TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ужасно злосторство среде бел ден: Таксист извлекол шестгодишно дете од таксито и со шише го заклал пред неговата мајка

Сител - 11.02.2019

Таксист во Медина, исламскиот свет град во Саудиска Арабија, со скршено стакло му ја отсекол главата на малиот Закарија ал Џабер (6) среде улица. Детето и неговата мајка во четвртокот се враќале од светилиштето на пророкот Мухамед кога таксистот ...

Таксист убил дете пред очите на мајката, ги нападнал бидејќи "припаѓале во погрешната муслиманска фракција"

Точка - 11.02.2019

Шест годишно дете од Саудиска Арабија беше убиено во четвртокот пред очите на очајната мајка која се обидела да го спаси, јавува Дејли Меил. Закариа Ал Џабер бил со својата мајка во такси, а оделе во еден храм посветен на Мухамед во Медина.