TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трка со камили и „зип-лајн“ помеѓу облакодери – 4 забавни работи кои може да ги направите во Дубаи доколу го посетите ...

Црнобело - 15.01.2022

Доколку размислувате за одмор во Дубаи, надвор од сите вообичаени туристички знаменитости, постојат многу интересни активности што може да ги искусите додека сте во посета на скапоцениот камен на ОАЕ.

НАЈПОСЕТУВАНАТА ТУРИСТИЧКА ДЕСТИНАЦИЈА ВО СВЕТОТ! Никогаш нема да погодите за што се работи (ВИДЕО)

Кумановски м. - 15.01.2022

Иако има многу интересни атракции во светот, трговскиот центар во Дубаи го посетуваат повеќе луѓе отколку Ајфеловата кула, Нијагарините водопади и Дизниленд заедно. Верувале или не, една од најпосетуваните туристички атракции во светот е трговскиот ...

(Фото/Видео) Ниту Ајфелова кула, ниту Дизниленд: Ова е најпосетуваната туристичка атракција во светот

Точка - 14.01.2022

Една од најпосетуваните туристички атракции во светот, верувале или не - е трговски центар. Најголемиот трговски центар во Дубаи го посетуваат дури 75 милиони туристи годишно. Трговскиот центар „Dubai Mall“ во Гинисовата книга на рекорди е забележан ...

(ВИДЕО+ФОТО) Ниту Ајфеловата кула ниту Дизниленд: Ова е најпосетуваната туристичка атракција во светот

Екран - 14.01.2022

Верувале или не, една од најпосетуваните туристички атракции во светот е трговски центар Најголемиот трговски центар во Дубаи годишно го посетуваат дури 75. милиони туристи. View this post on Instagram A post shared by Dubai Mall ...