TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пристигна новата Ц-класа на Мерцедес, со луксузот во нишан (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 23.02.2021

Мерцедес бенц денес ја претстави својата најнова интерпретација на Ц-класата. Еден од најценетите модели на компанијата, Ц-класата, долго време се смета за мала директорска лимузина, со 10,5 милиони продадени парчиња од 1982 година.

Елеганција на четири тркала: Mercedes го претстави новиот C-Class

Точка - 23.02.2021

Германскиот производител ја претстави најновата генерација на својот најпродаван и најзначаен модел. За речиси четири децении колку што постои C-Class, германскиот производител продаде 10,5 милиони вакви возила, па без сомнение тоа е еден од ...

Mercedes C-Class традиционално e празник за автомобилската сцена

Automedia - 23.02.2021

Новата генерација на Mercedes C-Class го прави истото што и сите претходници: Суштински напредок што не се сведува на козметика. Mercedes C-Class од генерацијата W 206 е поголем, со повеќе спортска нота во изгледот и со задолжителен електромотор во ...

Пристигна новата Mercedes C-Class (ФОТО+ВИДЕО)

Денар - 23.02.2021

За скоро четири децении постоење на „C-Class“, германскиот производител продаде 10,5 милиони примероци од овој модел, па нема сомнение дека тоа е најважниот производ на компанијата од Штутгарт.

Новата генерација на најпродаваниот Mercedes – Пристигна C-Class

24auto - 23.02.2021

Mercedes ги објави официјалните снимки и информации за новата генерација на моделот C-Class, модел чија генерација е на пазарот од 2014 година и досега се продадени повеќе од 2,5 милиони возила.

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz ја претстави новата C-Class!

CARClub - 23.02.2021

Mercedes-Benz тукушто ја претстави новата C-Class, која кажува ауфвидерзен на 6 и 8-цилиндерските мотори, но воведува електрификација и презема технологии од знаменосецот S-Class. Новата „Це-Класа“ ги следи дизајнерските насоки од поголемите модели ...

Претставена новата Mercedes C-Класа

Авто Плус - 23.02.2021

Mercedes-Benz официјално ја претстави својата најнова генерација на еден од најпопуларни модели на компанијата. Пристигна новата C-Класа C-Класата на Mercedes со години беше доминантен во својот сегмент, со продадени 10,5 милиони единици од 1982 ...

Историски факти за Mercedes C-Class пред денешната премиера

Automedia - 23.02.2021

Тој е модел за успех. Од дебито како автомобил од компакт класата во 1982 година, C-Class прерасна во најпродавана моделска серија на Mercedes-Benz благодарение на разновидноста и напредната технологија.

Пред светската премиера - објавени фотографии од Mercedes Ц класа

Кајгана - 22.02.2021

Пред светската премиера на новата генерација на Ц класа, на интернет се појавија фотографии на кои може да се види како ќе изгледа најновиот Mercedes кој е одговор на BMW Серија 3 и Audi A4.