TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Републиканците во Мичиген бараат да се одложи потврдата на изборните резултати

Канал5 - 21.11.2020

Републиканскиот национален комитет и Републиканската партија на државата Мичиген денеска и пишаа на Изборната комисија за одложување од 14 дена за потврда на изборните резултати со цел да се спроведе проверка на гласовите.

Трамп: Наскоро информација за изборна измама во Џорџија

Локално - 21.11.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва објави дека наскоро ќе бидат објавени „важни информации“, кои, како што рече, се однесуваат на изборната измама во американската сојузна држава Џорџија.

Републиканците бараат изборната комисија во Мичиген да го одложи потврдувањето на резултатите

Нетпрес - 21.11.2020

Републиканскиот национален комитет (RNC) и Републиканската партија во Мичиген, засебно од правните постапки на претседателот Доналд Трамп во врска со оспорувањето на резултатите од претседателските избори од 3-ти ноември, побараа во саботата од ...

Проблематичниот план на Бајден за предводењето на светот

Слободен Печат - 21.11.2020

Како го замислува Бајден враќањето на американското лидерство на глобалната сцена? Потпишувањето на огромниот трговски договор во Азија покажува дека светот се движи понатаму, без учество на САД Владите ширум светот изучуваат една статија што се ...

Нови докази за изборната кражба во САД, Доналд Трамп објави како биле пумпани гласови за Џо Бајден

Репортер - 21.11.2020

Доналд Трамп изнесе нови наводи кои одат во негова корист и во прилог на неговата теорија за неправилностите кои се случија по изборите на 3. ноември, поврзувајќи и пренесувајќи низа на соопштенија на аналитичарот на податоци Џастин Јарт, Во нив се ...

Трамп најави важна информација за манипулација на изборните резултати во Џорџија

ТВ21 - 21.11.2020

„Стигнува важна информација за изборните манипулации во Џорџија. Бидете во тек“, напиша Доналд Трамп на „Твитер“. Џорџија после рачното пребројување на гласови, вчера и официјално прогласи победа на Џо Бајден.

Кој му ја донесе победата на Бајден: Пензионерите и високообразуваните ја обоија картата на САД во сино

360 степени - 21.11.2020

Американските медиуми направија анализи при што издоија 6 фактори кои влијаеле Бајден да ги добие овие избори Како што стојат работите во моментов, Џозеф Бајден е се поблиску да стане 46. претседател на САД.

Трамп не се откажува: Најавува информации за изборна измама во Џорџија

А1 On - 21.11.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека наскоро ќе објави важна информација која се однесува на изборна измама во државата Џорџија. „Доаѓа важна информација за изборна измама во Џорџија. Бидете во тек“ – напиша Трамп на Твитер.

Последна шанса на Трамп да го запре Бајден

Локално - 21.11.2020

Со своите правни предизвици на победата на демократот Џо Бајден на претседателските избори на 3 ноември, кампањата на претседателот Доналд Трамп и неговите републикански сојузници ги засилија напорите да ги спречат локалните власти да ги потврдат ...

Дали ќе се доцни со ковид-вакцинацијата во САД? Бјаден предупредува, Трамп вели-подготвени сме!

Алфа - 21.11.2020

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден предупреди дека неговите мерки за борба со корона вирусот ќе доцнат со недели и со месеци доколку актуелниот претседател продолжи да ја блокира транзицијата на власта.

Бајден дефинитивно ја освои Џорџија, се поизвесна е и победата во Мичиген

360 степени - 21.11.2020

По две спротивставени изјави на гуверенерот во Џорџија, тој ги потврди резултатите Бајден е првиот демократски претседателски кандидат што победил во Џорџија од 1992 година Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди ...

Србите донирале 18 милиони долари за кампањата на Трамп

Канал5 - 21.11.2020

Пратеникот на ЛДК, Фатон Бислими, кој работел во изборниот штаб на демократот Џозеф Бајден, вели дека Албанците ја поздравуваат победата на Бајден. Тој истакнал дека од пристигнувањето на Бајден на чело на Белата куќа, луѓето во Косово не треба да ...

