TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николас Кејџ: Во коцкарница за 20 минути со 200 долари направив 20.000 долари

Канал5 - 23.10.2020

Бев на Бахами, влегов во казино и се чувствував како маѓепсан, како ништо да не може да тргне на лошо- открива Николас Кејџ. Актерот Николас Кејџ на својот пријател Мерлин Менсон му дал интервју во кое открива како еднаш среќата го послужила во ...

Николас Кејџ добил 20.000 долари на коцка и ги дал во хуманитарни цели

А1 On - 23.10.2020

Во заеднички интернет-разговор за порталот „Интервју“, Николас Кејџ му се пофали на металецот Мерилин Менсон, оти во една прилика, со 200 негови долари добил 20.000 долари на коцка и сите ги подарил во хуманитарни цели.

Кејџ само еднаш во животот се коцкал, а поради она што го направил со добивката цел свет го нарекува „легенда“

Точка - 22.10.2020

56-годишниот американски актер и режисер Николас Кејџ во 1996 година беше награден со Оскар за филмот „Leaving Las Vegas“, а во едно интервју со музичарот Мерлин Менсон, тој зборувал за коцкањето.