TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин од Виетнам: Прашањата со санкциите од трети земји може да се решат

Слободен Печат - 20.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин разговараше со виетнамски студенти, гледаше уметнички дела и слушаше оркестар што свири за време на денешната посета на Ханој, Виетнам. Тој се сретна и со претседателот на Националното собрание, Тран Тан Ман.

Русија ќе му помогне на Виетнам да изгради нуклеарен центар

Р.С.Европа

Путин и Лам ја усвоија изјавата за стратешко партнерство меѓу Русија и Виетнам

Макфакс

Путин и Лам усвоија изјава за стратешко партнерство помеѓу Русија и Виетнам

Бизнис Вести

Путин и Лам ја усвоија изјавата за стратешко партнерство меѓу Русија и Виетнам

Опсервер

Путин и Лам усвоија изјава за стратешко партнерство помеѓу Русија и Виетнам

Бриф

Путин и Лам усвоија изјава за стратешко партнерство помеѓу Русија и Виетнам

Локално

Слободен Печат Точка Денешен Скопје1 24Инфо Канал5 MakPress

Путин: Русија не исклучува испорака на оружје за други земји, како одговор на испораката на оружје за Украина

Локално - 20.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Москва не ја исклучува можноста да доставува оружје за други земји како одговор на испораката на оружје за Украина. На прес-конференција во Виетнам, Путин рече и дека Русија го задржува правото ...

Путин: Русија не ја исклучува можноста да испорача оружје на други земји

Независен

Путин: Русија не ја исклучува можноста да испорача оружје на други земји

Сител

ЗАПАДОТ НЕКА РАЗМИСЛИ КАДЕ ЌЕ ЗАВРШИ ОВА ОРУЖЈЕ Москва не ја исклучува можноста за испорака на оружје на други земји, повтори Путин

+инфо

Западот нека размисли кому можеме ние да испорачаме оружје, порача Путин

Република

Путин: Русија не ја исклучува можноста да испорача оружје на други земји

Либертас