TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со тупаници и ножеви малолетници се пресметувале кој да го зафати последното слободно место во автобус

Телма - 23.09.2022

Едно слободно место за седење во автобус е причината за двајца малолетници повредени и третирани во болница. Синоќа околу 19 часот и 30 минути, автобусот со број 51 кој вози од Транспортниот центар до село Студеничани бил место за пресметка на ...

Банална расправија за место во автобус причина за тежок инцидент меѓу малолетници

Канал5

МВР: Расправија за место за седење е причината за синоќешниот инцидент во автобус на ЈСП

360 степени

Расправија околу место за седење, причина за синоќешната крвава пресмета во автобус на ЈСП

Канал5

„Се скарал за седиште, па го избодел другарот и се повредил себеси“, МВР со детали за инцидентот во автобусот бр. 51

Локално

Две момчиња повредени во пресметка со нож во автобус на ЈСП

Фактор

Расправија околу место за седење причина за синоќешната физичка пресмета во автобус на ЈСП

Сител

MakPress Опсервер Независен Слободен Печат Република ММС +инфо Н.Македонија