TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повлечен Законот за медиумско рекламирање...

Н.Македонија - 26.08.2016

Повлечен Законот за медиумско рекламирање Известување дека Владата го повлекува законот за медиумски реклами и кампањи стигнало вчера попладне до пратениците. Предлог-законот за владини реклами реклами вчера требаше да се најде на седница.

Брисел го сопрел законот за владино рекламирање

Сакам да кажам - 26.08.2016

Европската комисија предупредува дека владиното рекламирање би имало силно влијание врз медиумскиот пазар, во кој Владата и досега беше најголем огласувач Многу остро писмо од Европската комисија упатено до македонската Влада е причина за ...

Повлечен законот за владино рекламирање

Р.С.Европа - 26.08.2016

Законот за владино рекламирање е повлечен од собраниска процедура, соопшти пратеникот од СДСМ Томислав Тунтев. „Пратеничката група на СДСМ во Собранието спречи уште една лудост на ВМРО-ДПМНЕ.

Владата го повлече законот за медиумско рекламирање

24 Вести - 25.08.2016

Владата го повлече законот за медумски рекалми. Ова известување стигнало до пратениците попладнево. Предлог законот за владини реклами реклами требаше да се најде на денешната седница, но немаше овластен предлагач.

Законот за владино рекламирање никако да дојде на дневен ред

Алсат-М - 25.08.2016

Ниту денеска во Собранието немаше расправа за Законот за владино рекламирање. Законот е ставен на дневен ред на собраниската седница, но постојано се поместува, па оваа точка никако да стигне на ред за расправа, веќе втор ден.

СДСМ: Спречивме уште една лудост на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 25.08.2016

-Законот за владино рекламирање со кој власта сакаше да ја запечати корупцијата на медиумите со државни пари е повлечен благодарејќи на жестоката реакција на опозицијата – изјави пратеникот на СДСМ, Томислав Тунтев.

Владата го повлече законот за саморекламирање

Фокус - 25.08.2016

Владата го повлече законот за саморекламирање Владата се испишмани, па го повлече предлог законот за медиумски реклами. Во известувањето до пратениците, потпишано од Никола Тодоров, нема објаснување зошто предлог законот е повлечен.

(ВИДЕО) Тунтев: Повлечен Законот за владино информирање, спречивме уште една лудост на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 25.08.2016

Пратеничката група на СДСМ денеска во Собранието спречи уште една лудост на ВМРО-ДПМНЕ. Законот за владино рекламирање со кој власта сакаше да ја запечати корупцијата на медиуми со државни пари е повлечен благодарејќи на жестоката реакција на ...

Пишман Влада-повлечен Законот за владини реклами

А1 On - 25.08.2016

Владата се премисли и го повлече Законот за медумски реклами.Тоа било одлучено на денешната седница. Во известувањето до пратениците, потпишано од вице премиерот Никола Тодоров нема објаснување за причините.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не сака владиното рекламирање да се регулира по европски модел

Мета - 25.08.2016

Носењето на законот за владино рекламирање е дел од реформските обврски на Република Македонија, но СДСМ е против секоја реформа, стои во реакцијата на владејачката ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на пратеникот на СДСМ, Томислав Тунтев во врска со ...

Владата го повлече од Собранието предлог-законот за рекламирање на јавните институции

Мета - 25.08.2016

Владата на денешната седница одлучила да го повлече од собраниска процедура предлог-законот за информативни и рекламни кампањи на јавните институции, јавува „24 Вести“ . Попладнево до претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски пристигнало ...

Повлечен законот за медиумско рекламирање

Стандард - 25.08.2016

Владата го повлече законот за медумски рекалми. Ова известување стигнало до пратениците попладнево. До претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски пристигнало службено известување за одлуката на Владата за повлекување на предлог-законот.

Одеднаш пишман! Владата го повлече законот за медиумско рекламирање

Локално - 25.08.2016

Владата го повлече законот за медумски рекалми. Ова известување стигнало до пратениците попладнево-јави 24 вести. Предлог законот за владини реклами реклами требаше да се најде на денешната седница, но немаше овластен предлагач.

Повлечен Законот за владино рекламирање

Дневник - 25.08.2016

Социјалдемократскиот сојуз вечерва соопшти дека Законот за владино рекламирање е повлечен и дека истиот нема да биде донесен во Собранието на Македонија. Ова следуваше откако ниту денеска во Собранието немаше расправа за Законот за владино ...

Тунтев: Спречивме уште една лудост на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

+инфо - 25.08.2016

Претеникот Тунтев даде изјава откако беше повлечен Законот за медиумско рекламирање. Пратеничката група на СДСМ денеска во Собранието спречи уште една лудост на ВМРО-ДПМНЕ, соопшти попладнето претеникот од СДСМ,Томислав Тунтев, пратеник.

