TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетничка прегазила 21-годишна девојка

Акцент - 04.05.2021

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека 16-годишно девојче од Скопје, возејќи синоќа автомобил во автокампот во Крани, удрила во 21-годишна девојка од Битола, која се здобила до тешки телесни повреди.

Малолетничка прегазила 21-годишна девојка

Локално - 03.05.2021

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека 16-годишно девојче од Скопје, возејќи синоќа автомобил во автокампот во Крани, удрила во 21-годишна девојка од Битола, која се здобила до тешки телесни повреди.

Малолетничка прегазила 21-годишна девојка, по што избегала

iPortal - 03.05.2021

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека 16-годишно девојче од Скопје, возејќи синоќа автомобил во автокампот во Крани, удрила во 21-годишна девојка од Битола, која се здобила до тешки телесни повреди.

16 годишно девојче во Крани со кола удрило во пешак, паркирани возила и канделабра

Тера - 03.05.2021

На 01.05.2021 во 21,00 часот било пријавено дека во автокампот Крани-Ресен патничко моторно возило “фолксваген“ со ресенски регистарски ознаки управувано од непознат возач удрило во 21 годишен пешак од Битола, како и во две паркирани возила и ...

Во стабилна состојба е 21-годишната битолчанка повредена во Крани со кола што ја возело 16-годишно девојче

Сакам да кажам - 03.05.2021

Во стабилна здравствена состојба е 21-годишната битолчанка А. К. која пред два дена беше тешко повредена откако во неа удри возило што го возела малолетничка, поточно од 16-годишно девојче од Скопје.

Во стабилна состојба е 21-годишната битолчанка повредена во Крани со кола што ја возело 16-годишно девојче

Република - 03.05.2021

Во стабилна здравствена состојба е 21-годишната битолчанка А. К. која пред два дена беше тешко повредена откако во неа удри возило што го возела малолетничка, поточно од 16-годишно девојче од Скопје.

Во стабилна состојба е 21-годишната битолчанка повредена во Крани

Нетпрес - 03.05.2021

Во стабилна здравствена состојба е 21-годишната битолчанка А. К. која пред два дена беше тешко повредена откако во неа удри возило што го возела малолетничка, поточно од 16-годишно девојче од Скопје.