TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На која дестинација Де Лихт ја чека реализацијата на трансферот?

Спортски - 12.07.2019

Матијас де Лихт не е со екипата на Ајакс која отпатува на припреми во Австрија. Холандскиот фудбалер се договори со Јувентус и наскоро се очекува официјална потврда на трансферот на 19-годишниот дефанзивец.

Холанѓаните пренесуваат – Готово е Де Лихт е нов фудбалер на Јувентус

Екипа - 12.07.2019

Еден од најдобрите млади фудбалери во светот Матајс де Лихт се договорил со шампионот на Италија Јувентус, пренесуваат холандските медиуми. Холандските медиуми пренесуваат дека денеска бил постигнат договор меѓу Ајакс и Јувентус, а Де Лихт за сума ...

Де Лихт се збогува со соиграчите, не е со Ајакс во Австрија

SportMedia - 12.07.2019

Холандскиот фудбалер наскоро се очекува да биде промовиран како ново засилување на Јувентус. Матијас де Лихт веќе се збогува со соиграчите од Ајакс, а реализацијата на трансферот ќе ја чека во Монте Карло од каде ќе отпатува за Торино.

Од Холандија пристигнува вест дека конечно паднал договор помеѓу Ајакс и Јуве, Де Лихт во Торино за 70 милиони евра

24Фудбал - 12.07.2019

Според пишувањата на „Де Телеграф“, Ајакс и Јувентус си подале рака за трансфер на Матајс де Лихт, дефанзивецот се сели во Торино за 70 милиони евра. По долги преговори, Јувентус успеа да стигне до еден од најперспективните дефанзивци, 19 годишниот ...

Јувентус го договори најголемото засилување

Слободен Печат - 12.07.2019

Италијанскиот шампион конечно го реализира трансферот со кој ќе биде фаворит за триумф во ЛШ. Челниците на Јувентус конечно успеаја да го договорат трансферот на Матијс де Лихт од Ајакс, објавија холандските медиуми.

До крајот на денот чекаме потврда за уште еден голем трансфер!

Спортски - 12.07.2019

Матијас Де Лихт ќе стане нов играч на Јувентус! Фантастичниот стопер се договорил со Јувентус, а холандските медиуми пред малку започнаа да објавуваат дека трансферот е комплетиран и дека во секој момент се очекува официјална потврда.

Де Телеграф: Де Лихт се договорил со Јувентус

TopSport - 12.07.2019

Холандскиот весник „Де Телеграф“ тврди дека долгонајавуваниот трансфер на Матијс де Лихт од Ајакс во Јувентус е комплетиран и дека се чека само официјалната потврда. Де Лихт нема да патува во Австрија на подготовки со Ајакс, откако Јувентус конечно ...

Денот Д за два големи трансфери, се чека абер за Гризман во Барселона и Де Лихт во Јувентус

МКД - 12.07.2019

Денешниот ден треба да донесе разврска на две трансфер саги, се очекува да пристигне потврда за преселбата на Антоан Гризман во Барселона и на Матајс де Лихт во Јувентус. Со недели се пишува за иднината на Антоан Гризман и Матајс де Лихт, ...

Во Јувентус „чистка“ ќе мора да има: Кој е вишок?

Спортски - 12.07.2019

Jувентус изгледа има премногу играчи, а се очекува и пристигнување на Де Лих, па Сари ќе мора да ја скрати листата. Кој е вишок? Трансферот на Де Лихт изгледа е договорен. Според последните информации на холандските медиуми кои пристигнаа вчера ...

Сари подготвил метла

TopSport - 12.07.2019

Маурицио Сари планирал во Јувентус да работи со 23 фудбалери, што значи дека „старата дама“ ќе треба да продаде неколку фудбалери за да ја добие според тренерот оптималната бројка. Сари има намера работата да ја заврши пред тимот да замине на ...

Де Јонг открива: Барселона не беше мојот прв избор...

Gol.mk - 11.07.2019

Еден од најталентираните фудбалери на денешницата во Европа е Френки де Јонг. Тој од наредната сезона ќе игра во екипата на Барселона која се заљуби во неговата игра минатата сезона во дресот на Ајакс.

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Де Лихт и Јувентус – завршено е! Елмас и Трајковски можат во Серија А, Јунајтед се враќа по Савиќ

Спортски - 11.07.2019

И денес сме тука да следиме се што се случува на трансферот пазарот, а ако им веруваме на холандските медиуми денес би можеле да добиеме голема потврда. – Главна вест од утрово е веста дека Јувентус и Ајакс конечно се договориле за Де Лихт наскоро ...

Ветувањето на Јуве кое го убедило Де Лихт за трансфер во Торино

ММС - 11.07.2019

Шампионот во Серија А, Јувентус, е на прагот да го објави трансферот на Де Лихт од екипата на Ајакс. Оваа сага трае долг период и на сите им е преку глава, а денеска Газета дело спорт изнесе информација од која сигурно навивачите ќе бидат задоволни.