TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар слави роденден: 72 години од постоењето на „црвено-црниот“ бренд

Gol.mk - 22.07.2019

На денешен ден, пред точно 72 години се роди фудбалскиот клуб Вардар, најтрофејниот колектив во нашата земја и симбол и вистински репрезент на Македонија. Најпопуларниот фудбалски македонски бренд се роди на 22 јули во киното „Вардар“, со спој на ...

Среќен 72-ри роденден Вардаре!

Магазин - 22.07.2019

Фудбалската гордост Вардар денеска слави 72 години постоење. 72 години симбол на Скопје, на Македонија. Како и речиси и секоја голема приказна, така и онаа за Вардар има скромен почеток. Како фузија од два клуба Македонија и Победа во таа 1947 ...

Вардар денеска слави 72. роденден!

SportMedia - 22.07.2019

Вардар, најтрофејниот македонски клуб и најпознатиот тим на просторите во поранешна Југославија, денеска слави 72-години од своето постоење. Како што е познато, Вардар е создаден на денешен ден во 1947 година како фузија од тогашните тимови Победа и ...

Среќен 72-ри роденден наш Вардаре!

Вардар - 22.07.2019

Фудбалската гордост Вардар денеска слави 72 години постоење. 72 години симбол на Скопје, на Македонија. Како и речиси и секоја голема приказна, така и онаа за Вардар има скромен почеток. Како фузија од два клуба Македонија и Победа во таа 1947 ...

Вардар денес слави 72 роденден!

Курир - 22.07.2019

Вардар, најтрофејниот македонски клуб и најпознатиот тим на просторите во поранешна Југославија, денеска слави 72-години од своето постоење. Како што е познато, Вардар е создаден на денешен ден во 1947 година како фузија од тогашните тимови Победа и ...

Вардар слави роденден: Сонуваме за групна фаза во Лигата на шампионите

Спортклуб - 22.07.2019

Фудбалската гордост Вардар денеска слави 72 години постоење. 72 години симбол на Скопје, на Македонија. Како и речиси и секоја голема приказна, така и онаа за Вардар има скромен почеток. Како фузија од два клуба Македонија и Победа во таа 1947 ...

Вардар денеска слави 72 роденден

Скопје инфо - 22.07.2019

Вардар, најтрофејниот македонски клуб и најпознатиот тим на просторите во поранешна Југославија, денеска слави 72-години од своето постоење. Како што е познато, Вардар е создаден на денешен ден во 1947 година како фузија од тогашните тимови Победа и ...

Вардар слави роденден: Сонуваме за групна фаза во Лигата на шампионите

ММС - 22.07.2019

Фудбалската гордост Вардар денеска слави 72 години постоење. 72 години симбол на Скопје, на Македонија. Како и речиси и секоја голема приказна, така и онаа за Вардар има скромен почеток. Како фузија од два клуба Македонија и Победа во таа 1947 ...

Вардар денес слави 72-ри роденден!

Нетпрес - 22.07.2019

Вардар, најтрофејниот македонски клуб и најпознатиот тим на просторите во поранешна Југославија, денеска слави 72-години од своето постоење. Како што е познато, Вардар е создаден на денешен ден во 1947 година како фузија од тогашните тимови Победа и ...