TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија, БИХ и Црна Гора ќе бараат авиокомпанија за линија Сараево-Подгорица-Скопје

24 Вести - 17.11.2017

Премиерот Зоран Заев, во рамки на дводневната работна посета на Сараево, се сретна со претседавачот со советот на министри на БИХ, Денис Звиздиќ. На прес конференцијата, беше соопштено дека заедно ќе испратат писмо до сите авиокомпании, ...

Ќе се бара авиокомпанија за реализација на авиолинија Сараево-Подгорица-Скопје

Макфакс - 17.11.2017

Претседавачот со Советот на министри во Сараево, Денис Звиздиќ ја прифатил иницијативата на премиерот Зоран Заев за авиолинија на релација Сараево-Подгорица-Скопје. Ова го соопштил за време на дводневната посета на Заев во Сараево, информираат од ...

Заев ја продолжува посетата на БиХ

Канал5 - 17.11.2017

Премиерот Зоран Заев ја продолжува дводневната посета на Босна и Херцеговина каде вчера оствари средба со претседавачот со Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ. Двајцата премиери по средбата најавија дека заедно со црногорскиот колега Душко ...

Се бара авиокомпанија за реализација на линијата Сараево-Подгорица-Скопје

Newsroom - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на дводневната работна посета на Сараево, попладнето се сретна со претседавачот со Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ.

Заев во работна посета на Босна и Херцеговина

Макфакс - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја започнува својата работна посета на Босна и Херцеговина. Серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ќе започне со работна ...

Заев понеделник и вторник во официјална посета на Србија

Канал5 - 17.11.2017

Премиерот Зоран Заев, ќе предводи владина делегација во официјална посета на република Србија, во понеделник и вторник, соопштија од владата. Во рамки на посетата предвидена е средба помеѓу премиерите на двете држави, како и работна средба во ...

Додик: Босна и Херцеговина е невозможна држава

CivilMedia - 17.11.2017

„Босна и Херцеговина е невозможна држава, но опстојува благодарејќи на притисоците на меѓународната заедница“, изјави синоќа претседателот на Република Српска, Милорад Додик, јавува МИА. Гостувајќи во емисија на српската државна телевизија РТС, ...

Седница на Советот за безбедност на Србија за изјавите на Изетбеговиќ

Р.С.Европа - 16.11.2017

Српскиот Совет за национална безбедност одржа итна седница по повод изјавите на бошњачкиот член на Претседтаелството на Босна и Херцеговина Бакир Изетбеговиќ, во врска со Косово и Република Српска.

Стефановиќ: Добро ја разбравме пораката на Изетбеговиќ и тоа не го доживеавме благонаклоно и добрососедски

А1 On - 16.11.2017

Анализиравме се што е кажано, нашата земја добро ја разбра пораката која што ни ја испрати членот на претседателството на БиХ, Бакир Изетбеговиќ и се разбира тоа не го доживеавме како нешто благонаклоно и добрососедско, изјави српскиот министер ...

Каде чека следната сепаратистичка бомба во Европа?

Стандард - 16.11.2017

Лидерот на босанските Срби, Милорад Додик сака да ја повлече управуваната од него Република Српска од Босна и Херцеговина, разбивајќи ја тристраната спогодба, која ја задржи земјата по мировниот договор од 1995 година, со кој беше ставен крај на ...

Средба Заев-Звиздиќ: Заедничка соработка за да се иницира авио-линија Сараево-Подгорица-Скопје

Вечер - 17.11.2017

Претседавачот со Советот на министри во Сараево, Денис Звиздиќ ја прифатил иницијативата на премиерот Зоран Заев за авиолинија на релација Сараево-Подгорица-Скопје. Ова го соопштил за време на дводнвената посета на Заев во Сараево, информираат од ...

Заев ја продолжува посетата на БиХ

А1 On - 17.11.2017

Премиерот Зоран Заев денеска ја продолжува дводневната посета на Босна и Херцеговина каде вчера оствари средба со претседавачот со Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ. Двајцата премиери по средбата најавија дека заедно со црногорскиот колега ...

Премиерот Заев во посета на Босна и Херцеговина

Канал5 - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја започнува работната посета на Босна и Херцеговина, соопшти владната прес-служба. Серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ќе ...

Стефановиќ: Добро ја разбравме пораката на Изетбеговиќ и тоа не го доживеавме благонаклоно и добрососедски

Локално - 16.11.2017

Анализиравме се што е кажано, нашата земја добро ја разбра пораката која што ни ја испрати членот на претседателството на БиХ, Бакир Изетбеговиќ и се разбира тоа не го доживеавме како нешто благонаклоно и добрососедско, изјави српскиот министер ...

Македонија, БиХ и Црна Гора ќе бараат авиокомпанија за линија Сараево-Подгорица-Скопје

Слободен Печат - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на дводневната работна посета на Сараево, попладнето се сретна со претседавачот со Советот на министри на БИХ, Денис Звиздиќ.

Заев во работна посета на Босна и Херцеговина

Вечер - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја почнува својата работна посета на Босна и Херцеговина. Серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ќе почне со работна средба со ...

Македонија, БиХ и Црна Гора ќе бараат авиокомпанија за линија Сараево-Подгорица-Скопје

Либертас - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на дводневната работна посета на Сараево, попладнето се сретна со претседавачот со Советот на министри на БИХ, Денис Звиздиќ.

Заев во работна посета на Босна и Херцеговина

Орбис - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја започнува својата работна посета на Босна и Херцеговина. Серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ќе започне со работна ...

