TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поминаа повеќе од 48 часа, Вања ја нема: МВР апелира да не се шират лаги дека сама се качила во бел автомобил

Точка - 29.11.2023

Поминаа повеќе од 48 часа, а 14-годишната Вања Ѓорчевска сè уште ја нема. Потрагата по ученичката Вања која исчезна во понеделникот одејќи на училиште во центарот на Скопје, се уште трае и мобилизирани се сите ресурси.

Потрагата по исчезнатото 14-годишно девојче продолжува трет ден

Сакам да кажам

Трет ден се трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска

Бизнис Вести

Трет ден потрага по изчезнатата Вања Ѓорчевска

Фокус

Потрагата по 14 годишната Вања се уште трае, но нема информации каде е девојчето

Канал5

Мистеријата продолжува: И натаму се трага по Вања, а МВР веќе објави нејзина фотографија и опис

Centar

МВР трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, објавени фотографија и опис

Gostivarpress.mk

Скопје инфо Либертас Бриф Zoom Press24 Независен Н.Македонија Република

Повеќе од 24 часа се трага по исчезнатото девојче во Скопје – летоци со слика и опис низ Центар

Телма - 28.11.2023

Темно кафеава коса, кафеави очи, протези на забите и бемка на десната страна на лицето. Ова е фотографијата на Вања која ја нема повеќе од 24 часа. Низ улиците на Дебар Маало и местото каде исчезнала залепени се летоци со нејзиниот лик.

Продолжува полициската потрага по 14 годишното девојче од Скопје

24 Вести

МВР вклучи потрага, втор ден нема трага од исчезнатата Вања

Сител

МВР објави фотографија и опис на исчезнатото девојче од Скопје

360 степени

Полицијата трага по 14 годишното девојче од Скопје

24 Вести

ДЕВОЈЧЕТО ВАЊА Е СТАВЕНО НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА МВР ЗА ИСЧЕЗНАТИ ЛИЦА - еве кои се препораките

Фактор

Спасовски: МВР интензивно работи на пронаоѓање на исчезнатото девојче, апелирам да не се изнесуваат шпекулации

Независен

Сакам да кажам MakPress Н.Македонија Курир А1 On Lider

Продолжува потрагата по Вања и тлее надежта дека таа ќе се врати дома

Слободен Печат - 29.11.2023

Министерството за внатрешни работи продолжува со преземање интензивни мерки и активности за пронаоѓање на 14-годишната Вања Ѓорчевска , ученичка која завчера утрото на пат кон училиште исчезна во централниот дел на Скопје, во населбата Дебар Маало.

Мајката на исчезнатата Вања: Три дена се прашувам зошто баш нам ни се случи ова?!

Мета

Два дена ја нема 14-годишната Вања Ѓорчевска

еМагазин

Загрижени родители потпишаа петиција за безбедноста во Дебар Маало, по два месеци Вања исчезна во Дебар Маало

Република

Пред само два месеци родители потпишаа петиција поради загриженост за безбедноста на децата во Дебар Маало, од каде и се изгуби траг на Вања

Фокус

ФОТО Во Дебар Маало другарчињата лепат плакати од исчезнатата другарка Вања

Слободен Печат

Се уште ја нема 14-годишната Вања Ѓорчевска

А1 On

Press24 Хитпортал еМагазин Вечер Прес Република еМагазин Република ММС

Зошто Вања го променила правецот на движење, наместо кон училиште продолжила по Партизанска кон Универзална?

4NEWS - 28.11.2023

Од домот до основното училиште Вања пристигнувала за 7 минути. Ова за медиумите го изјави мајка ѝ. Една минута помалку кажува и пресметката која ние ја направивме преку Google Maps ако Вања се движела преку Ленинова и Никола Тримпаре.

Повеќе од 24 часа ја нема исчезнатата Вања – потрагата продолжува

Алфа

Повеќе од 24 часа трае потрагата по Вања

Сител

Ни трага, ни глас од 14-годишната Вања Ѓурчевска, ја нема повеќе од 24 часа – потрагата продолжува

Фокус

Полицијата трага по 14-годишно девојче од Скопје

Канал5

Се уште нема трага од исчезнатата тинејџерка, полицијата трагаше во текот на целата ноќ

Телма

Зорица Ѓорчевска: Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“, надлежните ни велат дека досега не памтат сличен ваков случај

Република

Црнобело Скопје1 Скопје1 Скопје1 Фокус Слободен Печат Канал5 Мастило

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

А1 On - 28.11.2023

Случајот со исчезнувањето на 14 годишната Вања ја разбранува македонската јавност. Девојчето тргнало вчера на училиште во 7 часот и 30 минути и оттогаш и се губи секаква трага. Девојчето исчезна среде бел ден во центарот на Скопје во населбата Дебар ...

