TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Алиоски асистент, Лидс го доби Дерби на Френк Лампард

Gol.mk - 11.01.2019

Фудбалерите на Лидс Јунајтед , по два порази во серија, во рамките на 27. коло во Чемпионшип славеа победа од 2-0 против тимот на Дерби Каунти , кој го предводи Френк Лампард и се зацврстија на првото место.

Алиоски со среќна асистенција за победа на Лидс…. (ВИДЕО)

Екипа - 11.01.2019

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски со асистенцијата за вториот погодок партиципираше во денешната победа на Лидс од 2-0 против Дерби во првиот натпревар од 27. коло во Чемпионшип лигата.

Лидс им се врати на победите: Алиоски асистираше во триумфот против Дерби (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.01.2019

По двата врзани порази, Лидс јунајтед вечерва славеше важна победа од 2-0 против Дерби Каунти во дербито на 27.коло во Чемпионшип дивизијата. Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски беше во почетниот состав на Лидс и го одигра целиот натпревар, ...

Шпиунажата се исплатеше – Алиоски со асистенција, Лидс го доби Дерби (видео)

TopSport - 11.01.2019

Марсело Биелса, менаџерот на клубот на македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски, Лидс јунајтед прво призна дека тој го пратил „шпиунот“ на тренинзите на ривалите Дерби каунти, по што на „Еланд роуд“ во дербито на англискиот Чемпионшип го совлада ...

Алиоски асистираше: Лидс води 2-0 против Дерби (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.01.2019

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски асистираше во 47-та минута за Херисон, по што Лидс јунајтед дојде во водство од 2-0 против Дерби Каунти во Чемпионшип дивизијата. #GetInnnnnn It's a Clarke cross to Carson onto Alioski who gives Harrison a ...

Алиоски асистент за Лидс во натпреварот против Дерби (Видео)

СуперСпорт - 11.01.2019

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски повторно се најде во стартниот состав на Лидс Јунајтед за средбата против Дерби Каунти. За разлика од претходните натпревари, Алиоски овој пат стартуваше на левата бековска позиција и се прикажа во одлично ...

Лудило во Чемпионшип: Биелса испрати шпион на тренингот на Дерби Каунти

Кајгана - 11.01.2019

Целата англиска фудбалска јавност знаеше дека доаѓањето на Марсело Биелса на Островот ќе донесе една луда сезона во Чемпионшип, но ексцентричниот „Ел Локо“ ги помести границите на еден само за него својствен начин – испрати шпион на тренингот на ...

ЛИДС ГО ДРМА ШПИУНСКА АФЕРА, а Биелса го признава „гревот" (ВИДЕО)

SportMedia - 11.01.2019

Необични вести стигнуваат од Англија, на неколку часа пред одигрувањето на дуелот помеѓу Лидс и Дерби Каунти. Клубот од Лидс е обвинет за шпиунирање на противникот, а менаџерот Марсело Биела потоа и ги призна обвиненијата.

Биелса призна дека испратил човек да го шпионира тренингот на Дерби

Дерби - 11.01.2019

Чемпионшип дербито меѓу Лидс Јунајтед и Дерби го привлече вниманието на фановите уште вчера, кога менаџерот на гостинскиот тим, Френк Лампард го прекинал тренингот откако забележал непознато лице во тренинг центарот.

Биелса призна дека пратил шпион да го гледа тренингот на Дерби Каунти

Sport 1 - 11.01.2019

Вечерва се игра дербито во Чемпионшип дивизијата помеѓу Лидс јунјатед и Дерби Каунти, а овој натпревар имаше скандалозна увертира. Вчера во тренинг-центарот на Дерби Каунти бил уапсен скаут на Лидс јунајтед, кој се обидел да шпионира за Марсело ...

Излез од кризата со помош на шпиунажа: Уапсен човекот на Марсело Бијелса

Спортклуб - 11.01.2019

Фактот дека се наоѓа во серија од три порази во низа (два во Чемпионшип) на екипата на Марсело Бијелса и нашиот Езџан Алиоски, и се наметнува императивот за победа доколку сака да остане на челната позиција и директно да се пласира во премиер лигата ...

Шпиунски скандал во Англија – Лидс имале свој човек на тренингот на Дерби

TopSport - 11.01.2019

Англиската Фудбалска асоцијација (ФА) потврди дека го испитува случајот со „шпиунажа“ во англискиот Чемпионшип, откако човек на Лидс јунајтед бил уапсен на тренингот на Дерби пред нивниот вечерашен дуел во лигата.

Циркус во втората лига на Англија, Лидс испратил шпиун на тренингот на Дерби, интервенирала и полицијата!

24Фудбал - 11.01.2019

Марсело Бјелса очигледно не бира средства за да го однесе Лидс во Премиерлигата, па тимот од „Еланд роуд“ направи вистински циркус пред вечерашната пресметка со Дерби. Лидс на нашиот Езгјан Алиоски е лидер на табелата по 26.

Луд Чемпионшип, Лампард го прекинал тренингот, полицијата во потрага по шпионот

СуперСпорт - 11.01.2019

Тренингот на Овните беше прекинат, Франк Лампард го запрел тренингот на играчите на својот Дерби, откако забележал вознемирувачка гледка, човек со двоглед покрај комбе. Сомнителните околности ги забележале и некои од вработените во клубот, а во ...

Лампард го прекина тренингот на својот тим поради непоканет гостин, морала да реагира и полицијата (Фото)

Дерби - 11.01.2019

Оваа вечер Лидс Јунајтед како домаќин ќе го пречека Дерби во натпреварот со кој ќе биде отворено 27-то коло во англиската Чемпионшип лигата, пресметка која ќе биде од навистина големо значење за нашиот Езџан Алиоски и неговите соиграчи со оглед на ...

Тренингот на Лампард го прекина полицијата поради - шпион!?

Sport 1 - 11.01.2019

Тренингот на Дерби беше прекинат, откако тренерот Френк Лампард ги запрел фудбалерите веднаш што забележал шпион. Еден човек стоел покрај комбе со двоглед, а сомнителното лице го забележале и некои од вработените во клубот, па повикале полицијата.

„Лудакот“ Бјелса испратил шпион на тренингот на Дерби, интервенирала полицијата!

МКД - 11.01.2019

На вечерашната пресметка помеѓу Лидс и Дерби и претходеше несекојдневен инцидент, полиција го прекинала тренингот на „овните" поради сомнително лице покрај оградата. Лидс на нашиот Езгјан Алиоски е лидер на табелата по 26.

„Лудакот“ Биелса испратил шпион на тренингот на Дерби

Република - 11.01.2019

Пред вечерашната пресметка помеѓу Лидс и Дерби и претходеше несекојдневен инцидент во кој тренингот на Дерби бил прекинат поради сомнително лице кое стоело покрај оградата. Лидс на нашиот Алиоски е лидер на табелата по 26.