TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тер Штеген го откри неговиот најкритичен момент во Барселона

Дерби - 26.04.2019

Германскиот голман, Марк Андре Тер Штеген ја тера својата петта година во Барселона, клуб во кој е еден од клучните играчи за одличните резултати. Тој од сезона во сезона е се подобар и подобар, па затоа според многумина е меѓу најдобрите голмани на ...

Буфон размислува да се врати во Јувентус

Кајгана - 25.04.2019

Италијанскиот фудбалски ветеран Џанлуиџи Буфон може да стави крај на својата кариера во текот на летото, откако откажа обновување на договорот со Пари Сен Жермен. Славниот голман всушност размислува за предлогот да се врати во Јувентус, како ...

Буфон се враќа назад во Јувентус?

Екипа - 25.04.2019

Џанлуиџи Буфон e подготвен за враќање во Јувентус само една година откако си замина од најтрофејниот италијански клуб. Камбекот нема да биде за враќање на голот на „старата дама“, туку на директорска функција што веќе му е понудена од страна на ...

Зидан: Продажба на Куртоа или Навас? Може да се случи

А1 On - 25.04.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, сосема отворено призна дека во текот на летото тој може да се раздели со еден од неговите двајца водечки голмани. Францускиот ментор, сепак, одби да наведе дали тоа ќе биде Тибо Куртоа или Кејлор Навас.

Судбината на Навас му припреми изненадување: Од Реал нема поголем клуб, но оваа опција ќе го израдува

СуперСпорт - 25.04.2019

Костариканскиот голман Кејлор Навас ова лето најверојатно ќе ги напушти редовите на Реал Мадрид според најавите на шпанските медиуми. Според пишувањето на порталот „Дон Балон“, Навас е свесен дека без оглед на тоа што Зинедин Зидан се врати на ...

Буфон уште ова лето се враќа во Јувентус?

Дерби - 25.04.2019

И на прошталната прес конференција која беше одржана пред околу една година на која Буфон се збогуваше со клубот беше нагласено дека вратите за враќање во клубот за него секогаш се отворени.

Буфон се враќа во Јувентус

Sport 1 - 25.04.2019

Легендарниот италијански голман Џианлуџи Буфон најверојатно ќе го напушти ПСЖ после само една сезона. Иако „светците“ имаат опција да ја продолжат соработката со Италијанецот на уште една сезона, Буфон по се изгледа ќе ја заврши кариерата.

Толку од авантурата во Париз: Буфон има понуда да се врати во Јувентус!

Спортски - 25.04.2019

Легендарниот голман Џанлуиџи Будон веројатно ќе го напушти Пари Сен Жермен после само една сезона. Иако Пари Сен Жермен има опција да го продолжи договорот на 41 годишниот голман на уште една сезоната, тоа веројато нема да се случи, а Буфон како што ...

Навивачите во еуфорија: Буфон се враќа во Јувентус!?

СуперСпорт - 25.04.2019

Легендарниот голман Џанлуиџи Буфон најверојатно ќе го напушти француски ПСЖ по само една сезона. Тие имаат опција да му го продолжат договорот на 41-годишниот чувар на мрежата на уште една сезона, но најверојатно нема да го направат тоа.

Кејлор Навас помеѓу стативите

Вечер - 25.04.2019

Проблемот кој го има со голманската позиција, предводникот на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Масимилиано Алегри, сака да го реши со ангажирање на резервниот голман на шпанскиот гигант Реал (М), Кејлор Навас.

Ремонт во Реал: Зидан откри кои фудбалери би можеле да заминат од Мадрид

СуперСпорт - 25.04.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е подготвен да направи промени летово, по разочарувачката сезона во клубот, па составена е листата со фудбалери за отстрел. Од претходно е отпишан Герет Бејл, а се шпекулира и дека ќе си замине и Лука Модриќ, а ...

Буфон се враќа во Јувентус

TopSport - 26.06.2019

Голманската легенда Џиџи Буфон (41) веројатно ќе се врати во Јувентус, пишува „Газета дело Спорт“. Иако има 41 година неколку екипи (Аталанта, Лидс, Парма, Палмеирас…) покажале интерес за голманот кој по само една сезона ги напушти редовите на ПСЖ.

Буфон се враќа во Јувентус!

Спортклуб - 25.04.2019

Легендарниот голман Џиџи Буфон многу веројатно ќе го напушти францускиот шампион ПСЖ по само една мината сезона. Иако клубот од Париз има опција да го продолжи договорот на уште една година со 41-годишниот голман, веројатно до тоа нема да дојде и ...

Буфон пред напуштање на ПСЖ

А1 On - 25.04.2019

Италијанскиот фудбалски ветеран Џанлуиџи Буфон може да стави крај на својата кариера во текот на летото, откако откажа да го обнови договорот со Пари Сен Жермен. Славниот голман всушност размислува за предлог да се врати во Јувентус како директор.

Зидан: Продажба на Куртоа или Навас? Може да се случи

Локално - 25.04.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, сосема отворено призна дека во текот на летото тој може да се раздели со еден од неговите двајца водечки голмани. Францускиот ментор, сепак, одби да наведе дали тоа ќе биде Тибо Куртоа или Кејлор Навас.

Буфон пред напуштање на ПСЖ

Курир - 25.04.2019

Италијанскиот фудбалски ветеран Џанлуиџи Буфон може да стави крај на својата кариера во текот на летото, откако откажа да го обнови договорот со Пари Сен Жермен. Славниот голман всушност размислува за предлог да се врати во Јувентус како директор.

Зидан: Продажба на Куртоа или Навас? Може да се случи

Либертас - 25.04.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, сосема отворено призна дека во текот на летото тој може да се раздели со еден од неговите двајца водечки голмани. Францускиот ментор, сепак, одби да наведе дали тоа ќе биде Тибо Куртоа или Кејлор Навас.

Буфон пред напуштање на ПСЖ

Sport M - 25.04.2019

Италијанскиот фудбалски ветеран Џанлуиџи Буфон може да стави крај на својата кариера во текот на летото, откако откажа да го обнови договорот со Пари Сен Жермен. Славниот голман всушност размислува за предлог да се врати во Јувентус како директор.

Куртоа или Навас – од кого ќе се ослободи Зидан?

Кајгана - 25.04.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, сосема отворено призна дека во текот на летото можно е да се раздели со еден од неговите двајца водечки голмани. Францускиот ментор, сепак, одби да наведе дали тоа ќе биде Тибо Куртоа или Кејлор Навас.

Буфон размислува да се врати во Јувентус

Локално - 25.04.2019

Италијанскиот фудбалски ветеран Џанлуиџи Буфон може да стави крај на својата кариера во текот на летото, откако откажа обновување на договорот со Пари Сен Жермен. Славниот голман всушност размислува за предлогот да се врати во Јувентус, како ...

Зидан: Продажба на Куртоа или Навас? Може да се случи

Опсервер - 26.04.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, сосема отворено призна дека во текот на летото тој може да се раздели со еден од неговите двајца водечки голмани. Францускиот ментор, сепак, одби да наведе дали тоа ќе биде Тибо Куртоа или Кејлор Навас.

Буфон пред напуштање на ПСЖ

Опсервер - 26.04.2019

Италијанскиот фудбалски ветеран Џанлуиџи Буфон може да стави крај на својата кариера во текот на летото, откако откажа да го обнови договорот со Пари Сен Жермен. Славниот голман всушност размислува за предлог да се врати во Јувентус како директор.