TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ретки фотографии од семејниот албум – Марина Туцаковиќ со сопругот и синовите

ММС - 22.09.2021

Во домот на Марина и Фута секогаш било весело. Поради нив, една мала улица во Врачар имаше посебен шарм. Марина зборуваше за Фута како „клип или господар на ситуацијата“, тој беше глава на семејството за неа.

Му посветила песна на починатиот син која е голем хит – доколку ги анализирате зборовите детално, ќе ја сфатите тажната ...

Курир - 22.09.2021

Балканската музичка сцена веќе трет ден се опростува од најголемиот текстописец на сите времиња Марина Туцаковиќ, а по тој повод медиумите се потсетуваат на сите нејзини изјави дадени во јавноста.

Инспирирани од трагични случувања: Зад песните „Сватови“ и „Мишо мој“ на Марина Туцаковиќ се крие тажна приказна

Вистина.мк - 22.09.2021

Многу естрадни уметници од домашната и регионалната музичка сцена отпејаа песни кои настанале како инспирација од лични, но и туѓи трагедии во животот на луѓето. Тие песни денес се евергрини.

Песната ја напиша за 20 минути: За која пејачка, Марина Туцаковиќ, ја напиша последната песна

Хаштаг - 22.09.2021

Ѕвездата на Гранд, Ивана Богичевиќ немаше ни идеја дека ќе биде сопственичка на последната песна на Марина Туцаковиќ, која почина на 19 септември, по тешко боледување. Младата пејачка сега се огласи и раскажа за соработката со најпознатиот ...

За која пејачка, Марина Туцаковиќ, ја напиша последната песна?!

Курир - 22.09.2021

Ѕвездата на Гранд, Ивана Богичевиќ немаше ни идеја дека ќе биде сопственичка на последната песна на Марина Туцаковиќ, која почина на 19 септември, по тешко боледување. Младата пејачка сега се огласи и раскажа за соработката со најпознатиот ...

Марина Туцаковиќ го предвиде распадот на Југославија со песна: Сите уметници се интуитивни

Слободен Печат - 21.09.2021

Марина Туцаковиќ, најпознатиот и најуспешниот текстописец на овие простори, почина на 19 септември, на 67 -годишна возраст. Таа беше автор на бројни хитови и соработуваше со скоро сите пејачи на сцената.

Ја загубивме мајката и сопругата, а не национално богатство: Марина Туцаковиќ ќе биде погребана во гробот на нејзиниот ...

Фактор - 21.09.2021

Сопругот и синот на Марина Туцаковиќ, Александар и Милан Радуловиќ, се заблагодарија за сите изјави за поддршка, сочувство и пријателство и побараа од јавноста да ја почитува нивната приватност и желби и погребот да се изврши интимно, меѓу ...

Траорна исповед на Марина Туцаковиќ: Го најде синот мртов, не сакаше да ги знае резултатите од обдукцијата и по 12 ...

Фактор - 21.09.2021

Марина почина, зад себе остави неброени хитови, стихови кои влеваат и надеж и тага... Токму последново беше во поголемиот дел од нејзиниот живот. Еве што кажуваше за трагедијата која ја задеси: На 1 декември ќе се навршуваат 13 години откако Милош ...

Синот и сопругот ќе ѝ ја исполнат последната желба на Марина Туцаковиќ

Вечер Прес - 21.09.2021

Најтесното семејство на неодамна починатата, легендарната хит-мејкерка Марина Туцаковиќ ќе ѝ ја исполни желбата. Таа додека беше жива, но и сосема свесна дека деновите ѝ се одбројани, посака да биде погребана далеку од публиката, фановите, ...

Најголемите пејачки ѕвезди од некогашната Југославија се збогуваат од својата МАКИ….Цеца, Лепа Брена, Здравко Чолиќ, ...

Вечер Прес - 21.09.2021

Само што пишувавме пред некој ден за неа, кога докторот од болницата ни кажа дека деновите и се избројани, а тоа за жал и се случи. Голема трагедија и голема тага, болката која не поминува по големата балканска хит-мејкерка Марина Туцаковиќ.