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Кајгана

Во кој поткат на пеколот сме...Јавните личности се молат за среќен крај на исчезнувањето на Вања

Скопје инфо

Што значи системот „Најди ме“ и колку може да помогне во наоѓање на малата Вања: „Битно е јавноста да разбере што е можно побрзо и да продолжи истрагата“

Локално

74 малолетници исчезнале за три години - Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

Скопје инфо

74 малолетници пријавени за исчезнати минатите три години – Македонија без систем за брзо алармирање

Антропол

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук!

Пулс24

Локално

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања, облечена е во син блузон, повикајте 112 ако ја забележите

24Инфо - 28.11.2023

МВР на својата веб страна, односно во регистарот на исчезнати лица на Македонија, со фотографија и опис ја објави и Вања Ѓорчевска која исчезна вчера наутро во центарот на Скопје. Опис: висина 175 см, тежина 58 кг, коса темнокафеава, очи кафеави, ...

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања: висока 175 см, со протези, облечена во син блузон

Макфакс

МВР ја објави Вања за исчезната со слика и опис: носи протези, има бемка на десната страна од лицето, школски ранец и Ајфон

4NEWS

МВР ја објави Вања за исчезната со слика и опис

Скопје инфо

МВР ја објави Вања за исчезната со слика и опис: носи протези, има бемка на десната страна од лицето, школски ранец и Ајфон

Скопје1

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања: Висока е 175 см, со протези, облечена во син блузон

Опсервер

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања: Висока 175 см, со протези, облечена во син блузон

Кајгана

Денар Press24 МКД MTM Телма +инфо Нова ТВ ММС

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“, од каде што ѝ се губи трагата; „Како родители мислиме само на ...

Макфакс - 28.11.2023

МВР интензивно трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје откога вчера, во 8.35 часот, мајка ѝ пријавила дека е исчезната. Мајката на исчезнатото девојче за „Макфакс“ раскажува дека и таа и полицијата го прегледувале нејзиниот компјутер, но дека ...

Мајката на исчезнатата Вања: Полицијата не пронајде ништо во компјутерот, последно е регистрирана кај „Броз кафе“

Локално

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде и се губи трагата; „Како родители мислиме само на најлошото“, вели мајката

Опсервер

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде ѝ се губи трагата

Скопје инфо

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде и се губи трагата; „Како родители мислиме само на најлошото“, вели мајката

MTM

Исчезнатoто девојче последен пат забележано кај „Броз кафе“ од каде ѝ се губи трагата

4NEWS

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде и се губи трагата; „Како родители мислиме само на најлошото“, вели мајката

Точка

Press24 Кајгана

Случајот со исчезнатата малолетничка од Скопје пријавен во полиција

Курир - 27.11.2023

Четиринаесет годишното девојче од Скопје, за кое мајката објави на социјалните мрежи дека е исчезнато, е пријавено и во полиција. Од МВР за Курир потврдуваат дека утринава добиле пријава во 08:35 часот.

На пат кон училиште исчезнало 14 годишно девојче во Скопје, мајката бара помош

Н.Македонија

Девојче изгубено во Скопје, мајката бара помош да ја најде (ФОТО)

Во Центар

Случајот со исчезнатата 14-годишна малолетничка од Скопје пријавен во полиција

Нетпрес

МАЈКА БАРА ПОМОШ: Утрово во Скопје исчезна девојче кое тргнало на училиште, последен пат е видена во населбата Дебар Маало

Денешен

ТРГНАЛА ВО ШКОЛО И НЕ СЕ ВРАТИЛА: Девојче изгубено во Центар, мајката бара помош да ја најде

Женски магазин

Полицијата и граѓани цел ден трагаат по исчезнатата Вања: Ни трага, ни глас од 14-годишното девојче, мајката стравува дека е киднапирано

Курир

Скопје инфо Курир Нетпрес