TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од утре се отвораат аеродромите. Ќе се работи по новите, строги правила

Иновативност - 30.06.2020

Утре се отвораат скопскиот и охридскиот аеродром. Со летот на „ВизЕр“ за Бремен, Германија во 6 часот наутро, меѓународниот аеродром во Скопје и официјално ќе започне со работа по пауза од речиси триипол месеци.

ФОТО: По три месеци пауза со летот за Бремен, стартува со работа меѓународниот аеродром во Скопје

Локално - 30.06.2020

Со летот на „ВизЕр“ за Бремен, Германија во 6 часот наутро, меѓународниот аеродром во Скопје и официјално ќе започне со работа по пауза од речиси три месеци. Летови ќе има и за Ларнака, Стокхолм и Келн со истата компанија.

Од утре започнуваат со работа аеродромите, а Грција го отвора Евзони

Фактор - 30.06.2020

За утре на 1 јули е најавено отворањето на двата аеродороми во Македонија, кои не работат од 16, односно 19 март, како дел од мерките за спречување на влез и ширење на ковид-19. Истите ќе работат според протоколи со строги правила, меѓу кои и тоа ...

Во среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид – протоколите подготвени и се по сите светски стандарди

ТВ21 - 29.06.2020

Од среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид. Посебните протоколи предвидуваат патниците да дојдат три часа пред летот, поради проверките и заштитните мерки. За сега во авионите нема да има ограничување на местата за седење, а патниците ќе ...

Од среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид

Канал5 - 29.06.2020

Од среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид...Ќе се патува според посебни здравствени протоколи за заштита од коронавирус Вратите на скопскиот и охридскиот аеродром од среда ќе бидат отворени за влез и излез од државата.

Првиот лет од скопскиот аеродром на 1 јули за Германија

Deutsche Welle - 29.06.2020

По повеќемесечна пауза, меѓународните аеродроми во Скопје и Охрид ќе ги отворат вратите за патници в среда. Надлежните претходно донесоа посебни протоколи за патниците. Со летот на „ВизЕр“ за Бремен, Германија во 6 часот наутро, меѓународниот ...

Летовите и автобусите кон странство профункционираа, но само до дел од дестинациите

Мета - 29.06.2020

Со летовите на „Туркиш ерлајнс“, „Пегасус“, „Германија“, „Еделвајс“ и „Виз ер“, од 1 јули повторно ќе профункционира Меѓународниот аеродром Скопје, додека „Германија“ и „Виз ер“ од овој датум ќе почнат да летаат и од Охрид.

По три месеци пауза стартуваат со работа меѓународните аеродроми

Сител - 29.06.2020

Келн, Бремен, Ларнака, Стокхолм се првите дестинации до кои во среда ќе се лета од скопскиот аеродром. По три месеци пауза, за два дена аеродромите во земјава ќе ги отворат вратите. Првите авиони од Скопје ќе полетаат во шест часот наутро, а првите ...

„Виз ер“ в среда лета од Скопје, а в четврток носи туристи од Холандија и од Полска во Охрид

Вечер Прес - 29.06.2020

Од скопскиот аеродром в среда први ќе полетаат авионите на „Виз ер“ на четири релации: Бремен, Ларнака, Стокхолм и Келн. Летовите ќе се реализираат во периодот од 6 до 6:45 часот. Првото слетување ќе го реализира авиокомпанијата Туркиш ерлајнс со ...

Скопскиот аеродром подготвен за отворањето в среда според сите светски протоколи

Вечер Прес - 29.06.2020

Имавме разговор со „Виз ер“. Од 1 јули продолжуваат да летаат и да ги исполнуваат сите обврски од договорот. За нас како влада авиосообраќајот е исклучително битен. Пред кризата на македонските аеродроми од година на година се рушеа рекорди на ...

Двата аеродроми во Скопје и Охрид ќе се отворат в среда

Тера - 29.06.2020

Протоколот е направен по сите светски стандарди. Целосно се почитуваат принципите за дистанца, задолжително носење маска, а на многу места во зградата се поставени места за дезинфекција на рацете, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Нови правила на аеродромите во Европа

+инфо - 29.06.2020

Според упатствата на ЕУ, маските мора да се менуваат на секои 4 часа. Маските на европските аеродроми се задолжителни, како и за време на летовите, а на повеќето места не е дозволено да носат повеќе од една торба со рачен багаж.

Со лет на „Виз ер” во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје

Бизнис Вести - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер” во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер” ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле” в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

(Во живо) Филипче и Сугарески на Скопскиот аеродром

Независен - 29.06.2020

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и министерот за здравство Венко Филипче, во моментот се во посета на аеродромот во Скопје. Проследете во живо: Сугарески и Филипче во посета на Меѓународен аеродром Скопје Posted by MИА.mk on ...

Од среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид

Р.С.Европа - 29.06.2020

Во среда, а врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата донесе одлука од 1 јули, ќе бидат отворени за сообраќај Меѓународниот аеродром Скопје и на Аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид, соопшти Владата.

