TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николовски: Фирмата на Сеат Кочан добила тендер од Министерството за земјоделство

24 Вести - 03.02.2016

Освен фирмата „Силекс Неметали“ тендер за чистење на канали добила и компанијата „Трансмет“ во сопственост на бизнисменот Сеат Кочан. Дополнителниот заменик министер во земјоделие, Љупчо Николовски соопшти дека пред две години на фирмата на Кочан и ...

Николовски - Телевизиски газди добивале пари за чистење одводни канали

Р.С.Европа - 03.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство Љупчо Николовски од СДСМ денеска објави дека на фирмата „Трансмет на бизнисменот Сеад Кочан, кој е сопственик и на новоотворената ТВ Нова, во 2014 година ѝ биле исплатени 700 евра буџетски пари за ...

Николовски со нови наводи за финансиски малверзации

Алсат-М - 03.02.2016

Никола Груевски не ги штедел парите на граѓаните особено кога се работело за задоволување на потребите на неговите луѓе, газди на медиуми, обвини Љупчо Николовски, дополнителен заменик – министер за земјоделство.

Николовски: 700.000 евра за Сеад Кочан само во 2014 година доделени од Груевски

Нова ТВ - 03.02.2016

Сопственикот на новата телевизија ТВ Нова, Сеад Кочан, како сопственик на фирмата „Тансмет“ добил 700.000 евра од Владата на Никола Груевски само во 2014 година, објави денеска дополнителниот заменик-министер за земјоделство Љупчо Николовски.

Николовски - На „Трансмет“ исплатени 700.000 евра буџетски пари

Утрински - 03.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство Љупчо Николовски тврди дека блиски соработници на власта преку Платежната агенција при Министерството за животна средина и просторно планирање добивале пари од Програмата за рурален развој.

Од чистење на канали до нова телевизија: Како Груевски го награди Сеад Кочан со близу 700 000 евра

Бриф - 03.02.2016

Изјава на Љупчо Николовски, дополнителен заменик министер за земјоделство, шумарstvo и водостопанство: -Блиски соработници на Никола Груевски и фамилијата, преку Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, односно Платежната ...

Николовски: Сопственикот на новата телевизија добил 700.000 евра од Владата

Фокус - 03.02.2016

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, на денешната пресконференција обелодени дека фирмата „Трансмет“ на бизнисменот и сопственик на новата телевизија ТВ Нова, Сеад Кочан, добила 700 илјади евра за чистење ...

(ВИДЕО) Николовски: 700.000 евра за Сеад Кочан само во 2014 година доделени од Груевски

Репортер - 03.02.2016

Газдата на ТВ НОВА Сеад Кочан, како сопственик на фирмата „Тансмет“, од Владата му биле префрлени 700.000 евра во периодот во 2014 година, објави , објави денеска дополнителниот заменик-министер за земјоделство Љупчо Николовски.

Николовски: Како Груевски го награди Сеад Кочан со близу 700.000 евра? (ВИДЕО)

+инфо - 03.02.2016

Блиски соработници на Никола Груевски и фамилијата, преку Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, односно Платежната агенција, добивале пари од Програмата за рурален развој.

(ВИДЕО) Од чистење канали до нова телевизија: Како Груевски го награди Кочан со близу 700.000 евра

А1 On - 03.02.2016

„Блиски соработници на Никола Груевски и фамилијата, преку Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, односно Платежната агенција, добивале пари од Програмата за рурален развој“, изјави Љупчо Николовски, дополнителен ...

(ВИДЕО) СДСМ: Од чистење на канали до нова телевизија: Како Груевски го награди Кочан со близу 700.000 евра

Локално - 03.02.2016

Блиски соработници на Никола Груевски и фамилијата, преку Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, односно Платежната агенција, добивале пари од Програмата за рурален развој.

(ВИДЕО) Николовски: Од чистење на канали до нова телевизија: Kако Груевски го награди Кочан со близу 700.000 евра

Либертас - 03.02.2016

Изјава за медиуми на Љупчо Николовски, дополнителен заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Блиски соработници на Никола Груевски и фамилијата, преку Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, односно Платежната ...