TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селма Бајрами го изгуби синот исто како Северина, нејзиниот Милан се вика Мујо

Република - 24.11.2022

Синот на Селма Бајрами судски му припадна на неговиот татко. ПејачкатаСелма Бајрами во својата исповед проговори за двегодишната битка за старателство над нејзиниот син кој ѝ беше одземен.

Уште една пејачка ја доживеа судбината на Северина: Судот ѝ го одзел синот

Убавина и Здравје - 24.11.2022

Синот на Селма Бајрами судски му припадна на неговиот татко. Пејачката Селма Бајрами во својата исповед проговори за двегодишната битка за старателство над нејзиниот син кој ѝ беше одземен од рацете.

Селма Бајрами го расплака регионот: „Синот ми го украдоа од прегратки“!

Вистина.мк - 24.11.2022

Регионалната фолк ѕвезда, Селма Бајрами, брзо по добивањето на синот се разведе од својот маж, но борбата за старателство се’ уште трае. Најтешкиот удар за пејачката се случи на 23.декември 2020 година, кога судот донесе одлука со која ...

Делат иста судбина со Северина: Селма Бајрами го изгуби старателството над синот

Слободен Печат - 24.11.2022

Пејачката Селма Бајрами во својата исповед проговори за двегодишната битка за старателство над нејзиниот син кој ѝ беше одземен од рацете. Нејзината агонија, вели таа, започнала на 23 декември 2020 година. Тогаш нејзиниот свет се урнал.

„Синот ми го земаа од прегратки“: Селма Бајрами неутешна се бори за своето дете

Женски магазин - 25.11.2022

Нејзината агонија започна во моментот кога беше донесена одлуката дека нејзиниот син ќе му припадне на неговиот татко! Пејачката Селма Бајрами во својата исповед проговори за двегодишната битка за старателство над нејзиниот син кој и беше одземен ...