TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најскапата руска IT компанија го претстави својот прв смартфон

Кајгана - 06.12.2018

Најскапата руска IT компанија Yandex го претстави својот прв смартфон кој веќе е во продажба. За помош при користење на овој телефон Русите ја имаат асистентката Алиса која е слична на Алекса на Amazon и го олеснува користењето на апликациите и ...

Рускиот пребарувач Yandex создаде свој телефон

USB - 06.12.2018

По самовозечките автомобили и паметни звучници, познатиот руски search engine Yandex е подготвен да влезе и на пазарот на паметни телефони. Дебитантскиот телефон што го носи името “Yandex.Phone” ќе биде буџетски Android модел, поврзан на големиот ...

Рускиот технолошки гигант Јандекс го претстави својот прв паметен телефон

Нетпрес - 05.12.2018

Рускиот технолошки и интернет гигант Јандекс на јавноста во средата и’ го претстави својот прв паметен телефон во рамките на напорите да го одбрани уделот на матичниот руски паар од продорот на глобалбните гиганти како Google, Apple и Samsung.

Русите фаќаат чекор: Гигантот „Yandex“ го промовираше својот прв смартфон

Таратур - 06.12.2018

Рускиот технолошки и интернет гигант „Яндекс“ (Yandex/Јандекс) чија дејност се движи во областа на интернет услугите и технолошките производи, вчера го претстави својот прв авторски смартфон со цел на домашниот пазар во Русија да го држи развојниот ...

ВИДЕО: Како изгледа паметниот телефон на рускиот ИТ гигант Yandex?

Иновативност - 07.12.2018

Руска IT компанија Yandex го претстави својот прв смартфон кој веќе е во продажба Уредот со дијагонала од речиси 14,5 сантиметри добил осум-јадерн процесор Snapdragon 630. Смртфонот е опремен со два главни камери, едната со резолуција од 16 ...