Аеродромите се отвораат на 1 јули

Expres - 29.06.2020

Во среда ќе бид одново ќе биде воспоставен сообраќај на Меѓународниот аеродром Скопје и на охридскиот аеродром Апостол Павле. Владата донесе таква одлука врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести.

Сугарески и Филипче на средба со менаџментот на ТАВ за отворање на аеродромите

Бизнис Вести - 29.06.2020

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе го посетат Меѓународниот аеродрoм – Скопје каде што ќе имаат средба со менаџментот на ТАВ Македонија.

Аеродромите се отвораат од среда, Сугарески и Филипче на средба со менаџментот на ТАВ

Фокус - 29.06.2020

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе го посетат Меѓународниот аеродр o м – Скопје каде што ќе имаат средба со менаџментот на ТАВ Македонија.

Сугарески и Филипче на средба со менаџментот на ТАВ за отворање на аеродромите

ТВ21 - 29.06.2020

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе го посетат Меѓународниот аеродрoм – Скопје каде што ќе имаат средба со менаџментот на ТАВ Македонија.

Во среда почнуваат со работа аеродромите- Филипче и Сугарески на средба со ТАВ

Press24 - 29.06.2020

Министрите за транспорт и врски и за здравство, Горан Сугарески и Венко Филипче денеска ќе го посетат Меѓународниот аеродром – Скопје каде што ќе имаат средба со менаџментот на ТАВ Македонија.

Во среда почнуваат со работа аеродромите

Скопје инфо - 29.06.2020

Министрите за транспорт и врски и за здравство, Горан Сугарески и Венко Филипче денеска ќе го посетат Меѓународниот аеродром – Скопје каде што ќе имаат средба со менаџментот на ТАВ Македонија.

Сугарески и Филипче на средба со менаџментот на ТАВ за отворање на аеродромите

Либертас - 29.06.2020

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе го посетат Меѓународниот аеродр o м – Скопје каде што ќе имаат средба со менаџментот на ТАВ Македонија.

В среда се отвораат аеродромите во Македонија

Тера - 29.06.2020

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе го посетат Меѓународниот аеродр o м – Скопје каде што ќе имаат средба со менаџментот на ТАВ Македонија.

Од среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид

Алсат-М - 29.06.2020

Во среда, а врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата донесе одлука од 1 јули, ќе бидат отворени за сообраќај Меѓународниот аеродром Скопје и на Аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид.

Од среда се отвараат аеродромите - ПАТНИЦИТЕ ЌЕ ТРЕБА ДА ПРИСТИГНУВААТ 3 ЧАСА ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕТО

Вечер - 29.06.2020

Во среда, а врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата донесе одлука од 1 јули, ќе бидат отворени за сообраќај Меѓународниот аеродром Скопје и на Аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид.

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Независен - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Локално - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Сител - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

„Виз Ер" на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Канал5 - 29.06.2020

Протоколите се подготвени и се по сите светски стандарди. Со лет на „Виз ер" во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер" ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле" в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од ...

Конечно ,,Виз Ер” ги отвара аеродромите во Скопје и Охрид на 1 и 2 јули

Курир - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

„Виз Ер” на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

24Инфо - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер” во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер” ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле” в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти ...

В среда и четврток со летови на „Виз ер“ се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид

+инфо - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Телма - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

Со летови на „Виз ер“ во среда се отвараат аеродромите во Скопје и Охрид

Press24 - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

А1 On - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

Протоколите подготвени – „Виз ер“на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид (ФОТО)

Слободен Печат - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер” во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер” ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле” в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Бриф - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

Со летови на „Виз Ер” на 1 и 2 јули ќе се отворат аеродромите во Скопје и Охрид

ММС - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер” во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер” ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле” во четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

В среда и четврток со летови на „Виз ер“ се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид

Нетпрес - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

Аеродромите во Скопје и во Охрид се отвораат в среда со летови на „Визер“

360 степени - 29.06.2020

Со лет на „Визер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Визер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

АЕРОДРОМИТЕ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ СО ЛЕТОВИ НА ВИЗ ЕР - Во четврток доаѓаат првите туристи во Охрид

Вечер - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

Аеродромите во Скопје и во Охрид се отвораат в среда со летови на „Визер“

Фокус - 29.06.2020

Со лет на „Визер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Визер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

iPortal - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

Филипче и Сугарески: На 1 и 2 јули Wizz Air ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Frontline - 29.06.2020

Филипче информира и дека денеска ќе разговара со грчкиот колега во врска со отворањето на граничниот премин Евзони, а за влез на нашите граѓани во земјите-членки на ЕУ, веќе разговарал со претставници на Советот за здравство на Европската комисија и ...

Wizz Air на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Кајгана - 29.06.2020

Со лет на Wizz Air во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм - Скопје. Wizz Air ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ ...

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Либертас - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Република - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

Во четврток со лет на „Виз ер“ во Македонија ќе допатуваат првите туристи во време на корона-криза од Полска и ...

MakPress - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...

„Виз Ер“ објави од кога започнува со летови на ародромите во Скопје и Охрид

Скопје24 - 29.06.2020

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – ...