TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КЛАРКСОН: Гласините дека Grand Tour се гасне се обична глупост

Високи Октани - 14.03.2018

Џереми се обидува да ја демантира веста на Daily Mail дека серијалот заминува во историјата Пред пар денови Daily Mail пласираше вест дека серијалот The Grand Tour по третата сезона заминува во историјата.

Третата сезона на The Grand Tour последна?

Додај Гас - 13.03.2018

Кога Џереми Кларксон, Ричард Хамонд и Џејмс Мај во 2015 година потпишале договор со Amazon, тие се согласиле да снимат три сезони или 36 епизоди. Досега се емитувани две многу успешни сезони, но се чини дека Amazon нема намера да го продолжи ...