TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

МКД - 01.04.2023

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина кога се урна покрив на театар во Белвидер, Илиноис, за време на друго торнадо во кое беа повредени 28 ...

(ВИДЕО) Торнадата во САД однесоа нови човечки жртви – еден загина на концерт во театар каде се урнал покривот

360 степени - 01.04.2023

Едно лице загина во Илиноис на хеви метал концерт, додека три жртви има во сојузната држава Арканзас Серијата силни торнада што вчера зафатија неколку сојузни држави во САД однесоа најмалку четири жртви.

ТОРНАДА ПРОДОЛЖУВААТ ДА ДИВЕАТ НИЗ САД: Страшни сцени, загинати, повредени, материјалната штета е огромна (Видео)

Фактор - 01.04.2023

Најмалку три лица загинаа, а десетици се повредени вчера во силно торнадо што ја погоди јужната американска држава Арканзас, додека силните бранови на невреме доведоа до уривање на покривот на театар северно во државата , а 28 се повредени.

(Видео) Торнадо однесе покрив за време на концерт во САД

Макфакс - 01.04.2023

Едно лице загина, а десетици се повредени кога покривот на концерт на хеви метал бенд во Илиноис се урна при невреме. Околу 260 луѓе се наоѓале во салата Аполо во Белвидер кога се урнал покривот во 19:55 часот по локално време, соопшти локалната ...

АПОКАЛИПТИЧНИ СЦЕНИ ВО АМЕРИКА! Торнадото го урна покривот на салата во која се одржуваше концертот, МРТВИТЕ СЕ БРОЈААТ ...

Во Центар - 01.04.2023

Околу 260 луѓе беа во театарот Аполо во Белвидер. Едно лице загина, а десетици се повредени кога силен ветер урна покрив на сала во градот Белвидер во сојузната држава Илиноис, каде во моментот на невремето се одржуваше хеви метал концерт, јавуваат ...

Смртоносни американски торнада: уништен покривот за време на свирка на хеви метал, три лица починаа, десетици повредни

Фактор - 01.04.2023

Едно лице загина, а десетици други се повредени откако невремето предизвика уривање на покривот на театарот во Илиноис. Околу 260 луѓе биле во театарот Аполо, Белвидер, кога покривот паднал во 19:55 часот по локално време, соопшти локалната ...

Најмалку четворица мртви во торнадо во Арканзас и бури во Илиноис

Бизнис Вести - 01.04.2023

Најмалку три лица загинаа вчера во силно торнадо што мина низ американската сојузна држава Арканзас, додека при делумно уривање на театар во Илиноис од силни бури загина најмалку едно лице, додека повредени се 28 други, соопштија државните власти.

(Видео) Торнадо однесе покрив за време на концерт во САД

Точка - 01.04.2023

Едно лице загина, а десетици се повредени кога покривот на концерт на хеви метал бенд во Илиноис се урна при невреме. Околу 260 луѓе се наоѓале во салата Аполо во Белвидер кога се урнал покривот во 19:55 часот по локално време, соопшти локалната ...

(ВИДЕО) Серија моќни торнада ги погодија САД: За време на концерт се урна покрив на театар

А1 On - 01.04.2023

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени откако вчера торнадо го погоди главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина кога се урна покрив на театар во Белвидер, Илиноис, за време на друго торнадо во кое беа ...

Најмалку четворица мртви во торнадо во Арканзас и бури во Илиноис

Опсервер - 01.04.2023

– Најмалку три лица загинаа вчера во силно торнадо што мина низ американската сојузна држава Арканзас, додека при делумно уривање на театар во Илиноис од силни бури загина најмалку едно лице, додека повредени се 28 други, соопштија државните власти.

(Видео) Торнада дивееја низ САД, најмалку тројца загинати

Макфакс - 01.04.2023

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени откако вчера торнадо го погоди главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина кога се урна покрив на театар во Белвидер, Илиноис, пришто повредени 28 лица.

Најмалку четворица мртви во торнадо во Арканзас и бури во Илиноис

24 Вести - 01.04.2023

Најмалку три лица загинаа вчера во силно торнадо што мина низ американската сојузна држава Арканзас, додека при делумно уривање на театар во Илиноис од силни бури загина најмалку едно лице, додека повредени се 28 други, соопштија државните власти.

Најмалку четворица мртви во торнадо во Арканзас и бури во Илиноис

ТВ21 - 01.04.2023

Најмалку три лица загинаа вчера во силно торнадо што мина низ американската сојузна држава Арканзас, додека при делумно уривање на театар во Илиноис од силни бури загина најмалку едно лице, додека повредени се 28 други, соопштија државните власти.

Најмалку четворица мртви во торнадо во Арканзас и бури во Илиноис

4NEWS - 01.04.2023

Најмалку три лица загинаа вчера во силно торнадо што мина низ американската сојузна држава Арканзас, додека при делумно уривање на театар во Илиноис од силни бури загина најмалку едно лице, додека повредени се 28 други, соопштија државните власти.

ВИДЕО: Серија моќни торнада го погодија САД – за време на концерт се урна покривот на театарот

4NEWS - 01.04.2023

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени откако вчера торнадо одекна низ главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина кога се урна покрив на театар во Белвидер, Илиноис, при ново торнадо во кое беа повредени 28 ...

Најмалку четворица мртви во торнадо во Арканзас и бури во Илиноис каде одлета покрив од театар за време на концерт

24Инфо - 01.04.2023

Најмалку три лица загинаа вчера во силно торнадо што мина низ американската сојузна држава Арканзас, додека при делумно уривање на театар во Илиноис од силни бури загина најмалку едно лице, додека повредени се 28 други, соопштија државните власти.

Најмалку четворица мртви во торнадо во Арканзас и бури во Илиноис

Вечер Прес - 01.04.2023

Најмалку три лица загинаа вчера во силно торнадо што мина низ американската сојузна држава Арканзас, додека при делумно уривање на театар во Илиноис од силни бури загина најмалку едно лице, додека повредени се 28 други, соопштија државните власти.

Најмалку четворица мртви во торнадо во Арканзас и бури во Илиноис

Курир - 01.04.2023

Најмалку три лица загинаа вчера во силно торнадо што мина низ американската сојузна држава Арканзас, додека при делумно уривање на театар во Илиноис од силни бури загина најмалку едно лице, додека повредени се 28 други, соопштија државните власти.

Торнада дивееја низ САД, најмалку тројца загинати

Centar - 01.04.2023

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени откако вчера торнадо го погоди главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина кога се урна покрив на театар во Белвидер, Илиноис, пришто повредени 28 лица.