TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Викинг фризура- одличен избор за брадести мажи (ВИДЕО)

Фактор - 27.01.2021

Ако сакате да носите долга брада, тогаш оваа фризура ќе одговара совршено со неа. Контрастот е нешто што нè прави да изгледаме поубаво и попривлечно. Создавањето совршена рамнотежа ќе ве натера да изгледате убаво и привлечно.

Ништо не може да ја подмлади жената како добра фризура: Ова е дефинитивно најдобриот избор за дами во 40-тите години! ...

Убавина и Здравје - 26.01.2021

Не ви требаат естетски корекции, доволно е да ја смените фризурата. Правилото вели, со возраста, фризурата треба да стане пократка. Фризерите се едногласни, пократката коса изгледа многу подобро кај жените во зрелите години, а ова видео е доказ за ...

Ништо не може да ја подмлади жената како добра фризура: Ова е најдобриот избор за дамите во 40-те години

Точка - 26.01.2021

Правилото вели дека со годините, фризурата треба да станува сè пократка. Фризерите се едногласни – кратката коса многу подобро им прилега на жените во зрелите години, а видеото во продолжение е и доказ за тоа.

Ова е најпопуларната фризура за мажи за 2021

Fashionel - 26.01.2021

Секоја година носи нови тенденции и кога е косата во прашање. Ако пак ја гледаме последната декада и машките фризури, може да се рече дека имаше многу различни трендови - од класично потстрижени, до долги коси, пунџи, „кремче“, шатирани.