TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лога: Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на Палевски

24 Вести - 07.12.2023

Во однос на временската рамка, Лога посочи дека е неизвесно, бидејќи, како што рече, не знае колку осомничениот ќе ги искористи правните механизми да се жали. Професорот по кривично право, Гордан Калајџиев вели дека екстрадицијата на проценки се ...

Барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски тргна кон Турција

Телма

Барањето за екстрадиција на Палевски испратено во Турција, на е-маил и преку амбасадата

Канал5

Одбројување до правдата: Барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски испратено до Турција, времетраењето на постапката е неизвесно, вели Лога

Lider

Колку време би траела екстрадицијата на Палевски?

Lider

Правилата за екстрадиција на Турција процесот би можело да трае и подолго од она што го очекува јавноста

Телма

Скопје испрати барање до Турција за екстрадиција на Палевски: Еве колку може да трае процесот!

Во Центар

Сител Телма Алфа 360 степени Канал5 Нетпрес еМагазин Скопје1

Барањето за екстрадиција испратено, кривична пријава за лицето кое го возело Палчо од Белград до Турција

ТВ21 - 07.12.2023

Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски кое преку МНР ќе биде доставено по дипломатски пат до турските власти. Oригинал документ е испратен по ДХЛ до Министерството за правда на Република Турција и во скенирана ...

Колку ќе трае екстрадицијата?

Сител

Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

ТВ21

Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

4NEWS

Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

А1 On

Барањето за екстрадиција на Палевски тргна на пат за Турција

МКД

Испратено е барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

Фокус

Курир Нетпрес Frontline Макфакс Опсервер 24Инфо Телма Фактор

Екстрадицијата на Палчо нема да биде толку брза како што очекува јавноста

Алфа - 07.12.2023

Дали политичките изјави со кои надлежните го квалификуваат Палевски како монструм и убиец би можеле да ја искомлицираат постапката за екстрадиција на првоосмничениот? Ова експертите го оценуваат како потенцијална пречка што би ја одолговлекла целата ...

Лога: Денеска ќе биде пуштено барањето за екстрадација на Љупчо Палевски

Сител

Лога за ТВ21: Започнува постапка за екстрадиција на Палевски

ТВ21

Започната е постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски Палчо кој вчера беше уапсен во Турција

Lider

Лога: Со почетокот на работното време ќе ја започнеме соодветната постапка за екстрадиција

4NEWS

Лога: Со почетокот на работното време ќе ја започнеме постапката за екстрадиција

Фокус

Лога: Со почетокот на работното време ќе ја започнеме постапката за екстрадиција

Вечер Прес

Нетпрес Република Курир Бриф Zoom Република OhridNews Независен

Лога за екстрадицијата на Палевски: За релативно кратко време очекувам да биде меѓу нас и да докажува што се случило

Макфакс - 07.12.2023

Барањето за екстрадиција на Љупчо Пелвски- Палчо, осомничен дека е организатор и извршител на убиствата на 14 – годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски, денес ќе биде испратено во Турција, вели министерто за правда Кренар Лога.

Лога: Документите за екстрадиција се подготвени, ќе бидат испратени денес!

ТВ21

Лога: Очекувам брза екстрадиција, списите денеска ќе ги пратиме по електронска пошта и преку амбасадата

А1 On

Документите за екстрадиција на Палевски преведени, ќе бидат испратени денеска!

4NEWS

Лога за екстрадицијата на Палевски: За релативно кратко време очекувам да биде меѓу нас и да докажува што се случило

Опсервер

Лога: За релативно кратко време очекувам да биде меѓу нас и да докажува што се случило

Press24

Лога за екстрадицијата на Палевски: За релативно кратко време очекувам да биде меѓу нас и да докажува што се случило

Скопје инфо

Канал5 Курир Точка Фокус 24Инфо МКД +инфо Нетпрес

Спасовски очекува денеска да биде испратена целосната документација на екстрадиција на Палевски

Независен - 07.12.2023

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски очекува денеска да биде испратена во Турција целокупната потребна документација на екстрадиција на Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

Спасовски очекува денеска да биде испратена целосната документација за екстрадиција на Палевски

Канал5

Спасовски очекува денеска да биде испратена целосната документација за екстрадиција на Палевски, кривична ќе има и за возачот

365

Спасовски очекува денеска да биде испратена целосната документација за екстрадиција на Палевски

Frontline

Спасовски очекува денеска да биде испратена целосната документација за екстрадиција на Палевски

Либертас

Спасовски очекува денеска да биде испратена целосната документација за екстрадиција на Палевски

Бриф

Спасовски: Палевски патувал со македонски пасош

Република

Министерството  за правда го испрати барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

Бизнис Вести - 07.12.2023

Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски кое преку Министерството за надворешни работи ќе биде доставено по дипломатски пат до турските власти. Од Министерството за правда соопштуваат дека оригинал документ е ...

Почна постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски

24 Вести

Почна постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски од Турција во Македонија

Мета

Министерот за правда го потпиша барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

24 Вести

Лога го потпиша барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

А1 On

Министерот за правда го потпиша барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

Курир

Министерот за правда го потпиша барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

CivilMedia

Во Центар Независен Либертас Frontline Нова ТВ Нетпрес MakPress Слободен Печат