TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велешанец ќе одговара за поседување марихуана

Курир - 25.11.2021

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Г.Н.(26) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Кривична пријава за велешанец за неовластено производство и пуштање во промет наркотици

ТВ21 - 25.11.2021

ОВР-Кичево поднесе кривична пријава против Г.Н. (26) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори“.

Кривична пријава за велешанец за неовластено производство и пуштање во промет наркотици

Нова ТВ - 25.11.2021

ОВР-Кичево поднесе кривична пријава против Г.Н. (26) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори“.

Кривична пријава за велешанец за неовластено производство и пуштање во промет наркотици

Опсервер - 25.11.2021

ript> ОВР-Кичево поднесе кривична пријава против Г.Н. (26) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори“.

Кривична пријава за велешанец за неовластено производство и пуштање во промет наркотици

Скопско Ехо - 25.11.2021

ОВР-Кичево поднесе кривична пријава против Г.Н. (26) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори“.

Кривична пријава за велешанец за неовластено производство и пуштање во промет наркотици

Lider - 25.11.2021

ОВР-Кичево поднесе кривична пријава против Г.Н. (26) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори“.

22-годишно момче од тетовско падна во рацете на полицијата

Курир - 24.11.2021

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Г.(22) од с.Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори“.

Пред една година го фатија со кокаин, сега доби кривична пријава

Курир - 24.11.2021

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Д.К.(42) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...