TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Рома имаше дури 46 удари кон противничкиот гол и не успеа да победи

Слободен Печат - 14.05.2022

Рома во рамките од 37 коло во најсилното италијанско првенство на домашен терен ремизираше 1:1 со Венеција која од следната сезона ќе игра во Серија Б. Гостите од Венеција, кои ги загубија сите шанси да останат во лигата, поведоа на отворањето на ...

Мурињо имаше што да види: Рома шутна 46 пати, но не победи против „фенерџијата“ (Видео)

Дерби - 14.05.2022

Фудбалот е непредвидлива игра во која прикажаната слика на теренот не знае да даде и реален исход во конечниот резултат, а најдобар доказ за тоа добивме оваа вечер на последниот натпревар од саботната програма во Серија А.

Рома имаше 46 шута, четири пати ја погоди пречката, но не ја победи Венеција (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.05.2022

Рома одигра само 1-1 против испаднатата Венеција и ја продолжи низата без победа во Серија А, тимот на Мурињо доминираше во текот на целиот меч, но гостите се одбранија. Студен туш на Олимпико се случи по 40 секунди игра кога Окереке постигна гол за ...

(ВИДЕО) Доминантен настап и тотално надигрување, а на крајот само бод за Мурињо и Рома

Спортклуб - 14.05.2022

Венеција и Рома одиграа 1:1 во мечот од 37-то коло во италијанската Серија А. Венеција поведе на самиот старт од мечот, со голот на Окереке, но гостите во 32. минута останаа со играч помалку бидејќи исклучен беше Кијине.

Среќата го сврте грбот на „римската волчица“

Екипа - 14.05.2022

Резултатската криза на Рома во Калчо-лигата се продлабочи откако „римската волчица“ ремизираше 1-1 против „фенерџијата“ Венеција, петти меч во низа во кој избраниците на Жозе Мурињо не успеваат да стигнат до цел плен на италијанската фудбалска сцена.

ВИДЕО: Венеција патува во Серија Б, нов домашен кикс на „волчицата“

Gol.mk - 14.05.2022

Рома продолжи да реди лоши резултати во домашното првенство и во претпоследното коло од Серија А одигра реми на домашен терен против последнопласираната Венеција (1-1). Домашните фудбалери доминираа и упатија огромен број удари кон противничкиот гол.

Криза во Рим: Тимот на Мурињо не ја победи ниту Венеција

Sport 1 - 14.05.2022

Рома веќе пет натпревари по ред не знае за победа во италијанската Серија А, откако вечерва одигра 1-1 против Венеција на домашен терен и така се стави во непријатна позиција затоа што може да остане без место во Европа следната сезона.

Рома на Мурињо вечерва упати 46 шута на Олимпико и освои само еден бод

Sport M - 14.05.2022

Рома и Венеција одиграа 1:1 во натпреварот од 37. коло на италијанската Серија А. Венеција поведе на стартот од мечот, со голот на Окереке, но гостинскиот тим во 32. минута остана со играч помалку бидејќи Кијине беше исклучен.

Венеција со играч помалку ја изненади Рома

TopSport - 14.05.2022

Венеција е последнопласиран тим и одамна е испаднат во Серија А, но допатува на „Олимпико“ со надеж да остане непоразен и успеа во тоа. Иако гостите играа со фудбалер помалку повеќе од еден час, на крајот извлекоа реми (1:1).

Рома против Венеција шутна 46 пати, погоди четири пречки, а даде само еден гол

Спортманија - 14.05.2022

Рома освои само бод на свој терен против Венеција која е последна во Серија А, и одигра 1-1 во вечерашниот меч на „Олимпико“, иако фудбалерите на Волчицата кон гостинскиот гол упатија дури 46 шутеви, додека Венеција шутна четири пати.

Венеција остана непоразена на „Олимпико“ (ВИДЕО)

МакФудбал - 14.05.2022

Венеција играше со фудбалер помалку на „Олимпико“ еден час, но Рома не успеа да стигне до победа. Храбрите гости извлекоа реми (1-1), но мора да се признае дека имаа и многу среќа. Победата на Рома и беше потребна во трката за излез на европска ...

Фудбалски „идиот на месецот“: Играч на Венеција го шутна Пелегрини во меѓуножјето (Видео)

Дерби - 14.05.2022

Венеција дојде до предност против Рома по неполна минута игра на „Олимпико“ во Рим, но во вториот дел ќе биде принудена да се брани со сите сили за да го одбрани водството, а причина за тоа е нерезонскиот потег на Софијан Кијине.

Рома четири пати ја погоди пречката на Венеција, но не успеа да победи (ВИДЕО)

МКД - 14.05.2022

Рома одигра само 1-1 против испаднатата Венеција и ја продолжи низата без победа во Серија А, тимот на Мурињо доминираше во текот на целиот меч, но гостите се одбранија. Студен туш на Олимпико се случи по 40 секунди игра кога Окереке постигна гол за ...

Венеција со играч помалку ја изненади Рома

Макфакс - 14.05.2022

Венеција е последнопласиран тим и одамна е испаднат во Серија А, но допатува на „Олимпико“ со надеж да остане непоразен и успеа во тоа. Иако гостите играа со фудбалер помалку повеќе од еден час, на крајот извлекоа реми (1:1).