TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џејми Ли Кертис се пофали на Инстаграм: Атиџе ми даде мед, ова е најслаткиот подарок! (ФОТО)

Слободен Печат - 14.02.2020

Славната холивудса актерка Џејми Ли Кертис на социјалните мрежи се пофали дека го примила „најслаткиот подарок“, објавувајќи фотографија од Мед кој и го подарила Атиџе Муратова, ѕвездата од македонскиот документарец „Медена Земја“.

(Фото) Атиџе ѝ подари мед на Џејми Ли Кертис

Репортер - 14.02.2020

Атиџе, главниот лик во документарниот филм „Медена земја“ ѝ подари тегла мед на холивудската глумица Џејми Ли Кертис. Актерката го покажа подарокот на „Инстарам“. „Изненадување. Подарок кој продолжува да дарува. Директно од изворот.

Џејми Ли Кертис го проба медот на Атиџе

Fashionel - 14.02.2020

Позитивните одблесоци од „Медена земја“ продолжуваат. И медот стаса до Холивуд! Актерката Џејми Ли Кертис која претходно го изрази своето воодушевување од филмот на социјалните мрежи, сега беше повторно изненадена.

Џејми Ли Кертис пресреќна: Добив тегла мед од Атиџе (ФОТО)

Локално - 14.02.2020

Актерката Џејми Ли Кертис беше еден од најгласните поддржувачи на нашата „Медена земја“, без да ги штеди убавите зборови за Атиџе и за целиот тим кој го сними убедливо најуспешниот македонски филм.

(Фото) Актерката Џејми Ли Кертис доби тегла мед од Атиџе

еМагазин - 14.02.2020

Актерката Џејми Ли Кертис која неодамна на социјалните мрежи сподели колку е воодушевена од македонскиот филм “Медена земја“, на својот Инстаграм профил се пофали дека добила тегла мед од херионата на филмот, Атиџе Муратова .

Актерката Џејми Ли Кертис си доби подарок од Атиџе и тимот на „Медена земја“

Црнобело - 14.02.2020

Наводно, актерката добила тегла мед од македонската пчеларка и очигледно е презадоволна од подарокот. „Изненадување. Подарок што трае. Директно од изворот. Мед од тимот на ’Медена земја‘. Атиџе ми остави една тегла.

Холивудската ѕвезда од Атиџе доби МЕД: Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“

Магазин - 14.02.2020

Легендарната холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм се пофали дека добила подарок од Атиџе. Ако сѐ уште не сте го гледале „Медена земја“, одете! – напиша под фотографијата со подарокот.

(ФОТО) Атиџе ми подари тегла: Џејми Ли Кертис се пофали пред два милиона луѓе

Женски магазин - 13.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот инстаграм-профил на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. - Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла.

„Атиџе ми остави тегла, ветив половина за мене, половина за нив“

Република - 13.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“.

Џејми Ли Кертис: Атиџе ми остави тегла – ветив „половина за мене, половина за нив“/ФОТО

Вечер Прес - 14.02.2020

Фото: Jamie Lee Curtis Instagram Пред еден месец филмот „Медена земја“ за холивудската актерка Џејми Ли Кертис беше „ совршен во овој момент “, а таа денеска на својот Инстаграм профил, на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет, се пофали ...

Атиџе и остави подарок: Холивудската актерка и одговори, „Половина за мене, половина за нив“ (ФОТО)

Курир - 14.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. -Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“.

Ли Кертис: Атиџе ми остави тегла – ветив половина за мене, половина за нив

Пулс24 - 14.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. -Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“.

Холивудската актерка доби подарок: Атиџе ми остави тегла – ветив половина за мене, половина за нив

Скопје24 - 14.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. -Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“.

Џејми Ли Кертис пресреќна: Добив тегла мед од Атиџе

Бриф - 14.02.2020

Актерката Џејми Ли Кертис беше еден од најгласните поддржувачи на нашата „Медена земја“, без да ги штеди убавите зборови за Атиџе и за целиот тим кој го сними убедливо најуспешниот македонски филм.

На оваа холивудска ѕвезда Атиџе и подари тегла мед, а таа веднаш се пофали на својот Инстаграм (ФОТО)

Вистина.мк - 14.02.2020

Атиџе Муратова стана „преку ноќ“ поголема ѕвезда од холивудските… Или барем ра„рамо до рамо“ со нив, небаре им е долгогодишна другарка. Од гледање на кафе, преку дружење со нив до размена на подароци.

Познатата холивудска актерка го пофали медот на Атиџе и се пофали со подарокот кој го добила

Убавина и Здравје - 14.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. Уште пред доделувањето на Оскарите, Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер ги напиша ...

(ФОТО) Актерката од „Halloween“ и „True lies“ доби тегла мед од Атиџе

Фокус - 14.02.2020

Актерката најпозната од „Halloween“ и „True lies“, Џејми Ли Кертис на својот профил на Инстаграм се пофали дека добила уникатен поклон од тимот на „Медена земја“. View this post on Instagram A surprise. A gift that keeps on giving.

Фото: Џејми Ли Кертис се пофали – добив тегла мед од Атиџе

Канал5 - 14.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила тегла мед како подарок од Атиџе. -Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла.

Џејми Ли Кертис се пофали дека добила мед од Атиџе ФОТО

+инфо - 14.02.2020

Славната актерка е воодушевена од документарецот „Медена земја“, а сега добила и подарок од Атиџе. Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе.

Познатата холивудска актерка доби мед од Атиџе: “Најслаткиот подарок и длабока приказна”

Точка - 14.02.2020

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис објави фотографија на својот Инстаграм профил која ја израдува македонската јавност. На фотографијата стои тегла со мед и украсна кутија со знакот на “Медена земја”, а во описот Џејми напишала: ...

Холивудска ѕвезда се пофали дека добила подарок од Атиџе

Нетпрес - 14.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Instagram, на кој ја следат преку два милионa луѓе од цел свет, се пофали дека добила подарок од Атиџе. Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла.

Холивудската актерка доби тегла од Атиџе: Ако сѐ уште не сте го гледател „Медена земја“, одете

Press24 - 14.02.2020

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на Инстаграм се пофали дека добила поклон од Атиџе. -Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“.