TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште една жена го обвини Диди за силување: „Ме дрогираше и ги споделуваше моите секс снимки“

Слободен Печат - 24.11.2023

Поднесена е нова тужба против американскиот продуцент и рапер Шон Комбс , познат по сценското име Диди , речиси една недела по неговото спогодување со поранешната девојка Каси . Според тужбата поднесена во четвртокот во Врховниот суд на Менхетен, ...

Раперот Шон „Диди“ Комбс повторно обвинет за сексуален напад

Нетпрес - 24.11.2023

Раперот Шон „Диди“ Комбс е обвинет дека дрогирал и сексуално нападнал студентка во 1991 година во тужбата поднесена во четвртокот пред судот во Њујорк, што е втора таква тужба против него во изминатата седмица.

Раперот Шон „Диди“ Комбс повторно обвинет за сексуален напад

365 - 24.11.2023

Раперот Шон „Диди“ Комбс е обвинет дека дрогирал и сексуално нападнал студентка во 1991 година во тужбата поднесена во четвртокот пред судот во Њујорк, што е втора таква тужба против него во изминатата седмица.