TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Моди во Русија: Решението за украинската криза не е војна, неопходен е дијалог

MakPress - 10.07.2024

Решението на украинската криза не е војна и неопходно е да се фокусираме на дијалогот, изјави индискиот премиер Нарендра Моди на денешната средба со рускиот претседател Владимир Путин во Кремљ. - Решението не може да биде преку војна.

Путин: Му благодарам на Моди за неговата посветеност за мирно решение на војната во Украина

А1 On

Моди ја напушта Москва по дводневната официјална посета на Русија

Слободен Печат

Путин и премиерот на Индија во Москва се фокусираат на трговијата и продлабочувањето на односите

МКД

Путин го закити индискиот премиер Моди со највисокиот државен орден на Русија

Слободен Печат

Индискиот премиер му рекол на Путин дека „срцето крвари“ кога се убиваат деца

Р.С.Европа

Моди во Москва: Секој Индиец ја смета Русија за пријател на Индија

Deutsche Welle

Deutsche Welle CivilMedia Р.С.Европа Слободен Печат MakPress Локално Пулс24 Zoom

Индискиот премиер го посети Путин – Зеленски: Ова е големо разочарување

ТВ21 - 09.07.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја критикуваше вчерашната посета на неговиот индиски колега на Москва. Тоа е „големо разочарување и катастрофален удар за мировните напори“, рече Зеленски на денот кога руската ракета падна врз детската ...

Индискиот премиер го посети Путин – Зеленски: Водачот на најголемата демократија го прегрнува најкрвавиот криминалец

4NEWS

Зеленски за Моди и Путин: Лидер на најголемата демократија го прегрнува најкрвавиот криминалец

Кумановски м.

Зеленски за средбата на индискиот премиер и Путин: Ова е големо разочарување

Локално

Блумберг: Индија смета на руски ураниум за своите нуклеарни реактори

Кумановски м. - 09.07.2024

Москва и Њу Делхи би можеле да се договорат за долгорочен договор за снабдување со ураниум на индиската нуклеарна централа Куданкулам, каде се планира да бидат пуштени во употреба нови единици, објави Блумберг, повикувајќи се на високи претставници ...

Индија сака да обезбеди долгорочна испорака на ураниум од Русија

MakPress

Индија сака да обезбеди долгорочна испорака на ураниум од Русија

Либертас

Индија сака да обезбеди долгорочна испорака на ураниум од Русија

365

ИНДИЈА САКА ДА ОБЕЗБЕДИ УРАНИУМ ОД РУСИЈА: Дали е на повидок договор?

Фактор

Моди во Москва се сретна со Путин, првпат од војната во Украина

Либертас - 08.07.2024

Индискиот премиер Нарендра Моди денеска пристигна во дводневна посета на Русија, прва од почетокот на војната во Украина во 2022 година, што доведе до комплицирање на односите меѓу двајца стари партнери и до зближување на Москва со Кина, главниот ...

Индискиот премиер во Русија првпат од почетокот на војната во Украина

МКД

Моди во Москва се сретна со Путин, првпат од војната во Украина

MakPress