„Ниту еден џин тоник веќе нема да биде ист“ – Наташа Беквалац пати за Марина Туцаковиќ, најтажните стихови таа ги ...

Убавина и Здравје - 21.09.2021

Марина Туцаковиќ почина од тешка болест на 67. години, а од неа на социјалните мрежи се прости и пејачката Наташа Беквалац. За потсетување, Марина за Наташа ги има напишано едни од најубавите балади, а меѓу нив е и темата „Мала леѓа“ која Беквалац ...

Хумор до крај: Еве што одговорила Туцаковиќ на прашањето зошто пуши додека е болна

Екран - 21.09.2021

СРПСКАТА и регионалната јавна сцена се збогува со Марина Туцаковиќ, која почина во неделата. Авторката почина по долга и тешка болест, а нејзините пријатели и колеги се сеќаваат на моменти со неа исполнети со хумор.

Ми рече да го разбудам во 16ч. и отиде да спие - го најдов мртов: Како почина синот на Марина Туцаковиќ

Хаштаг - 21.09.2021

Пред 13 години, на 1 декември, Марина Туцаковиќ го загуби синот Милош. Животот на Марина Туцаковиќ беше полн со професионални и приватни успеси, сепак, една трагедија го обележа нејзиниот живот засекогаш и таа никогаш не се опорави целосно.

Животната трагедија на Марина Туцаковиќ од која никогаш не закрепна: На тој настан му го посветила големиот хит кој го ...

Точка - 21.09.2021

Еден од најголемите текстописци на овие простори, Марина Туцаковиќ, почина на 68-годишна возраст, губејќи ја битката со карциномот на дојка. Многумина не знаат дека, покрај Милан, Марина имаше уште еден син - Милош Радуловиќ, кој почина во 2008 ...

Се огласи семејството на Марина Туцаковиќ – Откриени деталите за погребот, како и нејзината последна желба

Убавина и Здравје - 21.09.2021

Сопругот и синот на Марина Туцаковиќ, Александра и Милан Радуловиќ се огласија заблагодарувајќи се за поддршката, сочувството и пријателството и ја замолија јавноста да ја почитуваат нивната приватност и желбата погребот да биде интимен, во кругот ...

Со емотивно видео, Цеца се прости со Марина Туцаковиќ

Хитпортал - 21.09.2021

Видно потресена од смртта на нејзината долгогодишна пријателка и соработничка, Марина Туцаковиќ, Цеца се појави на снимањето на Ѕвездите на Гранд “Некој зе мене многу драг не напушти засекогаш. Иако беше со нарушено здравје, ова се случи изненадно.

Северина се прости од Марина Туцаковиќ со емотивна објава: Ја помнам ваква…

Независен - 21.09.2021

Целиот регион тагува за Марина Туцаковиќ, една од најплодните текстопистки во ексЈу до ден денeс, а регионалната поп-ѕвезда Северина со емотивна објава на Истаграм се прости од неа. Туцаковиќ почина во неделата во Белград по тешко боледување на ...

Кумата на Марина Туцаковиќ: „Со поглед се поздравивме и збогувавме, двете знаевме дека тоа е последен пат“

Вистина.мк - 21.09.2021

Марина Туцаковиќ во недела вечер (19.09.2021) ја загуби тригодишната битка со тешка болест. Таа почина на 67 -годишна возраст во КБЦ „Драгиша Мишовиќ“, каде беше примена пред една недела поради коронавирус.

Се огласи кумата на Марина Туцаковиќ: „Последен пат ја видов кога ја однесе Брзата помош, и двете знаевме дека е крај!“

Убавина и Здравје - 21.09.2021

Марина Туцаковиќ во недела вечер (19.09.2021) ја загуби тригодишната битка со тешка болест. Таа почина на 67 -годишна возраст во КБЦ „Драгиша Мишовиќ“, каде беше примена пред една недела поради коронавирус.