TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анонимен Холанѓанец го изненади Вавринка во Ротердам

Дерби - 13.02.2018

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка доживеа шокантен пораз уште во првото коло на АТП тенискиот турнир во Ротердам, Холанија. Петтиот носител важеше за еден од фаворитите за трофејот, но денеска загуби од анонимниот Талон Грикспор, 21-годишниот ...

Вавринка „излета“ од Ротердам, нема меч со Федерер

TopSport - 13.02.2018

Стен Вавринка нема да му биде „пречка“ на Роџер Федерер во обидот да го врати првото место на АТП-листата, откако поранешниот гренд слем шампион загуби во три сета од светскиот број 259., Талон Грикспор на Ротердам опен.

Ѓоковиќ: Близу сум до враќање

Канал5 - 13.02.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека вложува напори што е можно поскоро да се врати на тениските терени. На почетокот на месецот, Ѓоковиќ беше подложен на хируршка интервенција и моментно се опоравува.

Федерер: Би сакал да се вратам на првото место на АТП листата уште оваа недела

Gol.mk - 13.02.2018

Швајцарецот Роџер Федерер изјави дека би бил пресреќен доколку ја оствари својата намера на турнирот во Ротердам. По долга пауза, тој би можел да се врати на првото место на АТП листата, што дополнително ќе ја продлабочи неговата легенда на 36 ...

Вавринка го помина Ѓоковиќ на АТП листата

+инфо - 12.02.2018

вајцарецот Стан Вавринка со 2.475 поени го помина Ѓоковиќ и се наоѓа на 13. позиција. Најдобриот српски тенисер и поранешен прв рекет во светот Новак Ѓоковиќ падна за една позиција на АТП листата и иако има ист број на бодови (2.470) сега е на 14.

Федерер: Секако дека го сакам првото место

TopSport - 12.02.2018

Роџер Федерер вели дека ќе е екстремно мотивиран да го врати првото место на АТП листата првпат по повеќе од пет години на АБН Амро опен во Ротердам оваа недела. 36-годишниот шампион од Австралија опен, неочекувано пристигна во холандското ...

Федерер: Ќе го дадам целото срце повторно да сум бр.1

Стандард - 12.02.2018

Роџер Федерер ја даде својата прва прес-конференција во Ротердам, откако изненадувачки се вклучи во турнирот оваа недела. За никого не е тајна, дека Швајцарецот го направи тоа со идејата за да се врати на првото место во светот.

Ѓоковиќ: Близу сум до враќање

+инфо - 13.02.2018

На почетокот на месецот, тенисерот беше подложен на хируршка интервенција и моментно се опоравува. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека вложува напори што е можно поскоро да се врати на тениските терени.

Ова е следниот турнир на кој ќе игра Новак Ѓоковиќ – Ги изненади сите! (фото)

Турлитава - 12.02.2018

Новак Ѓоковиќ неочекувано се пријави за настап на тенискиот АТП 1000 мастерс во Индијан Велс. Тоа го потврди и организаторот на овој Мастерс, но сè уште не се знае дали Ноле ќе биде потполно подготвен за настап, бидејќи пред само една недела го ...

Вавринка го помина Ѓоковиќ на АТП листата...

Н.Македонија - 12.02.2018

Вавринка го помина Ѓоковиќ на АТП листата Најдобриот српски тенисер и поранешен прв рекет во светот Новак Ѓоковиќ падна за една позиција на АТП листата и иако има ист број на бодови (2.470) сега е на 14. место.

Федерер: Дојдов во Ротердам по првото место на АТП листата

Шеталиште - 12.02.2018

Роџер Федерер ја даде својата прва прес-конференција во Ротердам, откако изненадувачки се вклучи во турнирот оваа недела. Швајцарецот го направи тоа со идејата за да се врати на првото место во светот.