TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жители на Сарај измамиле велешанец при купување добиток, оставајќи му паричник полн со хартија

Макфакс - 30.06.2020

Во утринските часови на 29 јуни во велешката полиција билa пријавена измама која се случила на фарма за добиток во велешкото село Превалец. Како што информираат од МВР, четири непознати лица кои се претставиле дека се од скопски Сарај, измамиле ...

Место со 6.000 евра купиле девет крави со полн новчаник хартија, измамен сточар во велешко

ММС - 30.06.2020

Вчера околу 09.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на фарма за добиток во с.Превалец, велешко, четири непознати лица кои се претставиле дека се од с.Сарај, скопско, го измамиле П.К.(67) од Велес, така што договориле купопродажба на девет грла ...

ИЗМАМА: Наместо 6.000 евра му дале паричник полн со хартија

Фактор - 30.06.2020

Наместо 6.000 евра измамници му оставиле паричник полн со хартија на повозрасен велешанец. Жители на Сарај измамиле 67 годишен велешанец при купување добиток, оставајќи му паричник полн со хартија.

Жители на Сарај измамиле велешанец при купување на добиток, оставајќи му паричник полн со хартија

Вечер - 30.06.2020

Во утринските часови на 29 јуни во велешката полиција билa пријавена измама која се случила на фарма за добиток во велешкото село Превалец. Како што информираат од МВР, четири непознати лица кои се претставиле дека се од скопски Сарај, измамиле ...

Измамен велешанец, останал без девет говеда, но со паричник полн со хартија

24Инфо - 30.06.2020

На 29.06.2020 околу 09.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на фарма за добиток во село Превалец, велешко, четири непознати лица кои се претставиле дека се од село Сарај, го измамиле П.К.(67) од Велес.

Измамен сопственик на фарма за добиток во с.Превалец

Опсервер - 01.07.2020

На 29.06.2020 околу 09.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на фарма за добиток во с.Превалец, велешко, четири непознати лица кои се претставиле дека се од с.Сарај, скопско, го измамиле П.К.