TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Британскиот принц Едвард пристигна во Македонија

Н.Македонија - 15.05.2019

Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, ќе престојува во официјална посета на Македонија, Словенија и Хрватска во периодот од 14 до 17 мај 2019 година. Оваа посета на Македонија ќе ги потенцира цврстите односи помеѓу државата и ...

Британскиот принц Едвард пристигна во Македонија

Фокус - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Принцот Едвард пристигна во земјава – го пречека вицепремиерката Шеќеринска (ВИДЕО)

Канал5 - 15.05.2019

Британскиот принц Едваррд , најмладиот син на кралицата Елизабета II , пристигна во земјава. На аеродромот во Скопје високиот британски гостин , војводата од Весекс , го пречека вицепремиерката Радмила Шеќеринска.

Британскиот принц Едвард пристигна во скопје, ќе ги промовира силните врски меѓу двете земји

Сакам да кажам - 15.05.2019

Британскиот принц Едвард пристигна попладнево на Скопскиот аеродром и беше пречекан од министерката за одбрана Радмила Шекеринска. „Уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“, твитна Шекеринска.

Принцот Едвард, грофот од Весекс во официјална посета на Македонија

МКД - 15.05.2019

Од 14 до 17 мај грофот од Весекс ќе престојува во официјална посета на Словенија, Северна Македонија и Хрватска. Посетата на грофот од Весекс на Северна Македонија ќе ги истакне цврстите релации со Обединетото Кралство.

Шекеринска го пречека најмладиот син на Британската кралица Елизабета!

Магазин - 15.05.2019

Министерката за Одбрана, Радмила Шеќеринска го пречека принц Едвард, најмладиот син на британската кралица Елизабета. Министерката за Одбрана Радмила Шеќеринска на аеродромот во Скопје, го пречека најмладиот син на кралицата Елизабета, Едвард Earl ...

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на Северна Македонија

Независен - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Принц Едвард од утре во дводневна посета на Македонија

24Инфо - 14.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Сасекс утре ќе дојде во дводневна посета на Македонија. Тој за време на посетата ќе биде запознаен со примери за помошта што Обединетото Кралство ја нуди за нашата земја во областа на ран детски развој и образование, како и ...

Принцот Едвард, грофот од Весекс во официјална посета на Северна Македонија

Локално - 15.05.2019

Грофот од Весекс ќе престојува во официјална посета на Словенија, Северна Македонија и Хрватска во периодот од 14 до 17 мај 2019 година. Посетата на грофот од Весекс на Северна Македонија ќе ги истакне цврстите релации меѓу Обединетото Кралство и ...

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на Македонија

+инфо - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Принц Едвард доаѓа во дводневна посета на Македонија

Слободен Печат - 14.05.2019

Ова е втора посета на принцот Едвард на Македонија. Принцот Едвард, грофот од Весекс, ќе ја посети Македонија на 15 и 16 мај, најавија од британската амбасада во Скопје. Тој во текот на посетата ќе биде запознаен со примери за помошта што ...

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на Северна Македонија

24Инфо - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји”.

Принцот Едвард повторно во Македонија

+инфо - 14.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, ќе ја посети Македонија на 15 и 16 мај, најавија од британската амбасада во Скопје. Тој во текот на посетата ќе биде запознаен со примери за помошта што Обединетото Кралство ја нуди за нашата земја во областа на ран ...

ФОТО: Шеќеринска го пречека принцот Едвард

Press24 - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Принцот Едвард пристигна во Македонија

Република - 15.05.2019

Од 14 до 17 мај грофот од Весекс, Принцот Едвард ќе престојува во официјална посета на Словенија, Северна Македонија и Хрватска. Тој денеска пристигна на аеродромот во Скопје каде беше пречекан од Радмила Шекеринска, вицепремиер и министерка за ...

Шеќеринска го пречека принцот Едвард

Сител - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Британскиот принц Едвард пристигна во Македонија

1tv - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на Македонија

ММС - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Весекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на Северна Македонија

Нова ТВ - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на нашата земја

Опсервер - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Британскиот принц Едвард пристигна во Македонија

Либертас - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.