TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Доха продолжуваат преговорите за прекин на огнот во Газа

Zoom - 25.02.2024

Преговорите за договор за ослободување на заложниците и прекин на огнот во војната во Газа продолжија денеска во Доха меѓу египетски, катарски и американски посредници и претставници на Израел и Хамас, јавија египетските медиуми.

Престрелки на Израел и Хамас во Газа додека се зголемуваат напорите за примирје

Р.С.Европа

Израелците ја потврдија смртта на уште еден нивен војник

А1 On

Израелската армија го потврди завршувањето на операцијата во болницата Насер во јужниот дел на Газа

Либертас

Израел разговара за следните чекори во разговорите за примирје

Р.С.Европа

Паралелно со преговорите за примирје продолжуваат борбите меѓу Израелците и Хамас

А1 On

Израелски медиуми: Посредниците напредуваат кон договор за прекин на огнот во Газа

Либертас

А1 On Телма Канал5 Р.С.Европа Zoom Слободен Печат Zoom Макфакс

Палестински власти: Бројот на загинатите во Газа достигна 29.692, 86 Палестинци загинаа во изминатите 24 часа

Либертас - 25.02.2024

Најмалку 86 Палестинци загинаа, а 131 се ранети во изминатите 24 часа, во израелските напади врз опколениот Појас Газа, соопшти денеска Министерството за здравство на Газа. Од почетокот на војната меѓу Израел и Хамас, кој владее со Газа, убиени се ...

Нетанјаху: „Демилитаризација на Појасот Газа, слободата на движење на Израел и затворање на УНРВА“

Во Центар

Лула да Силва не го менува ставот дека Израел извршил геноцид во Појасот Газа

24Инфо

Синот на Нетанјаху си седи во луксузен стан во САД за да избегне регрутација

Република

Нетанјаху се противи на едностраното формирање на палестинска држава

Пулс24

Состојбата на луѓето во Газа се влошува - Израел: Хамас е далеку од поразен

Deutsche Welle

САД го одбија планот на Нетанјаху

А1 On

А1 On А1 On Н.Македонија Локално Centar Канал5 Вечер Прес Слободен Печат

Нетанјаху сака брзо одобрение од владата за нападот во Рафа

Макфакс - 25.02.2024

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху сака брзо одобрување од владата за плановите за контроверзна воена офанзива врз јужниот крајбрежен град Рафа и покрај разговорите за прекин на огнот во војната во Газа.

Нетанјаху: Плановите на ИДФ за операцијата Рафа ќе бидат поднесени во кабинетот на одобрување следната недела

Телма

Пресудни денови за Палестинците во Рафа, ОН предупредуваат на хуманитарна катастрофа

360 степени

НЕТАНЈАХУ: Плановите на ИДФ за операцијата Рафа ќе бидат поднесени во кабинетот на одобрување следната недела

Денешен

Нетанјаху сака брзо одобрение од владата за нападот во Рафа

Опсервер

Нетанјаху сака брзо одобрение од владата за нападот во Рафа

Алсат-М

Нетанјаху сака брзо одобрение од владата за нападот во Рафа

Точка

А1 On Скопје1 МКД Локално Centar