TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конте си потпиша отказ: Не беше препозната мојата работа, управата не ме заштити!

Gol.mk - 02.08.2020

Со победата во директниот дуел со Аталанта во Бергамо, Интер ја освои вицешампионската титула во Серија А и ќе заработи десет милиони евра повеќе од Аталанта која заврши како третопласирана.

Интер докажа дека го заслужува второто место

Нетпрес - 02.08.2020

Фудбалерите на Интер го освоија второто место во Серија А, совладувајќи ја со 2:0 во директната пресметика за насловот вицешампион во последното 38-мо коло во Бергамо домашната Аталанта. Даниеле Д’Амброзио ги шокирше домашните уште во првата минута, ...

Повредата на Инсиње ги загрижи фановите на Наполи

Дерби - 02.08.2020

Наполи ја заврши сезоната во Серија А со победа над Лацио, но капитенот Лоренцо Инсиње беше принудно заменет и ги загрижи фановите на осминафиналистот во Лигата на шампионите. Инсиње со својата реакција најави дека повредата не е наивна, а оценка за ...

Рома го победи шампионот, Интер победи во Бергамо, Имобиле го израмни рекордот на Игуаин

Макфакс - 01.08.2020

Интер го освои второто место во Серија А. Во директен дуел за втората позиција фудбалерите на тренерот Антонио Конте, во Бергамо, ја победија Аталанта со 2:0. Интер победи со головите на Дамброзио и Ешли Јанг во првите 20 минути од натпреварот.

Со победа Рома му честиташе титула на Јувентус, Интер е втор, а Имобиле го израмни рекордот на Пипита

Спортманија - 01.08.2020

Денешните мечеви од последното коло не одлучуваа ништо значајно, па најинтересна беше битката за вицешампионската титула што ја доби Интер со победа во Бергамо Рома го победи Јувентус со 3:1 и му ја честиташе 36.

Интер го покори Бергамо за второ место во Серија А, Јувентус се избламира (ВИДЕО)

Слободен Печат - 01.08.2020

Во дербито на последното коло, Интер во директен дуел за второто место ја совлада Аталанта со 0:2. Фудбалерите на Антонио Конте работата ја завршија уште во првото полувреме, Дамброзио постигна гол во првата минута од натпреварот и тоа на ...

Интер славеше во Бергамо и го потврди второто место, Имобиле го израмни рекордот на Игуаин (Видео)

Дерби - 01.08.2020

Во единствената пресметка која имаше некое значење оваа вечер во Серија А, Интер успеа да слави во дерби пресметката против локалниот ривал од Бергамо, победувајќи ја Аталанта со 0:2 на гостински терен.

Јуве пак се избламира, Интер на крајот втор, Наполи скапо ја плати победата…

Екипа - 01.08.2020

Јувентус продолжи со слаби игри по осигурувањето на титулата, откако „старата дама“ вечерва во последното калчолигашко коло загуби на домашен терен од Рома со 1-3. Двајцата тренери експериментираа со составите одмарајќи ги дел од клучните фудбалери, ...

Интер ја доби пресметката со Аталанта за второ место, Лацио ќе се моли Рома и Наполи да не победат во Европа (ВИДЕО)

24Фудбал - 01.08.2020

Интер ќе ја заврши сезоната како вицешампион откако вечерва со 0-2 славеше на гостувањето кај Аталанта, Лацио ќе финишира како четврти по поразот од 3-1 на гостувањето кај Наполи. Познат е расплетот на горниот дел од табелата, Интер со 0-2 славеше ...

Интер е вицешампион, Имобиле погоди и стана „крал“ на голгетерите (ВИДЕО)

SportMedia - 01.08.2020

Интер славеше со 2:0 на гостувањето во Бергамо против Аталанта во директниот дуел за второто место на табелата во Серија А. Во последното коло вечерва, „нероаѕурите“ имаа повеќе желба за победа и успеаја да дојдат до трите бода со головите на ...

ВИДЕО: Рома победи кај Јуве, Интер ја совлада Аталанта за 2. место во Серија А

Спортклуб - 01.08.2020

Заврши официјално и Серија со неколкуте натпревари вечерва кои беа одиграни. Јувентус беше поразен на домашен терен од Рома со 3:1, за гостите стрелци беа Калиниќ и два гола на Пероти, додека за Јувентус стрелаше Гонзало Игуаин.

ВИДЕО: Интер го доби дуелот за второ место, Рома се прошета во Торино

Gol.mk - 01.08.2020

Во последното коло од тековната сезона во Серија А, Интер беше подобар од Аталанта на гостински терен (0-2) и го освои второто место на табелата. По само 50 секунди од почетокот Д'Амбросио погоди за предност на гостите, а Ешли Јанг со прекрасна ...

ВИДЕО: Наполи и Елмас славеа над Лацио, Интер подобар во дербито против Аталанта

Дриблинг - 01.08.2020

Џенаро Гатузо имаше просотр за радост откако неговиот Наполи успеа да го совлада Лацио со 3:1 во последното коло од сезоната во Серија А. Руиз, Инсиње и Политано беа стрелци на головите за домаќинот.