Пишман Влада-повлечен Законот за владини реклами

Репортер - 25.08.2016

Владата се премисли и го повлече Законот за медумски реклами.Тоа било одлучено на денешната седница. Во известувањето до пратениците, потпишано од вице премиерот Никола Тодоров нема објаснување за причините.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е против секоја реформа

МКД - 25.08.2016

СДСМ е непријател на медиумите и не сака регулирање на владиното рекламирање по урнек на европските модели, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на пратеникот на СДСМ Томислав Тунтев. „Секој медиум што не е под контрола на СДСМ/Сорос и кој отворено говори ...

Владата го повлече од Собранието предлог-законот за рекламирање на јавните институции

Бриф - 25.08.2016

Владата на денешната седница одлучила да го повлече од собраниска процедура предлог-законот за информативни и рекламни кампањи на јавните институции, јавува „24 Вести“ . Попладнево до претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски пристигнало ...

СДСМ побара повлекување на законот за владини реклами од Собранието

Алсат-М - 24.08.2016

Пратениците од СДСМ побараа законот за владиното рекламирање да биде повлечен од Собранието. За нив тоа е корпутивен закон кој директно влијае на уредувачката политика во медиумите. Предлогот на опозицијата беше одбиен од владејачкото мнозинство, а ...

Тунтев: Зошто некому му се брза да го донесе законот за владино рекламирање?

+инфо - 24.08.2016

СДСМ побара предлог-законот да се симне од дневен ред, но ттоа не го поддржа собраниското мнозиство. Барам предлог-законот за информативни и рекламни кампањи на јавни институции да биде симнат од дневен ред, односно очекував предлагачот да се ...

Опозицијата ќе го блокира законот за владини реклами со 500 амандмани

+инфо - 24.08.2016

Опозицијата се сомнева дека владејачките партии ќе го злоупотребат законот за да ги платат партиските изборни реклами. Откако владејачкото мнозинство во Собранието остана глуво за барањата на опозицијата да го повлече предлог-законот за информативни ...

Владата го повлече законот за медиумско рекламирање

Либертас - 25.08.2016

Владата го повлече законот за медумски рекалми. Ова известување стигнало до пратениците попладнево. Предлог законот за владини реклами реклами требаше да се најде на денешната седница, но немаше овластен предлагач.

Тунтев: Повлечен Законот за владино информирање, спречивме уште една лудост на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 25.08.2016

Пратеничката група на СДСМ денеска во Собранието спречи уште една лудост на ВМРО-ДПМНЕ. Законот за владино рекламирање со кој власта сакаше да ја запечати корупцијата на медиуми со државни пари е повлечен благодарејќи на жестоката реакција на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не сака регулирање на владиното рекламирање по урнек на европските модели

24 Вести - 25.08.2016

СДСМ е непријател на медиумите и не сака регулирање на владиното рекламирање по урнек на европските модели. Секој медиум што не е под контрола на СДСМ/Сорос и кој отворено говори за деструкцијата и незаконското работење на аболицираниот криминалец ...

Владата го повлече предлог-законот за рекламирање во медиумите

Сакам да кажам - 25.08.2016

Владата го повлече од собраниска процедура предлог-законот за информативни и рекламни кампањи на јавните институции. Одлуката е донесена на денешната владина седница и службено го известила претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.

Тунтев: Зошто се брза со донесувањето на законот за владино рекламирање?

Фокус - 24.08.2016

Барам предлог-законот за информативни и рекламни кампањи на јавни институции да биде симнат од дневен ред, односно очекувам предлагачот да го повлече законот, рече пратеникот на СДСМ, Томислав Тунтев на денешната собраниска седница.

Опозицијата ќе го блокира законот за владини реклами со 500 амандмани

Бриф - 24.08.2016

Откако владејачкото мнозинство во Собранието остана глуво за барањата на опозицијата да го повлече предлог-законот за информативни и рекламни кампањи на јавни институции, како што неофицијално дознава Плусинфо.

Повлечен Законот за медиумско рекламирање

+инфо - 25.08.2016

Опозицијата обвини дека Владата ја озаконува корупцијата на медиумите и најави 500 амандмни. Владата го повлече законот за медумски рекалми. Ова известување стигнало до пратениците попладнево, објави 24 Вести.

