TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малку многу незгодeн судир: Воен брод на НАТО почна да тоне, на танкерот не му е ништо

Вечер - 09.11.2018

Фрегатата на воената морнарица на Норвешка “Хелга Ингстад”, се судри во танкер за нафта во регионот на норвешкото пристаниште Берген и веројатно набргу ќе потоне, соопшти Спасувачката служба на Норвешка.

Норвешки воен брод се судри со танкер

Канал5 - 08.11.2018

Норвешките спасувачи го евакуираа целиот екипаж на воениот брод , откако се судри со танкер во тесен фјорд. Во судирот што се случил рано утрово , се повредени седуммина членови на екипажот , соопштуваат спасувачите.

Норвешки воен брод се судри со танкер (ВИДЕО)

МКД - 08.11.2018

Норвешка го евакуирала целиот екипаж од воениот брод откако се судрил со танкер во фјорд, јави Би-би-си . Во раните утрински часови, седум лица полесно се повредени во судирот во Јелтефјорд во близина на Берген, јавија спасувачите.

Норвешки воен брод се судри со танкер

Н.Македонија - 08.11.2018

Норвешка го евакуирала целиот екипаж на воениот брод откако во фјорд се судрил со танкер, јави Би-би-си. Во раните утрински часови седум лица се повредени во Хјелтефјордот кај Берген, информираат спасувачите. Воениот брод се враќал од НАТО вежбите.

Танкер за нафта удри во брод на воената морнарица во Норвешка, има повредени

Макфакс - 08.11.2018

Норвешката армија денес соопшти дека екипажот од 127 лица беше евакуиран од фрегатата на морнарицата, откако во бродот, кој беше закотвен во норвешкото пристаниште Штуре, удри танкер со знаме на Малта, при што се повредени осум лица.

Судар помеѓу танкер и фрегата во близина на брегот на Норвешка

+инфо - 08.11.2018

Најмалку седум лица се повредени при судир на танкер и фрегата во близина на западниот брег на Норвешка. Судирот не предизвика истекување на нафта. По инцидентот евакуиран е екипажот од 137 луѓе од фрегатата „КНМ Хелга Ингстад“, која почнала да ...

Танкер од Малта удри во брод на воената морнарица на Норвешка

Пулс24 - 08.11.2018

Денес норвешката армија соопшти дека екипажот од 127 лица беше евакуиран од фрегатата на морнарицата откако во бродот, кој беше закотвен во норвешкото пристаниште Штуре, удри танкер со знаме на Малта. Во несреќата има осум повредени лица.

Судар помеѓу танкер и фрегата во близина на брегот на Норвешка

А1 On - 08.11.2018

Најмалку седум лица се повредени при судир на танкер и фрегата во близина на западниот брег на Норвешка. Судирот не предизвика истекување на нафта. По инцидентот евакуиран е екипажот од 137 луѓе од фрегатата „КНМ Хелга Ингстад“, која почнала да ...

Судир помеѓу танкер и фрегата во близина на брегот на Норвешка

Курир - 08.11.2018

Најмалку седум лица се повредени при судир на танкер и фрегата во близина на западниот брег на Норвешка. Судирот не предизвика истекување на нафта. По инцидентот евакуиран е екипажот од 137 луѓе од фрегатата „КНМ Хелга Ингстад“, која почнала да ...

Судир помеѓу танкер и фрегата во близина на брегот на Норвешка

Нетпрес - 08.11.2018

Најмалку седум лица се повредени при судир на танкер и фрегата во близина на западниот брег на Норвешка. Судирот не предизвика истекување на нафта. По инцидентот евакуиран е екипажот од 137 луѓе од фрегатата „КНМ Хелга Ингстад“, која почнала да ...

Седум лица се повредени при судир на танкер и фрегата

MTM - 08.11.2018

Најмалку седум лица се повредени при судир на танкер и фрегата во близина на западниот брег на Норвешка. Судирот не предизвика истекување на нафта. По инцидентот евакуиран е екипажот од 137 луѓе од фрегатата „КНМ Хелга Ингстад“, која почнала да ...

Судар помеѓу танкер и фрегата во близина на брегот на Норвешка

Локално - 08.11.2018

Најмалку седум лица се повредени при судир на танкер и фрегата во близина на западниот брег на Норвешка. Судирот не предизвика истекување на нафта. По инцидентот евакуиран е екипажот од 137 луѓе од фрегатата „КНМ Хелга Ингстад“, која почнала да ...

Судир помеѓу танкер и фрегата во близина на брегот на Норвешка

iPortal - 08.11.2018

Најмалку седум лица се повредени при судир на танкер и фрегата во близина на западниот брег на Норвешка. Судирот не предизвика истекување на нафта. По инцидентот евакуиран е екипажот од 137 луѓе од фрегатата „КНМ Хелга Ингстад“, која почнала да ...

Судар помеѓу танкер и фрегата во близина на брегот на Норвешка

Канал5 - 08.11.2018

Најмалку седум лица се повредени при судир на танкер и фрегата во близина на западниот брег на Норвешка. Судирот не предизвика истекување на нафта. По инцидентот евакуиран е екипажот од 137 луѓе од фрегатата „КНМ Хелга Ингстад“, која почнала да ...

Судир помеѓу танкер и фрегата во близина на брегот на Норвешка

Сител - 08.11.2018

Најмалку седум лица се повредени при судир на танкер и фрегата во близина на западниот брег на Норвешка. Судирот не предизвика истекување на нафта. По инцидентот, евакуиран е екипажот од 137 луѓе од фрегатата „КНМ Хелга Ингстад“, која почнала да ...