TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димовски со отворено писмо до Османи: Замисли да мора да прифатиш и потпишеш дека Енвер Хоџа ја создал албанската ...

Скопје1 - 03.07.2022

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ преку социјалните мрежи објави отворено писмо до министерот за надворешни работи Бујар Османи. Писмото ви го пренесуваме во целост Отворено писмо до Бујар Османи… Bujar Osmani ги следам твоите настапи и одлучив да ти се ...

Димовски: Замисли, Бујар, некој да те притиска да потпишеш дека Ѓерг Кастриот е Србин, а Хасан Приштина Турчин

Република - 03.07.2022

Илија Димовски објави отворено писмо до Бујар Османи… Писмото на Димовски го објавуваме во целост: ...

Замисли Бујар, да треба да потпишеш дека Албанците во Македонија не се ист народ со Албанците во Албанија…

Мак. Весник - 03.07.2022

Поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски испрати отворено писмо до Бујар Османи: Отворено писмо до Бујар Османи… Bujar Osmani ги следам твоите настапи и одлучив да ти се обратам лично, не како на министер, туку како Илија на Бујар.

Илија Димовски: Отворено писмо до Бујар Османи…

Опсервер - 03.07.2022

Отворено писмо до Бујар Османи… Bujar Osmani ги следам твоите настапи и одлучив да ти се обратам лично, не како на министер, туку како Илија на Бујар. Во минатото сме разговарале многу пати, знам дека нема да ме разбереш единствено само ако немаш ...

Илија Димовски со отворено писмо до Бујар Османи

Lider - 03.07.2022

Илија Димовски објави отворено писмо до Бујар Османи. Писмото на Димовски го објавуваме во целост: -Бујар Османи, ги следам твоите настапи и одлучив да ти се обратам лично, не како на министер, туку како Илија на Бујар.

Илија Димовски со отворено писмо до Бујар Османи

А1 On - 03.07.2022

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен пратеник во Собранието, Илија Димовски, упати отворено писмо од министерот за надворешни работи Бујар Османи. Писмото го пренесуваме интегрално: Бујар Османи ги следам твоите настапи и одлучив да ти се обратам лично, ...

ИЛИЈА ДО БУЈАР Ќе потпишеш ли дека Енвер Хоџа ја создал албанската нација на вештачки начин?

+инфо - 03.07.2022

Би можел ли да замислиш ситуација во која ти или некој колега од ДУИ мора да прифати и потпише дека Ѓерг Кастриот е Србин, а Хасан Приштина е Турчин, како што нам Македонците ни се случува секојдневно благодарение на промашената политика на оваа ...

Илија Димовски до Османи: Замисли Бујар некој да те пристиска да потпишеш дека Ѓерг Кастриот е Србин

Макфакс - 03.07.2022

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски со отворено писмо до министерот за надворешни работи Бујар Османи околу францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија.

Илија му пиша на Бујар: Замисли некој да те притиска, а ти, уште повеќе, да потпишеш и прифатиш дека Албанците во ...

Вечер Прес - 03.07.2022

Поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, со отворено писмо му се обрати на министерот за надворешни работи Бујар Османи со кое бара да се отфрли францускиот предлог. Во прилог писмото ви го пренесуваме интегрално.