ВИДЕО: Рома убедлива против Јувентус, Ибра со нов гол за Милан во победата над Калјари

Дриблинг - 01.08.2020

Шампионот на Италија, Јувентус сезоната во Серија А ја заврши со пораз откако истрча со половичен состав во Торино и беше казнет од Рома со 3:1. Игуаин го отвори резултатот во 5 минута, но на ова следуваа гооловите на Калиниќ и на Пероти за предност ...

Фино му се погоди на Дани – Се прости на меч на екипи на кои им беше капитен (Фото)

Спортманија - 01.08.2020

Стоперот Даниеле Гасталдело го одигра последниот натпревар во кариерата, вечерва како капитен на Бреша, против својот поранешен тим Сампдорија Бреша се прости од настапите во Серија А и од својот капитен Даниеле Гасталдело, кој го одигра последниот ...

ВИДЕО: Ефектниот гол на Лерис недоволен, Бреша освои бод пред враќањето во Серија Б

Gol.mk - 01.08.2020

Фудбалерите на Бреша и Сампдорија ги поделија бодовите со реми од 1-1, на последната средба од Серија А . Средбата одиграна на „Марио Ригамонти“, беше изедначена, а ефектниот погодок на Лерис не беше доволен за триумф на тимот од Џенова .

ВИДЕО: Тонали го одигра последниот натпревар за Бреша во ремито со Сампдорија

Дриблинг - 01.08.2020

Бреша која во следната сезона ќе игра во Серија Б, со реми против Сампдорија од 1:1 ја заврши сезоната во Серија А. Овој натпревар ќе остане забележан како последниот на кој Сандро Тонали играл во дрсеон на Бреша, извесно е дека младиот плејмејкер ...

Бреша се збогува од Серија А со реми против Сампдорија (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.08.2020

Бреша и Сампдорија одиграа 1-1 во рамки на последното коло во Серија А. Искусниот Фабио Квалјарела не реализираше пенал за гостите во 27-та минута, но во финишот на првиот дел Лерис погоди за 0-1.

(ФОТО) Вечерва ќе гледаме некој нов Јувентус

Спортклуб - 01.08.2020

Сезоната во Серија А завршува овој викенд бидејќи се игра последното 38-то коло. Секако, најголемото дерби од оваа рунда е натпреварот помеѓу Јувентус и Рома, што ќе се одигра вечерва од 20:45 часот во Торино.

Аталанта и Интер со битка за второто место ќе се „загреваат“ за ЛШ и ЛЕ

Gol.mk - 01.08.2020

Натпревар чиј резултат речиси и да нема значење. Јувентус титулата ја одбрани уште пред две кола, па сега на Аталанта, Интер и Лацио им преостанува само да се борат за што подобра позиција.

Лацио против Елмас и Наполи ќе брка второ место во Серија А

Gol.mk - 01.08.2020

Наполи како освојувач на Купот на Италија автоматски избори играње во Лига Европа наредната година, и тоа во групната фаза. Лацио обезбеди директен пласман наредната сезона во Лигата на шампионите.

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Директна борба за второто место

SportMedia - 01.08.2020

Аталанта или Интер? Кој ќе заврши на второто место на табелата во Серија А? Тоа ќе го дознаеме вечерва кога после директниот дуел на овие две екипи во последното коло од италијанската Серија А.

Со ваков состав Старата дама тешко дека ќе може да ја победи Рома

Спортманија - 01.08.2020

Римската волчица има голема шанса по речиси една деценија да се радува во Торино против Старата дама Јувентус си ја заврши мисијата за оваа сезона, откако стигна до деветата титула во низа.

Тонали од понеделник во Интер

Алфа - 01.08.2020

Трката за потписот на младата италијанска фудбалска надеж од редовите на Бреша ја доби екипата на Интер. Сандро Тонали во понеделник ќе биде промовиран во нов играч на нероазурите, а за него интерес покажаа уште и екипите на Милан и Јувентус.

ФОТО: Клучен викенд за Пандев, Несторовски ќе го предводи Удинезе, Елмас на клупа

Дриблинг - 01.08.2020

Елиф Елмас денеска со Наполи ќе истрча против Лацио во последното коло од оваа сезона во Серија А. Според последните најави, Елмас нема да биде меѓу стартерите на Гатузо. Илија Несторовски и Удинезе утре ќе му гостуваат на Сасуоло, нашиот ...

Интер стигна до „првото место за лузери“, Лацио ќе се моли Рома и Наполи да не победат во Европа (ВИДЕО)

МКД - 01.08.2020

Интер ќе ја заврши сезоната како вицешампион откако вечерва со 0-2 славеше на гостувањето кај Аталанта, Лацио ќе финишира како четврти по поразот од 3-1 на гостувањето кај Наполи. Познат е расплетот на горниот дел од табелата, Интер со 0-2 славеше ...