Законот за владино рекламирање е повлечен благодарение на опозицијата, велат од СДСМ

Мета - 25.08.2016

Законот за владино рекламирање со кој власта сакаше да ја запечати корупцијата на медиумите со државни пари е повлечен благодарејќи на жестоката реакција на опозицијата, изјави попладнево на прес-конференција пратеникот на СДСМ, Томислав Тунтев.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не сака регулирање на владиното рекламирање по урнек на европските модели

Сител - 25.08.2016

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ е непријател на медиумите и не сака регулирање на владиното рекламирање по урнек на европските модели. - Секој медиум што не е под контрола на СДСМ/Сорос и кој отворено говори за деструкцијата и незаконското работење на ...

Некој се јави, или само “така им текна”! Владата го повлече предлог-законот за рекламирање на јавните институции

Локално - 26.08.2016

Владата на денешната седница одлучила да го повлече од собраниска процедура предлог-законот за информативни и за рекламни кампањи на јавните институции, јавува „24 Вести“ . Попладнево до претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, пристигнало ...

Опозицијата ќе го блокира законот за владини реклами со 500 амандмани

Либертас - 24.08.2016

Откако владејачкото мнозинство во Собранието остана глуво за барањата на опозицијата да го повлече предлог-законот за информативни и рекламни кампањи на јавни институции, како што неофицијално дознава Плусинфо , пратениците од коалицијата на СДСМ ...

Владата го повлече законот за медиумско рекламирање

Репортер - 25.08.2016

Владата го повлече законот за медумски рекалми. Ова известување стигнало до пратениците попладнево. Предлог законот за владини реклами реклами требаше да се најде на денешната седница, но немаше овластен предлагач.

Владата го повлече предлог законот за медиумски реклами

МКД - 25.08.2016

Вицепремиерот Никола Тодоров е потписник на владиното барање за поврекување на предлог законот за информативни и рекламни кампањи на јавните институции. Предлог законот за владини реклами беше на дневен ред на денешната собраниска седница.

Повлечен законот за владино рекламирање

Утрински - 25.08.2016

Законот за владино рекламирање е повлечен од собраниска процедура, соопшти денеска на прес-конференција пратеникот од СДСМ Томислав Тунтев. - Пратеничката група на СДСМ денеска во Собранието спречи уште една лудост на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не сака владиното рекламирање да се регулира по европски модел

Либертас - 25.08.2016

Носењето на законот за владино рекламирање е дел од реформските обврски на Република Македонија, но СДСМ е против секоја реформа, стои во реакцијата на владејачката ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на пратеникот на СДСМ, Томислав Тунтев во врска со ...

Опозицијата најавува блокирање на законот за рекламни кампањи

Телма - 24.08.2016

Опозициските пратеници најавуваат над 500 амандмани со кои ќе го блокираат носењето на предлог-законот за информативни и рекламни кампањи на јавни те институции , откако м нозинство то во Собранието одби да го повлече.

СДСМ: Законот за владино рекламирање е повлечен благодарение на опозицијата

Либертас - 25.08.2016

Законот за владино рекламирање со кој власта сакаше да ја запечати корупцијата на медиумите со државни пари е повлечен благодарејќи на жестоката реакција на опозицијата, изјави попладнево на прес-конференција пратеникот на СДСМ, Томислав Тунтев.

СДСМ е непријател на медиумите и не сака регулирање на владиното рекламирање по урнек на европските модели

Пулс24 - 26.08.2016

Реакција на прес конференција на Томислав Тунтев. СДСМ е непријател на медиумите и не сака регулирање на владиното рекламирање по урнек на европските модели. Секој медиум што не е под контрола на СДСМ/Сорос и кој отворено говори за деструкцијата и ...

Опозицијата најавува блокирање на законот за рекламни кампањи

Локално - 24.08.2016

Опозициските пратеници најавуваат над 500 амандмани со кои ќе го блокираат носењето на предлог-законот за информативни и рекламни кампањи на јавните институции, откако мнозинството во Собранието одби да го повлече, информира Телма.

Повлечен законот за медиуми

24 Вести - 25.08.2016

„Пратеничката група на СДСМ денеска во Собранието спречи уште една лудост на ВМРО-ДПМНЕ. Законот за владино рекламирање со кој власта сакаше да ја запечати корупцијата на медиуми со државни пари е повлечен, благодарејќи на жестоката реакција на ...

Тунтев: Груевски и неговата пропаганда ќе заминат во историјата

Стандард - 25.08.2016

Пратеничката група на СДСМ денеска во Собранието спречи уште една лудост на ВМРО-ДПМНЕ, соопшти попладнето претеникот од СДСМ, Томислав Тунтев, пратеник. -Законот за владино рекламирање со кој власта сакаше да ја запечати корупцијата на медиуми со ...