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Макфакс - 21.11.2020

Две недели откако eо Бајден се прогласи за победник на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од ...

За САД и за Европа нема враќање на времето пред Трамп

Н.Македонија - 21.11.2020

Сите може да здивнеме. Кошмарот од ерата на Доналд Трамп е при крај. Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, е личност со невообичаена пристојност, интегритет и добра процена. Новоизбраната потпретседателка на САД, Камала Харис, жена со ...

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Независен - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Сандерс го предупреди Бајден: Не ги исклучувај прогресивците

Локално - 21.11.2020

Американскиот сенатор од Вермонт и член на Демократската партија, Берни Сандерс предупреди дека новоизбраниот претседател Џо Бајден ќе го почувствува гневот на политичката левица доколку ги исклучи прогресивците од важните позиции во неговата ...

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Опсервер - 21.11.2020

– Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Трамп преку судови се обидува да ја спречи победата на Бајден, но губи тужба по тужба

24Инфо - 20.11.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговите сојузници изгубија три пресуди во обид да го спречат демократот Џо Бајден да прогласи победа на изборите. Судија во Џорџија, назначен од самиот Трамп, го одби барањето на конзервативниот адвокат Лин ...

Трамп преку судови се обидува да ја спречи победата на Бајден, но губи тужба по тужба

MTM - 20.11.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговите сојузници изгубија три пресуди во обид да го спречат демократот Џо Бајден да прогласи победа на изборите. Судија во Џорџија, назначен од самиот Трамп, го одби барањето на конзервативниот адвокат Лин ...

Трамп преку судови се обидува да ја спречи победата на Бајден, но губи тужба по тужба

Centar - 20.11.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, и неговите сојузници изгубија три пресуди во обид да го спречат демократот Џо Бајден да прогласи победа на изборите. Судија во Џорџија, назначен од самиот Трамп, го одби барањето на конзервативниот адвокат ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, па се пишмани

ТВ21 - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

Опсервер - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

САД: Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, па се предомисли

А1 On - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја потврдиле победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката за сертификација се уште не е завршена.

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

24Инфо - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

Либертас - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

Денешен - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

Вечер Прес - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

MakPress - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

24Инфо - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Се помалку опции за Трамп, Мичиген го поддржа Бајден

А1 On - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Опсервер - 21.11.2020

– Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Сител - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Потврдена победата на Бајден во Џорџија

Слободен Печат - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

А1 On - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

24Инфо - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Слободен Печат - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Курир - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Либертас - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Либертас - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Бајден и официјално победи во Џорџија

Фокус - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Нетпрес - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Опсервер - 21.11.2020

Две недели откако eо Бајден се прогласи за победник на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од ...

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Вечер - 21.11.2020

Две недели откако eо Бајден се прогласи за победник на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од ...

И републиканците почнаа да се оградуваат од Трамп

Н.Македонија - 21.11.2020

Две недели откако Џо Бајден прогласи победа на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од Трамп.

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Точка - 21.11.2020

Две недели откако eо Бајден се прогласи за победник на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од ...

И рачното пребројување потврди - Бајден победи во Џорџија

Кајгана - 21.11.2020

Вашингтон, 20 ноември 2020 (МИА) – Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

24Инфо - 21.11.2020

Две недели откако eо Бајден се прогласи за победник на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од ...

Сандерс го предупреди Бајден: Не ги исклучувај прогресивците

Нетпрес - 21.11.2020

Американскиот сенатор од Вермонт и член на Демократската партија, Берни Сандерс предупреди дека новоизбраниот претседател Џо Бајден ќе го почувствува гневот на политичката левица доколку ги исклучи прогресивците од важните позиции во неговата ...

Државниот секретар на Џорџија официјално ја потврди тесната победа на Бајден

Нетпрес - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во оваа сојузна држава.

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Кумановски м. - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.