TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повреден пешак во сообраќајката кај Соборна, летал неколку метри

Фокус - 11.07.2018

Во сообраќајната несреќа што вечерва се случи во близина на Соборниот храм во Скопје тешко повреден е пешак кој чекал да ја помине улицата. Во сообраќајката во 20:05 часот се судиле два автомобила БМВ и Мерцедес, а пешакот кој бил удрен летал ...

Пешак тешко повреден при судир на БМВ и мерцедес во Скопје (ФОТО)

МКД - 11.07.2018

Пешак е тешко повреден по судир на две возила вечерва со Скопје. Според првичните неофицијални информации, во незгодата учествувале автомобил марка БМВ и мерцедес со скопски регистерски таблички.

Пешак тешко повреден – „летнал“ откако бил удрен од две возила

+инфо - 11.07.2018

Пешак е тешко повреден во страшна сообраќајна несреќа што се случи вечерва на крстосницата помеѓу булеварот Партизански одреди и Климент Охридски во Скопје. Според очевидци, пешакот стоел покрај коловозот и најверојатно чекал да помине, кога бил ...

Две забрзани коли удрија пешак во центарот на Скопје, тешко Е повреден

Сакам да кажам - 11.07.2018

Во сообраќајна несреќа вечерва во центарот на Скопје, на крстосницата помеѓу Партизански одреди и Климент Охридски, беше прегазен и тешко повреден пешак. Според очевидци на сообраќајката што се случи околу 19.45 часот, пешакот стоел покрај коловозот ...

(Видео) Прегазен пешак во тешка сообраќајка на „Партизанска“

Макфакс - 11.07.2018

Најмалку три лица се повредени и однесени со брза помош во болница по страшната сообраќајна несреќа што се случи вечерва околу 20 часот, на крстосницата помеѓу булеварот Партизански одреди и Климент Охридски.

ВИДЕО: Страшна сообраќајка во центарот на Скопје, тројца повредени

А1 On - 11.07.2018

Во Сообраќајка која што се случи на крстосницата помеѓу „Партизанска“ и „Климент Охридски“ има најмалку тројца повредени. Несреќата се случила околу 20 часот, откако дошло до судир на две возила, по што едното удрило во пешак.

Ужасна сообраќајна несреќа во центарот на Скопје: Пешак леташе неколку метри по ударот од автомобил

Република - 11.07.2018

-Предмалку сведочев ужасна сообраќајна несреќа на крстосницата помеѓу “Партизанска” и “Климент Охридски”, напиша на својот Фејсбук профил новинарката Сашка Цветковска. Брутално беше прегазен пешак којшто стоеше покрај коловозот и (веројатно) чекаше ...

КАЗНИ ИМА, АМА УМ НЕ ДОАЃА: Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пешак тешко повреден

Фактор - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Камион прегазил пешак, возачот побегнал

МКД - 10.07.2018

Камион удрил во пешакот К.Н. (65) од скопското село Рашче и тешко го повредил,изминатата ноќ во селото Сарај. По сообраќајката возачот со камионот избегал од местото на сообраќајката. Според полицијата, камион „форд транзит“ со велешки таблици удрил ...

Единаесет сообраќајни незгоди во Скопје, четворица повредени и над 60 возила подигнати од „пајакот“

Макфакс - 10.07.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје се случиле 11 сообраќајни незгоди, од кои една со тешки телесни повреди, три со телесни повреди и седум со материјална штета. При сообраќајните незгоди едно лице добило тешки телесни повреди, а ...

Комбе прегази пешак во Сарај, возачот побегнал

Сител - 10.07.2018

Ноќеска околу 00,10 часот на влезот во с.Сарај-скопско товарно моторно возило марка “Форд транзит“ со велешки регистерски таблици удрило во пешакот К.Н. (65) од с.Рашче, по товарното возило го напуштило местото на настанот.

Казни за 82 возачи за непрописно паркирање

Бриф - 10.07.2018

Еден пешак е потешко повреден, а четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во вкупно единаесет сообраќајни незгоди што изминатото деноноќие се случиле на подрачјето на Скопје. Материјална штета е предизвикана во пет сообраќајки.

Пешак тешко повреден – „летнал“ откако бил удрен од две возила

Сител - 11.07.2018

Во сообраќајната несреќа што вечерва се случи во близина на Соборниот храм во Скопје тешко повреден е пешак кој чекал да ја помине улицата. Во сообраќајката во 20:05 часот се судиле два автомобила БМВ и Мерцедес, а пешакот кој бил удрен летал ...

