TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски преку „Твитер“ им одговори на дипломатите: Народот одлучува

Утрински - 28.10.2015

Откако амбасадорите одржаа прес-конференција пред Влада вчера премиерот Никола Груевски на својот профил на „Твитер“ напиша „Македонскиот народ одлучува за својата иднина“. Груевски овој став го истакна и на 23 овој месец, во рамките на говорот што ...

Груевски: Народот ќе одлучи на кого ќе му даде поддршка

Макфакс - 28.10.2015

На 24-ти април народот ќе одлучи на кого ќе му ги даде поддршката и довербата, стои во соопштението објавено во вторникот на веб страната на Владата, содржејќи го петочниот говор на премиерот Никола Груевски по повод 23-ти Октомври, Денот на ...

Груевски им одговори на амбасадорите: Народот одлучува, а не вие!

+инфо - 27.10.2015

Според очекувањата, премиерот Никола Груевски уште еднаш на меѓународниот фактор јавно, јасно и гласно му кажа дека не ги ферма неговите предупредувања. Ова е пораката со која Груевски вечерва директно им одговори на петтемина странски амбасадори, ...

Груевски: Народот ќе одлучи на кого ќе му даде поддршка

Точка - 28.10.2015

На 24-ти април народот ќе одлучи на кого ќе му ги даде поддршката и довербата, стои во соопштението објавено во вторникот на веб страната на Владата, содржејќи го петочниот говор на премиерот Никола Груевски по повод 23-ти Октомври, Денот на ...

Груевски да биде изолиран, а не државата

А1 On - 26.10.2015

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, во својата колумна вели дека граѓаните не смеат да бидат жртви на однесувањето на Груевски. Време е, посочува, да се симнат дипломатските ракавици и да се посочи виновникот, а потоа и против него ...

Груевски да биде изолиран, а не државата

Репортер - 26.10.2015

Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, во својата колумна вели дека граѓаните не смеат да бидат жртви на однесувањето на Груевски. Време е, посочува, да се симнат дипломатските ракавици и да се посочи виновникот, а потоа и против него ...