TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: КАДЕ И ДА СЕ ПОЈАВИ, МАКРОН ДОБИВА ШЛАКАНИЦИ:Францускиот претседател се повеќе е на мета на незадоволните ...

Фактор - 26.11.2022

Францускиот претседател Емануел Макрон не е многу популарен во својата земја, а во последните неколку дена дури доживеа да му удри две од некој од толпата. Макрон и претходно често беше мета на неистомисленици, па извесно време го немаше многу, а во ...

МАКРОН ИЗДРЖА ДВЕ ШЛАКАНИЦИ ВО ЕДЕН МЕСЕЦ Не му е лесно ни на францускиот претседател (ВИДЕО)

+инфо - 26.11.2022

Сепак, можеби полошо од овие две шлаканици за претседателот беше кога лани во септември во Лион тој доби јајце во рамото од граѓанин кој извикуваше „Да живее револуцијата“. Јајцето потоа падна на бетонот.

ВИДЕО: Макрон повторно нападнат со шлаканици

Либертас - 26.11.2022

Францускиот претседател Емануел Макрон не е многу популарен во својата земја, а во последните неколку дена доживеа да му удрaт дури две шлаканици. Тој и порано беше мета на неистомисленици, па извесно време не се појавуваше во јавноста.