Пешак кај Соборен храм тешко повреден по удар од BMW – летал неколку метри

Таратур - 12.07.2018

Во сообраќајната несреќа која синоќа се случи на крстосницата кај Соборен храм во Скопје, пешак е тешко повреден при судирот на двете возила кои учествувале во истата. Според првичните неофицијални информации, во незгодата учествувале автомобил ...

Повреден пешак во сообраќајката кај Соборна, летал неколку метри

МК News - 12.07.2018

Пешак е тешко повреден во страшна сообраќајна несреќа што се случи вечерва на крстосницата помеѓу булеварот Партизански одреди и Климент Охридски во Скопје.Граѓанска новинарка испрати фотографија од тешка сообраќајна несреќа на раскрсницата кај ...

Сведоштво за сообраќајката кај Партизанска: Брутално беше прегазен пешак којшто стоеше покрај коловозот

Скопје инфо - 12.07.2018

Во сообраќајна несреќа вечерва во центарот на Скопје, на крстосницата помеѓу Партизански одреди и Климент Охридски , беше прегазен и тешко повреден пешак. Според очевидци на сообраќајката што се случи околу 19.45 часот, пешакот стоел покрај ...

Страшна сообраќајна несреќа во центарот на Скопје: Тешко повреден пешак

Точка - 11.07.2018

Вечерва се случи страшна сообраќајна несреќа во близина на Соборниот храм во Скопје, каде директен судир предизикаа три возила. За сообраќајната несреќа се огласила новинарката Сашка Цветковска која напишала статус на својот Фејсбук профил: ...

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пешак тешко повреден

А1 On - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Единаесет сообраќајки во Скопје, четворица повредени и над 60 возила подигнати од „Пајак“

Точка - 10.07.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје се случиле 11 сообраќајни незгоди од кои една со тешки телесни повреди, три со телесни повреди и седум со материјална штета. При сообраќајните незгоди едно лице се здобило со тешки телесни повреди а ...

Скопјанец тешко повреден: Го удрил со товарно возило па побегнал

Press24 - 10.07.2018

Синоќа, малку после полноќ околу 00,10 часот на влезот во село Сарај-скопско се случила собраќајка. Имено, товарно моторно возило марка “Форд транзит“ со велешки регистерски таблици удрило во пешако, 65- годишниот К.Н од село Рашче, по товарното ...

За едно деноноќие од сообраќај исклучени повеќе од 20 возачи - скопската полиција повторно казнува

Скопје инфо - 10.07.2018

Еден пешак е потешко повреден, а четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во вкупно единаесет сообраќајни незгоди што изминатото деноноќие се случиле на подрачјето на Скопје. Материјална штета е предизвикана во пет сообраќајки.

Тешка сообраќајна несреќа во центарот на Скопје, прегазен пешак по ударот

24Инфо - 11.07.2018

Тешка сообраќајна несреќа во центарот на Скопје, прегазен пешак по ударот -Предмалку сведочев ужасна сообраќајна несреќа на крстосницата помеѓу “Партизанска” и “Климент Охридски”, напиша на својот Фејсбук профил новинарката Сашка Цветковска.

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пешак тешко повреден

Сител - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Комбе удрило во пешак на влезот на Сарај, возачот побегнал

Н.Македонија - 10.07.2018

Ноќеска во 00,10 часот на влезот во село Сарај, Скопско, товарно моторно возило марка “Форд транзит“ со велешки регистерски таблици удрило во пешакот К.Н. (65) од село Рашче, по што товарното возило го напуштило местото на настанот.

„Пајакот“ собра 82 возила

Н.Македонија - 10.07.2018

Еден пешак е потешко повреден, а четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во вкупно единаесет сообраќајни незгоди што изминатото деноноќие се случиле на подрачјето на Скопје. Материјална штета е предизвикана во пет сообраќајки.

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пешак тешко повреден

Локално - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Удрил пешак со товарно возило и побегнал

еМагазин - 10.07.2018

На 10.07.2008 година околу 00,10 часот на влезот во с.Сарај-скопско товарно моторно возило марка “Форд транзит“ со велешки регистерски таблици удрило во пешакот К.Н. (65) од с.Рашче, по што товарното возило го напуштило местото на настанот, ...

Еден пешак потешко повреден, четворица полесно во 11 сообраќајки

МКД - 10.07.2018

Еден пешак бил потешко повреден, а четири лица биле полесно повредени во вкупно 11 сообраќајки што изминатото деноноќие се случиле на подрачјето на Скопје. Во пет сообраќајки имало само материјална штета.

