TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракитиќ ги налути навивачите на Барса: „Меси ќе го избрка по сето ова…“

Екипа - 09.04.2020

Хрватот Иван Ракитиќ никогаш посебно не бил некој миленик на навивачите на Барселона, меѓутоа сега дефинитивно го навлече бесот со една објава на својот Инстаграм профил. Хрватскиот репрезентативец објави фотографија од натпревар меѓу Хрватска и ...

Шакира го одбра новиот клуб на Пике

Вечер - 09.04.2020

Шпанскиот весник „АС“, кој важи за многу близок до тимот на Реал (М), ја пласираше и информацијата дека централниот дефанзивец на каталонскиот гигант Барселона, Жерар Пике, ќе се пресели во американската МЛС во 2021 година.

Ракитиќ со една фотографија го навлече бесот на навивачите: Нека не се изненади ако биде продаден! (ФОТО)

Спортски - 09.04.2020

Иван Ракитиќ често пати се поврзуваше со заминување од Барселона, а после последната негова објава на социјалните мрежи тој доби големи критики од навивачите на Барселона. Хрватскиот репрезентативец на Инстаграм објави фотографија од натпреварот ...

Иниеста е подготвен да се врати во Барселона!?

Gol.mk - 08.04.2020

Шпанските медиуми најавуваат сензационален кам-бек на Андрес Иниеста во дресот на Барселона. Легендата на клубот моментално настапува во Јапонија, но не би имал против да се врати на „Камп Ноу“.

Иниеста ќе се врати во Барселона

TopSport - 08.04.2020

Шпанските медиуми најавуваат дека еден од најдобрите играчи во историјата на Барселона, Андрес Иниеста ќе се врати во клубот. Иниеста ја напушти Барселона во 2018 година кога се пресели во Јапонија, во екипата на Висел Кобе.

Дали е можно: Барса во јануари го враќа Иниеста!

SportMedia - 08.04.2020

Постојат големи шанси Андрес Иниеста, легендата на Барселона во зимскиот преоден рок да се врати во Барселона.Искусниот играч за врска, веќе има 35 години, со јапонскиот Висел Кобе има договор до 31 јануари следната година, па така нема никаков ...

Пике си оди од Барса

Макфакс - 07.04.2020

Барселона ова лето ќе остане без еден од своите клучни играчи. Шпанските медиуми тврдат дека Џерар Пике бил подготвен да го напушти „Ноу Камп“. Медиумите шпекулираат дека Пике одлуката дека сака да замине веќе им ја соопштил на клупските челници и ...

Пике му кажал на Меси дека сака да си замине, Шакира го избрала следниот клуб

Република - 07.04.2020

Според шпанските медиуми, Барселона ќе загуби еден од своите клучни играчи, Жерар Пике, во текот на летото. Според Дон Балон, Пике веќе го известил Меси и луѓето од управата дека сака да го напушти Ноу Камп по 12 години, при што МЛС се наведува како ...

Пике ја напушта Барса, Шакира одбрала нов клуб!

Локално - 07.04.2020

Ако им веруваме на одредени шпански медиуми, Барселона ќе загуби еден од своите клучни играчи, Жерард Пике, во текот на летото. Според „Дон Балон“, Пике веќе ги известил Меси и водечките луѓе дека сака да го напушти „Ноу Камп“ по 12 години.

Пике ја напушта Барса за МЛС лигата?

Тера - 07.04.2020

Барселона ова лето ќе остане без еден од своите клучни играчи. Шпанските медиуми тврдат дека Џерар Пике бил подготвен да го напушти „Ноу Камп“. Медиумите шпекулираат дека Пике одлуката дека сака да замине веќе им ја соопштил на клупските челници и ...