TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мусовски откако го реши дербито во ЛА: Преубаво чувство да дадеш гол во ваков меч и да - победиш!

Sport 1 - 26.10.2020

Новата македонска ѕвезда Даниел Мусовски (24) вчера се круниса за „крал“ на Лос Анџелес, откако неговата мајсторска реализација со лоб преку голманот, му ја отвори вратата кон триумфот на својот Лос Анџелес ФЦ против попопуларниот ЛА Галакси (2-0), ...

Мусовски е главен во Лос Анџелес - со атрактивен лоб го реши градското дерби! (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.10.2020

Момчето кое неодамна прифати да игра за македонската фудбалска репрезентација , Даниел Мусовски покажа зошто заслужи повик од селекцијата. Македонскиот напаѓач е главен во Лос Анџелес, откако денеска постигна гол за триумф на неговиот тим во ...

Мајсторија на новопечениот репрезентативец: Мусовски го реши дербито на Лос Анџелес (ВИДЕО)

Дерби - 25.10.2020

Новиот македонски репрезентативец, Даниел Мусовски беше човек на одлука на вечерашното дерби во МЛС лигата меѓу ФЦ Лос Анџелес и Лос Анџелес Галакси. Домаќините успеаа да слават со 2-0 во оваа градска пресметка, а токму човекот кој го најави ...

Новиот македонски репрезентативец го реши дербито на ЛА во МЛС лигата (ВИДЕО)

SportMedia - 25.10.2020

Новопечениот македонски репрезентативец Даниел Мусовски го реши големото градско дерби во МЛС лигата меѓу неговиот Лос Анџелес и екипата на ЛА Галакси. Мусовски погоди во 58. минута со еден фантастичен лоб и успеа да донесе голема радост за својот ...

Мајсторски лоб на Дени Мусовски во големото дерби на Лос Анџелес! 🎥

Спортски - 25.10.2020

Човекот кој има големи шанси да биде дел од репрезентацијата на Македонија за историскиот меч со Грузија, Дени Мусовски обезбеди победи за Лос Анџелес ФК во големото дерби со Галакси. Мусовски постигна гол за водство во 58 минута, за во четвртата ...

ВИДЕО: Македонија доби екстра репрезентативец, Мусовски постигна екстра гол во МЛС

Дриблинг - 25.10.2020

Дени Мусовски ќе биде дел од националниот тим на Македонија во ноемвриските квалификации, тој постигна ефектен гол во МЛС во градското дерби за Лос Анџелес против Лос Анџелес Галакси. Новиот репрезентативец на Македонија постигна убав гол со лоб во ...

Македонска гол-машина: Мусовски стрела и во дербито на Лос Анџелес

Екипа - 25.10.2020

Новопечениот македонски репрезентативец Дени Мусовски продолжува со одлични изданија во МЛС-лигата, откако блесна и на градското дерби меѓу ФЦ Лос Анџелес и ЛА Галакси, носејќи му водство на домашниот тим.

Македонија доби гол-играч: Мусовски со атрактивен лоб во „Ел Трафико“! (ВИДЕО)

Gol.mk - 25.10.2020

Дени Мусовски е нов репрезентативец на Македонија , а дека се работи за вистински гол-играч тој потврди во дербито за Лос Анџелес, или популарното „Ел Трафико“, дуел меѓу Лос Анџелес и Лос Анџелес Галакси .

Мусовски мајсторски ја затресе мрежата на Галакси! (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.10.2020

Даниел Мусовски, кој неодамна се согласи да игра за македонската фудбалска репрезентација , стрелаше во мечот против Лос Анџелес Галакси за водство од 1-0 на неговиот тим. Мусовски излезе сам пред противничкиот голман, па без многу проблеми го ...

Новиот македонски репрезентативец Мусовски стрелец во „битката за Лос Анџелес“ (ВИДЕО)

Expres - 25.10.2020

Даниел Мусовски, кој неодамна ја прифати поканата од селекторот Игор Ангеловски да заигра за фудбалската репрезентација на Македонија, одушеви уште еднаш сезонава, отворајќи го резултатот во локалното дерби на Лос Анџелес во американската МЛС-лига.

Мусовски со феноменален лоб го реши големото дерби на Лос Анџелес! 🎥

СуперСпорт - 25.10.2020

Човекот кој има големи шанси да биде дел од репрезентацијата на Македонија за историскиот меч со Грузија, Дени Мусовски обезбеди победи за Лос Анџелес ФК во големото дерби со Галакси. Мусовски постигна гол за водство во 58 минута, за во четвртата ...