TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По завршните зборови за случајот „Монструм“, опозицијата од редовите на Албанците го обвини Обвинителството дека е ...

Алсат-М - 22.01.2021

Политичките партии реагираат на завршните зборови на Обвинителството во случајот Монструм. Опозицијата од редовите на Албанците смета дека повторното судење не ја открила вистината бидејќи се користеле истите докази како и на првото судење.

Случајот МОНСТРУМ ГО ПОКАЖА ЛИЦЕТО НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА полна манипулации

Вечер

Владата за „Монструм“: Не е работа на функционерите да ценат дали некои снимки се нов доказ

+инфо

Ќе го прашаат ли сега децата Заев дали е „политички монструм“?!

PressingTV

Што им ветуваше Зоран Заев на родителите на убиените кај Смилковско Езеро ( видео )

Во Центар

Како Заев под слика на Исус тврдеше дека обвинетите за „Монструм“ не се виновни (ВИДЕО)

Expres

Фетаи: Нема ниту докази, ниту индиции за поврзаност на Вељаноски со случајот „Монструм“

Press24

Макфакс Нетпрес Н.Македонија Точка Press24 Денешен Курир Expres

„Бомбите“ не открија ништо ново за „Монструм“

Алсат-М - 22.01.2021

Пред шест години, Дојче Веле пренесе изјава на тогашниот опозиционер Зоран Заев. Таа гласеше: „Невини луѓе лежат во затвор за Смилковско езеро“. Изјавата Заев оргинално ја даде за германскиот весник „Ди Цајт“.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е политички монструм, лажеше и ја злоупотреби трагичната судбина на убиените деца кај Смиљковско ФОТО

+инфо

Ковачки за Заев и „Монструм“: Да злоупотребиш трагедија за партиска цел, треба да си монструм

Expres

ВМРО-ДПМНЕ: Главното прашање е зошто Заев лажеше за Смилковско Eзеро

МКД

Главното прашање е зошто Заев лажеше и ја злоупотребуваше трагичната судбина на семејствата на убиените од Смилковско езеро за политички цели

Опсервер

Главното прашање е зошто Заев лажеше и ја злоупотребуваше трагичната судбина на семејствата на убиените од Смилковско езеро за политички цели

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Покрај убијците во „Монструм“, случајот ни донесе и политички монструм во ликот на Заев

Денешен

Вечер MakPress Република Вечер Прес Курир

Фетаи во завршните зборови за „Монструм“: Обидот на одбраната за поврзување на случајот со структури на МВР е целосно ...

24 Вести - 21.01.2021

Обидот на одбраната за поврзување на возилото „опел омега“ и целата операција со структури на МВР, е целосно неточна теза и од правно-фактички и од правно логички-аспект, изјави денеска обвинителката Фатиме Фетаи во завршни зборови за случајот ...

Фетаи во завршен збор за „Монструм“: Обидот на одбраната за поврзување на случајот со структури на МВР е целосно неточен

Кајгана

Фетаи во завршен збор за „Монструм“: Не е точно дека жртвите се лишени на друго место па однесени кај Смилковско езеро

MakPress

Фетаи во завршен збор за „Монструм“: Обидот на одбраната за поврзување на случајот со структури на МВР е целосно неточна теза

Независен

Фетаи во завршен збор за „Монструм“: Обидот на одбраната за поврзување на случајот со структури на МВР е целосно неточна теза

iPortal

Фетаи во завршен збор за „Монструм“: Возилото „опел омега“ не е на МВР, телата на убиените не се поместувани

Press24

Фетаи за „Монструм“: Обидот на одбраната за поврзување на случајот со структури на МВР е целосно неточна теза

Сител

еМагазин Frontline Опсервер Либертас Скопје инфо Република 4NEWS ТВ21

„Пет месеци се рекламираше со нашиот случај“: Што им ветуваше Заев на родителите на убиените момчиња

Република - 22.01.2021

И пред Зоран Заев, по барање на одбраната, да се појави како сведок во повторното судење за масакрот кај Смилковско Езеро, родителите на убиените момчиња веќе знаеја дека од сè што претходно им вети и рече било лага.

(ВИДЕО) Пет месеци се рекламираше со нашиот случај, велат родителите на убиените момчиња за Заев, а што уште им ветуваше

Нетпрес

„Монструм“: Шпекулација е дека жртвите се познавале со децата на Трајко Вељаноски

Скопје инфо - 21.01.2021

Во завршниот збор на обвинителката Фатиме Фетаи за случајот „Монструм“, таа најпрвин ги отфрли сите шпекулации, кои низ годините се појавија за петкратното убиство. Таа ја отфрли шпекулацијата дека возилото „опел омега“ било на „Алфите“, како и дека ...

Фетаи: Момчињата и рибарот се убиени кај Смилковско Езеро, се друго е научна фантастика

Press24

Фетаи за „Монструм“: Шпекулации се дека „опелот“ бил на „алфите“ и дека Вељаноски е поврзан со случајот

24Инфо

Фетаи: Шпекулација е дека жртвите се познавале со децата на Трајко Вељаноски

Нова ТВ

Фетаи: Жртвите од случајот „Монструм“ не се познавале со децата на Трајко Вељаноски

Република

Фатиме Фетаи му се извини на Трајко Вељаноски за шпекулациите дека бил поврзан со случајот „Монструм“

+инфо

Фатиме за мотивот во „Монструм“: Обид за повторен конфликт и дестабилизација на државата

Фокус

Канал5 Алсат-М Фокус +инфо Фокус Фокус Слободен Печат 365

Вељаноски: Доживеав обвинителката Фатиме Фетаи да ја демантира приказната што ја измислија за убиството кај ...

Мак. Весник - 21.01.2021

Толку години ме напаѓаат мене и семејството, кроеа секакви приказни и на крај од устата на обвинителката, доживеав да биде демантирано ова, вели Трајко Вељаноски, поранешниот претседател на Собранието, во изјава за Плусинфо, откако денеска на ...

Вељановски: Фетаи ги поби теориите на одбраната за убиствата кај Смилковско

Expres

Вељаноски: Доживеав обвинителката Фатиме Фетаи да ја демантира приказната што ја измислија за убиството кај Смилковското Езеро

Курир

Вељаноски: Доживеав обвинителката Фетаи да ја демантира приказната што ја измислија за убиството кај Смилковското Езеро, но лузните остануваат

Република

Вељаноски: Доживеав обвинителката Фетаи да ја демантира приказната што ја измислија за убиството кај Смилковското езеро

Нетпрес

Вељаноски: Доживеав Фатиме Фетаи да ја демантира приказната што ја измислија за убиството кај Смилковското Езеро

Press24

Вељаноски: Доживеав обвинителката Фатиме Фетаи да ја демантира приказната што ја измислија за убиството кај Смилковското Езеро

+инфо