TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Аргентина без Меси од 0-2 до реми со силната Германија!

Gol.mk - 09.10.2019

Фудбалската репрезентација на Аргентина одигра одличен пријателски натпревар во Дортмунд, се извлече од резултатската бездна и дојде до реми со фаворитот на хартија Германија (0-2). „Гаучосите“ на овој меч играа во комбиниран состав, беа без ...

Германија и Аргентина ремизираа во Дортмунд (ВИДЕО)

SportMedia - 09.10.2019

Во исклучително интересен и возбудлив дуел, Германија и Аргентина одиграа нерешено 2:2 на вечерашиот тест меч во Дортмунд. И двете селекции имаа по едно одлично полувреме, по кое на крајот си подадоа рака во израмнет дуел во кој можевме да видиме ...

Гнабри сруши рекорд на Клосе во германската репрезентација (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.10.2019

Серж Гнабри продолжува со фантастичните игри сезонава. Добрата форма од Баерн Минхен ја префрли и во германската репрезентација. Крилниот фудбалер вечерва постигна еден гол, а имаше и една асистенција во првото полувреме на пријателскиот натпревар ...

Гнабри се смееше на минута молк, па за 20 минути ја „размонтира“ Аргентина (видео)

TopSport - 09.10.2019

Серж Гнабри не застанува! Откако прво го навлече бесот на јавноста со однесувањето за време на минутата молк за жртвите на терористичкиот напад во Хале, потоа на теренот во пријателскиот меч со Аргентина за 20 минути постигна еден гол и имаше една ...

Венгер објасни зошто Арсенал го испушти Гнабри и обвини за манипулација!

Дерби - 09.10.2019

Серж Гнабри имаше ноќ за паметење во Северен Лондо пред една седмица, кога на натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Тотенхем и Баерн Минхен блескаше во неверојатната голеада која ја приредија Германците.