TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сторми има 44 години: Oва е порно глумицата поради која Трамп може да биде уапсен

Република - 18.03.2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп тврди дека ќе биде уапсен во вторник затоа што и платил на актерката од филмови за возрасни Сторми Даниелс 130.000 долари за да ѝ го купи молкот поради наводните сексуални односи со неа.

Трамп тврди: Во вторник ќе ме апсат – повика на масовни протести

Телма

ПОВИКА НА ПРОТЕСТИ – Доналд Трамп тврди дека ќе биде уапсен во вторник

Во Центар

Трамп вели дека ќе биде уапсен во вторник, повика на протести

Фокус

Трамп повикува на протести: „Во вторник ќе ме уапсат!“

Deutsche Welle

Доналд Трамп очекува да биде „уапсен“ во вторник поради наводно плаќање пари на порно ѕвезда

Centar

АФЕРА СО ПОРНО ЅВЕЗДА !? Откриени сочни детали за поранешниот претседател на САД! Трамп тврди: “Ќе ме уапсат, точно знам кој ден следната недела!“

Во Центар

Независен Макфакс Пулс24 Вести плус Денешен

Мекарти: Комисиите да го истражат политички мотивираното гонење на Трамп

Макфакс - 18.03.2023

Претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Кевин Мекарти, изјави дека ги упатува соодветните комисии да истражат дали се користат федерални средства за да се влијае на изборите или, како што наведе, политички мотивирано кривично ...

Маск тврди: Ако се случи апсење,Трамп ќе победи убедливо на изборите во САД

Вечер Прес

Илон Маск во улога на Нострадамус – Милијардерот излезе со свое предвидување: “Ако Трамп биде уапсен, убедливо ќе победи на следните избори!“

Во Центар

Драматична најава на Трамп: Ќе ме уапсат во вторник

А1 On

Трамп очекува на 21-ви март да биде уапсен за „стари“ обвиненија, повика на протести

Нетпрес

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повторно повикува на протести

Мета

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повика на протести

360 степени

Република 24 Вести Фокус Либертас 24Инфо

Трамп очекува да го уапсат во вторник, повика на протести

Р.С.Европа - 18.03.2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп објави дека ќе биде уапсен во вторник, зашто њујоршкиот обвинител разгледува поднесување обвинение против него во случајот со давање пари на жените кои наведуваа дека имале сексуални односи со него, ...

Трамп очекува дека ќе го уапсат во вторник, повика на протести

Сакам да кажам

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повика на протести

Либертас

„Ќе бидам уапсен во вторник“: Трамп даде драматично соопштение, а потоа ги повика приврзаниците да излезат на улица

Локално

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повика на протести

Во Центар

„ВО ВТОРНИК ЌЕ МЕ УАПСАТ“ Трамп во паника, повика на протести

+инфо

Трамп очекува да биде уапсен

Слободен Печат

Опсервер Н.Македонија ТВ21 4NEWS MakPress Нетпрес Вечер Прес Канал5

Трамп: Може да се случи да ме уапсат во вторник

Денар - 18.03.2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјави дека по „протекување незаконски информации“ би можел да биде уапсен во вторник и ги повика своите приврзаници да протестираат.

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повика на протести

CivilMedia

Трамп: Може да се случи да ме уапсат во вторник

Frontline

Трамп најави негово можно апсење во вторник, повика на протести

Нова ТВ

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повика на протести

Бриф