Ќе се бара авиокомпанија за реализација на авиолинија Сараево-Подгорица-Скопје

Орбис - 17.11.2017

Претседавачот со Советот на министри во Сараево, Денис Звиздиќ ја прифатил иницијативата на премиерот Зоран Заев за авиолинија на релација Сараево-Подгорица-Скопје. Ова го соопштил за време на дводневната посета на Заев во Сараево, информираат од ...

Заев на средба со Звиздиќ: Заедничка соработка за да се иницира авио-линија Сараево – Подгорица – Скопје

Стандард - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на дводневната работна посета на Сараево, попладнето се сретна со претседавачот со Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ.

Заев ја продолжува посетата на БиХ

Локално - 17.11.2017

Премиерот Зоран Заев денеска ја продолжува дводневната посета на Босна и Херцеговина каде вчера оствари средба со претседавачот со Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ. Двајцата премиери по средбата најавија дека заедно со црногорскиот колега ...

Премиерот Заев во посета на Босна и Херцеговина

Сител - 17.11.2017

- Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја започнува работната посета на Босна и Херцеговина, соопшти владната прес-служба. Серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ...

Заев ја продолжува посетата на БиХ

+инфо - 17.11.2017

Ја користиме секоја можност да ја унапредиме соработката на секое можно ниво, истакна Заев пред новинарите. Премиерот Зоран Заев денеска ја продолжува дводневната посета на Босна и Херцеговина каде вчера оствари средба со претседавачот со Советот на ...

Ќе се бара авиокомпанија за реализација на авиолинија Сараево-Подгорица-Скопје

Sky - 17.11.2017

Претседавачот со Советот на министри во Сараево, Денис Звиздиќ ја прифатил иницијативата на премиерот Зоран Заев за авиолинија на релација Сараево-Подгорица-Скопје. Ова го соопштил за време на дводневната посета на Заев во Сараево, информираат од ...

Премиерот Заев во работна посета на Босна и Херцеговина

А1 On - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја започнува својата работна посета на Босна и Херцеговина. Серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ќе започне со работна ...

Заев ја продолжува посетата на БиХ...

Н.Македонија - 17.11.2017

Заев ја продолжува посетата на БиХ Премиерот Зоран Заев денеска ја продолжува дводневната посета на Босна и Херцеговина каде вчера оствари средба со претседавачот со Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ.

Заев во посета на БиХ

МРТ - 17.11.2017

Како што соопшти владината прес- служба, серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ќе започне со работна средба со делегацијата на Советот на министри на БиХ.

Заев ја продолжува посетата на БиХ

Сител - 17.11.2017

Премиерот Зоран Заев денеска ја продолжува дводневната посета на Босна и Херцеговина каде вчера оствари средба со претседавачот со Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ. Двајцата премиери по средбата најавија дека заедно со црногорскиот колега ...

Премиерот Заев во посета на Босна и Херцеговина...

Н.Македонија - 17.11.2017

Премиерот Заев во посета на Босна и Херцеговина Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја започнува работната посета на Босна и Херцеговина, соопшти владната прес-служба.

Заев- Звиздиќ: Заедничка соработка за да се иницира авиолинија Сараево- Подгорица- Скопје

МРТ - 18.11.2017

Премиерот Заев, претседавачот со Советот на министри на БиХ, Звиздиќ и премиерот на Црна Гора, Марковиќ, ќе испратат заедничко писмо до сите авиокомпании, заинтересирани да воведат авиолинија Сараево- Подгорица- Скопје, како и дека иницијативата е ...

Премиерот Заев во посета на Босна и Херцеговина

МКД - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја започнува работната посета на Босна и Херцеговина, соопшти владната прес-служба. Серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ќе ...

Ќе се бара авиокомпанија за реализација на авиолинија Сараево-Подгорица-Скопје

Точка - 18.11.2017

Претседавачот со Советот на министри во Сараево, Денис Звиздиќ ја прифатил иницијативата на премиерот Зоран Заев за авиолинија на релација Сараево-Подгорица-Скопје. Ова го соопштил за време на дводневната посета на Заев во Сараево, информираат од ...

Заев во работна посета на БиХ

Press24 - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја започнува работната посета на Босна и Херцеговина, соопшти владната прес-служба. Серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ќе ...

Македонија, БиХ и Црна Гора ќе бараат авиокомпанија за линија Сараево-Подгорица-Скопје

МКД - 18.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на дводневната работна посета на Сараево, попладнето се сретна со претседавачот со Советот на министри на БИХ, Денис Звиздиќ.

Премиерот Заев во посета на Босна и Херцеговина

Слободен Печат - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја започнува работната посета на Босна и Херцеговина, соопшти владната прес-служба. Серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ќе ...

Заев ја продолжува посетата на БиХ

24 Вести - 18.11.2017

Премиерот Зоран Заев денеска ја продолжува дводневната посета на Босна и Херцеговина каде вчера оствари средба со претседавачот со Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ. Двајцата премиери по средбата најавија дека заедно со црногорскиот колега ...

Ќе се бара авиокомпанија за реализација на авиолинија Сараево-Подгорица-Скопје

Денар - 18.11.2017

Претседавачот со Советот на министри во Сараево, Денис Звиздиќ ја прифатил иницијативата на премиерот Зоран Заев за авиолинија на релација Сараево-Подгорица-Скопје. Ова го соопштил за време на дводневната посета на Заев во Сараево, информираат од ...

Заев во работна посета на Босна и Херцеговина

Точка - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја почнува својата работна посета на Босна и Херцеговина. Серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ќе почне со работна средба со ...

Заев во работна посета на Босна и Херцеговина

Sky - 17.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска попладне ја почнува својата работна посета на Босна и Херцеговина. Серијата состаноци на македонската владина делегација предводена од премиерот Заев ќе почне со работна средба со ...