Казни за 82 возачи за непрописно паркирање

Стандард - 10.07.2018

Еден пешак е потешко повреден, а четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во вкупно единаесет сообраќајни незгоди што изминатото деноноќие се случиле на подрачјето на Скопје. Материјална штета е предизвикана во пет сообраќајки.

Седум лица повредни во сообраќајки во Скопје

Press24 - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Со автомобил удрил пешак во Сарај, а потоа избегал од местото

Курир - 10.07.2018

Ноќеска во 00:10 часот на влезот во село Сарај, скопско товарно моторно возило марка „Форд транзит“ со велешки регистерски таблици удрило во пешакот К.Н. (65) од село Рашче. По сообраќајката, товарното возило го напуштило местото на настанот.

Казни за 82 возачи за непрописно паркирање

ТВ21 - 10.07.2018

Еден пешак е потешко повреден, а четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во вкупно единаесет сообраќајни незгоди што изминатото деноноќие се случиле на подрачјето на Скопје. Материјална штета е предизвикана во пет сообраќајки.

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пешак тешко повреден

Курир - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Камион удрил во 65-годишен пешак и побегнал

Макфакс - 10.07.2018

Шеесет и пет годишен маж од с.Рашче е тешко повреден, откако ноќеска на влезот на скопското с.Сарај, во него удрил камион со велешки регистарски таблици, по што побегнал. Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани од страна ...

Пешак повреден во сообраќајка кај селото Сарај

Скопје инфо - 10.07.2018

Автомобил прегазил пешак и тешко го повредил, утрово во Скопје. Веднаш по сообраќајната несреќа К.Н. (65) од Скопје бил однесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ каде што е задржан на лекување.

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пешак тешко повреден

Канал5 - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Комбе прегази пешак во Сарај, возачот побегнал

iPortal - 10.07.2018

Ноќеска околу 00,10 часот на влезот во с.Сарај-скопско товарно моторно возило марка “Форд транзит“ со велешки регистерски таблици удрило во пешакот К.Н. (65) од с.Рашче, по товарното возило го напуштило местото на настанот.

Девет сообраќајки во Скопје за 24 часа, еден пешак тешко повреден

24 Вести - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Камион удрил во 65-годишен пешак и побегнал

Правдико - 10.07.2018

Шеесет и пет годишен маж од с.Рашче е тешко повреден, откако ноќеска на влезот на скопското с.Сарај, во него удрил камион со велешки регистарски таблици, по што побегнал. Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани од страна ...

Комбе прегази пешак во Сарај, возачот побегнал

24Инфо - 10.07.2018

Комбе прегази пешак во Сарај, возачот побегнал Ноќеска околу 00,10 часот на влезот во с.Сарај-скопско товарно моторно возило марка “Форд транзит“ со велешки регистерски таблици удрило во пешакот К.Н.

Пешак повреден во сообраќајка

24Инфо - 10.07.2018

Автомобил прегазил пешак и тешко го повредил, утрово во Скопје. Веднаш по сообраќајната несреќа К.Н. (65) од Скопје бил однесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ каде што е задржан на лекување.

Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената

Скопје инфо - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Камион удрил во 65-годишен пешак и побегнал

Точка - 10.07.2018

Шеесет и пет годишен маж од с.Рашче е тешко повреден, откако ноќеска на влезот на скопското с.Сарај, во него удрил камион со велешки регистарски таблици, по што побегнал. Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани од страна ...

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пешак тешко повреден

Стандард - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Со товарно возило удрил пешак кај Сарај, па избегал од местото на несреќата

Република - 10.07.2018

Ноќеска околу 00.10 часот на влезот во с. Сарај – скопско, товарно моторно возило марка “Форд транзит“ со велешки регистерски таблици удрило во пешакот К.Н. (65) од с. Рашче, по што товарното возило го напуштило местото на настанот.

Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи

24Инфо - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пешак тешко повреден

1tv - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Девет сообраќајни несреќи, тешко повреден пешак

МКД - 11.07.2018

Еден пешак бил тешко повреден, а седум лица полесно, во шест од девет сообраќајни несреќи на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пешак тешко повреден

ТВ21 - 11.07.2018

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од девет сообраќајни незгоди на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатото деноноќие санкционирала 27 возачи кои се движеле со ...

Двајца потешко и шест полесно повредени во сообраќајки во Скопје

А1 On - 12.07.2018

Две лица се потешко повредени, а шест се здобиле со лесни телесни повреди во седум од вкупно 12 сообраќајни незгоди што изминатото деноноќие се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција во изминатите 24 часа санкционирала 61 возачи ...