваа компанија е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение Недела-неработен ден.

Ковачевски: Најмалку 50 проценти повисока дневница за оние кои работат во недела

Р.С.Европа

Ковачевски: Сите кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50 проценти повисока дневница

Нетпрес

Ковачевски во посета на фабрика: Работници задоволни што за работа во недела ќе добијат најмалку 50% повисока дневница

Press24 - 23.01.2022

Премиерот Димитар Ковачевски денеска беше во посета на фабриката „Дура Аутомотив Системс“. Вели дека трудот на работниците мора да се почитува и соодветно да се вреднува. - Сите работници кои работат во недела добиваат најмалку 50% повисока дневница ...

Сите кои работат во недела мора да добијат најмалку 50 отсто повисока дневница, порача Ковачевски

Kumanovo News

Ковачевски: Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50% повисока дневница

Слободен Печат - 23.01.2022

Премиерот Ковачевски заедно со менаџментот на компанијата, министерската за труд и социјална политика Јована Тренчевска, директорите на ТИРЗ Јован Деспотовски и на Државен инспекторат за труд, Весна Томовска, денешната посета ја искористија и како ...

Ковачески: Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50 проценти повисока дневница

OhridNews

Ковачевски: Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50 проценти повисока дневница

Нова ТВ - 23.01.2022

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените во оваа компанија, која заради сложениот производствен процес мора да работи и во недела, ...

Kовачевски до газдите: Работниците во недела мора да добиваат повисока дневница

Република

ДВОЈНА ДНЕВНИЦА ВО НЕДЕЛА Премиерот проверува како се спроведува законот за работни односи

+инфо - 23.01.2022

Трудот на работниците мора соодветно да се вреднува и почитува. Овој закон има многу позитивен ефект врз економијата, тој ги стимулира работниците и позитивно влијае на нивната продуктивност што е во интерес и на самите компании, вели Ковачевски.

Ковачевски на терен проверува како функционира недела неработен ден

Фокус